Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2015 Terlik Modası

2015 Terlik Modası
6 Ocak 2015 tarihinde eklendi,

2015 Terlik Modası

Tarihteki ilk terlikler 1400’lerde Avrupa da giyilmeye başlanan ve ilk terlik modeli olarakta tarihe geçen topuksuz ve yanları açık ayakkabılardır.

terlik-deyip-gecmeGenel bir tanımını yapmak gerekirse, önceleri kapalı ve zemini temiz olan ev gibi yerlerde, şimdilerde ise buna ilave olarak sıcak havalarda, dışarıda ve deniz kenarında giyilen, deri, naylon, kumaş vb. malzemelerden üretilen, arkası açık, hafif, envayi çeşit ve renkte bir çeşit ayak giysisidir.

Terlik modellerine şöyle bir göz atmak gerekirse, ilk olarak kullanım alanı çok geniş olan ve geniş bir kullanıcı yelpazesi bulunan ev terliği, ardından yaz aylarının ve gençlerin vazgeçilmezlerinden olan parmak arası terlikler, deniz kenarında plajlarda giyilen ince, hafif ve suya dayanıklı plaj terlikleri, hastahanelerde sağlık personeli tarafından giyilen kalın tabanlı, yüksek ve bembeyaz olan hastahane terlikleri ile son olarak da özel gecelerin vazgeçilmez kıyafetlerinden olan abiye elbiselerin altına kıyafeti tamamlamak için giyilen son yılların yeni trendi abiye terlikler. Markalarına gelincede en çok tanınan terlik markaları ise Muya, Polaris, Ceyo ve Twıgy’dir.2015 Terlik Modası markaları genel olarak bunlar ön plana çıksada bir çok yeni markayı bu sene raflarda göreceğe benziyoruz.

Bu terlikleri almak için fazla zahmete girmenize, mağaza mağaza dolaşmanıza da gerek yok artık eskisi gibi. Girin internete, istediğiniz markanın internet sitesini tıklayın, istediğiniz renk, model ve fiyatta terliği görün beğenin ve zahmetsizce alın giyin, işte bu kadar basit terlik sahibi olmak.

Bu arada terliklerle ilgili ufak ama bi o kadarda önemli bir piyasa verisine değinmek gerekirse, Terlik satışları Temmuz ve Ağustos aylarında ortalama yüzde 20 artmaktadır. 2015 Terlik Modası bir önceki yıllara nazaran daha dikkat çekici modelleri içeriyor.

Ülkemizde terlik pazarının büyüklüğü, merdiven altı üretimlerde dâhil edildiğinde yaklaşık 470 milyon ABD Dolarına ulaşmaktadır. Ama terlik deyince her Türk gencinin ilk aklına gelen ve belki de hepimiz için tek ve en önemli terlik markası ve modeli olan ve modası hiçbir zaman geçmeyecek olan Oscar ödüllerine layık güdümlü anne terliğidir. Hem de etkili ve uzun menzilli. Küçükken yemedim diyen yalan söyler. İnsanın yaşı ilerledikçe, geçmişine yaptığı o tatlı yolculuklarda anne modeliyle birleşmiş olarak çıkar karşına terlikler. Terbiyenin ilk basamağı, ilk aracı, belkide ilk eğitimin bir parçasıdır çocukluğumuzun. Ayrıca çeşit çeşittirler. En çok tercih edileni puf olanlarıdır, en çok korkulanda maazallah topuklu olanlarıdır.

Birde terliğin rüyada görüleni vardır bilirmisiniz “rüyada renkli ve güzel terlikle yürümek bereket, sevinç ve neşeye, evin hanımına, güç ve kuvvete, rahatlığa ve yolculuğa delalet eder. Rüyada terlik görmek mutlu bir haber alacağınıza da yorumlanır” bütün bunların üzerine şimdi siz, annesini terlikle rüyasında gören gencin ruh halini bir düşünün.

2015 Terlik Modası Örnekleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git