Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2015 İlkbahar/Yaz Modasının Tesettür Gelin Başı Modelleri

2015 İlkbahar/Yaz Modasının Tesettür Gelin Başı Modelleri
6 Haziran 2015 tarihinde eklendi,

2015 İlkbahar/Yaz Modasının Tesettür Gelin Başı Modelleri

tesetturlu-gelin-basi-sal-gelin-basi-modelleri

Bir gelinin giyeceği gelinlik kadar dikkat çeken ve önemsenen bir unsurda gelin başıdır. Gelinlik ne kadar güzel ve ihtişamlı olursa olsun, güzel tasarlanmamış bir gelin başı ile sönük kalacaktır. Bir gelinin yüzündeki ifadeyi en iyi yansıtacak, ona ışıltı verecek olan güzel yapılmış bir gelin başıdır. Bütün dikkatleri üzerine çekecek olan gelin adayları, gelin başının verdiği asalet ve zarafetle hafızalarda yer edinecektir.

Bu yaz sezonunda, gelinlikler görkemli ve ışıltılı. Bundan dolayı, yapılacak olan tesettür gelin başı modelleri de buna uygun olmalıdır. Üzeri kesme taşlarla işlenmiş pırıltılı taçlar, gümüş sırmalarla işlenmiş tesettür başörtüleri, Pullarla işlenmiş payetli duvaklar, küçük çiçeklerle hareketlendirilmiş saten türbanlar, Fransız dantellerinin işlenmesi ile oluşturulmuş kenar süsleri en güzel gelin başı örneklerindendir. Bunun yanı sıra, bu yıl oldukça moda olan damla taşlarla süslenmiş duvaklar ve incili çiçekler de oldukça güzel seçimler olacaktır. Gelinlik modeli sade olarak seçilmiş ise, mutlaka kabarık ve uzun duvaklar tercih edilmelidir. Taşlarla işlenmiş geniş payetlerin, başörtüsüne yerleştirilmesi ile oluşturulmuş duvaklar, sade gelinlikler için oldukça uygun modellerdir.

  Tesettür gelin başı, yüz yapısına uygun bir model tarzı ile yapılmalıdır. Geniş yüzlü bir gelin adayının, fazla abartılı ve hareketli modellerden kaçınması gerekir. Ayrıca, yapılacak olan gelin başının makyajla uyum sağlaması ve makyajı tamamlaması son derece önemli bir unsurdur.

2015 İlkbahar/Yaz Modasının Tesettür Gelin Başı Modelleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git