Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2016 Büyük Beden Tesettür Giyim Modası

2016 Büyük Beden Tesettür Giyim Modası
12 Kasım 2015 tarihinde eklendi,

2016 Büyük Beden Tesettür Giyim Modası

2016 Büyük Beden Tesettür Giyim Modası hakkında detaylı bilgiyi bu makalemizde bulabilirsiniz.

Kilolu bayanlar için tesettürgiyim önerileri

Tesettür giyim kıyafetlerinde kombin yapmak, şık görünmek ve zarif olmak için hanımlar çok özen gösterirler. Şık görünmez arzusunda olan hanımlar gün çerisinde rahat edebilmek için pantolon, etek gibi elbiseleri seçerek rahat bir giyim tercih ederler. Seçtikleri pantolon ve eteklerin üzerine uzun ve bol tunikleri tercih ederek çok rahat bir elbise kombini yaparlar. Tesettür giyim süslemeleri, beli saran kalın ve geniş bir kemer ile, omuzlardan aşağı doğru elbise üzerine işlenen şifonlar ile yapılmakta ve bu durumda hanımları daha kilolu göstermektedir.

Beden ölçüsü büyük olan hanımlar normal bedenlere göre daha geniş elbiseleri tercih etmek zorundadırlar. Normal bedenlere sahip hanımlar ve büyük bedenlere sahip hanımlar tesettür kıyafetlerde rahat elbiseleri tercih ettiklerinde daha geniş görünüp daha kilolu görüneceklerdir. Bu durum hanımların psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmelerine yol açar. Hanımların bu durumlardan olumsuz etkilenmemesi ve rahat kıyafetleri tercih ettiklerinde dahi hoş, şık ve zayıf görünmeleri için bilmeleri gereken bazı püf noktalar vardır.

1 ) Elbise seçiminde dikkatli olmalısınız

Beden ölçüsü büyük olan hanımlar, vücut yapılarına göre, yağ oranı hangi bölgede fazla olduğunu belirlemeli ve ona göre elbise tercihi yapmalıdır. Yağ oranı bel üzerinde ise, alt giyim için geniş bir pantolon veya etek, üst giyim için normal beden bir tunik veya gömlek tercih ederek kilolarınızı saklamış olursunuz. Tunik tercih edecekseniz, uzun ve belden aşağısı süslemeleri olan tunikleri tercih etmelisiniz. Şal kullanıyorsanız şalınızın aşağı uzanan

Basen bölgeniz geniş ise; çan etek modelleri veya kalem etek modelleri tam sizin istediğiniz ve basenlerinizi gizleyen elbiselerdir. Bel ve göğüs bölgeniz ince ise baseninizin genişliğini saklayacak ve vücut genişliğini normal gösterecek bele oturan bir ceket giymeli veya büyük beden tunik tercih etmelisiniz.

2 )  Renk seçimlerini beden yapınıza göre seçin

Beden yapınız kilolu ise seçeceğiniz elbiseler yatay veya dikey çizgilere sahip olmalı, farklı şekillerin bulunduğu desenler ile açık renklere sahip elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu sayede kilolarınızı saklamış olursunuz. Fazla kilolu iseniz elbise tercihleriniz çok fazla desen içermemelidir. Koyu renk tercih edecek bayanlar tüm kombini benzer renk tonlarına göre yapmalı acık – koyu renk zıtlığına düşmemelidir.

3 ) Aksesuar seçimine özen gösterin

Beden yapınıza göre aksesuar seçimi yapmalısınız. Beden ölçünüz büyük ise tercih edeceğiniz çantalar büyük olmamalı ve çok küçük boyutlarda da tercih etmemelisiniz. Elbiseleriniz üzerinde ki süslemelerin boyutlarına dikkat etmeli,  eşarp seçimlerinde elbiselerinize uyan, ilgiyi elbiseler üzerinden eşarba çekebileceğiniz türde eşarplar tercih edilmelidir.

4 ) Kaban ve mont seçimi

Kış aylarının soğuk havalarından korunmak için tercih edeceğiniz kaban ve montlarda dikkatli seçimler yapmalısınız. Geniş bedenli ve kilolu hanımlar için çok süslü olmayan, daha geniş göstermeyen modeller seçilmeli, bel, kalça, ve göğüs bölümlerinin daha geniş göstermemesi için boyu normalin biraz daha üzerinde olan kabanlar tercih edilmelidir.

Tesettür giyim tercihlerinde kilolu hanımların daha zarif ve daha zayıf görünmeleri için dikkat etmesi gereken öneriler yukarıda yazılmıştır. Bu önerileri dikkate alarak kış aylarında hem soğuklardan korunmuş  hem de kilolarınızı saklayarak daha şık bir görünüme sahi olabilirsiniz.

2016 Büyük Beden Tesettür Giyim Modası resimlerini aşağıdaki foto galerimizde bulabilirsiniz.

2016 Büyük Beden Tesettür Giyim Modası Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git