Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2016 Tesettür Giyim Modasına Genel Bakış

2016 Tesettür Giyim Modasına Genel Bakış
21 Şubat 2016 tarihinde eklendi,

2016 Tesettür Giyim Modasına Genel Bakış

Etiketler:2016 Tesettür Giyim Modasına Genel Bakış, Tesettür Modası, Tesettür Modası Kombinleri, Tesettür Kombinleri, Tesettür Moda

Moda denen kavram oldukça kapsamlı bir konu ve neredeyse insanoğlu var olduğundan beri  mevcut.2016 Tesettür Giyim Modasına Genel Bakış sizlere açıklamaktayız. Moda özünde çok ciddi bir endüstri ve ipliğinden dokumasına kadar her alanda bu işe emek veren, bu işten para kazanan insanlar var.

Hal böyle olunca moda insanın var olduğu her alana yayılıyor. Renkler, giysiler, çantalar, ayakkabılar, ev dekorasyonunda kullanılan ürünler modanın trendlerinden nasibini alıyor.

Yılda iki kere moda dünyasının merkezlerinin birinde toplanan moda endüstrisinin devleri önümüzdeki sezonun modasında nelerin öne çıkacağını belirliyor ve buna bağlı olarak hummalı çalışmalar başlıyor. Bir süre sonra ise o sezonun moda ürünleri vitrinlerdeki yerini alıyor.

Bu konuya burada bir virgül koyup sonra biraz da tesettür denen kavramın ne olduğuna bakmakta fayda var. Tesettür sözcük anlamı olarak bakıldığında şu anlama geliyor: Tesettür İslam dinine ait bir sözcük ve örtünmek anlamına geliyor. Konuyu biraz daha açmak gerekirse İslam Dinini kabul eden ve Müslüman olan kadınların İslamiyet’in belirlediği ölçütlerde giyinmesi anlamına geliyor.

Buna göre kadının kendisine nikâh düşen erkeklerin karşısına tepeden tırnağa olarak örtülü çıkması gerekiyor. Kadının saç telinin de ayak topuğunun da görünmesi günah.

O yüzden saçlarını tamamen kapatacak şekilde başörtüsü kullanması, giydiği giysilerde vücut hatlarının belli olmaması asıl olan kavramlar arasında. Hal böyle olunca da karşımıza tesettür giyim kavramı çıkıyor.

Tesettüre uygun giyinen kadınlar da pantolon, gömlek, kazak gibi ürünler kullanıyor ama onların giysileri daha bol ve bedenlerini belli etmeyecek biçimde tasarlanıyor. Ayrıca sırf tesettür modasında olan Ferace, Kap, Haşema gibi ürünler de bulunuyor ki bu tarz giysileri normal giyim ürünlerinde bulmak olası değil.

Moda denen kavram tesettür giyim konusunda da karşımıza çıkıyor ve modanın trendlerinden tesettür giyim de nasibini alıyor.

Buradan yola çıkarak 2016 modasının tesettürde nasıl etkileşimler yaptığı şu şekilde özetlenebilir: 2016 tesettür modası, diğer yıllar ile kıyaslandığında çok daha şık ve feminen yani kadının güzelliğini sanki daha bir öne çıkarır gibi hava hâkim.

Ağırlıklı olarak kullanılan renkler soft olan renkler. Bunun yanında kahve tonları, vizon rengi ve siyah da dış giyimde yani trençkot, pardösü gibi ürünlerde kullanılan diğer renkler.

Tesettür giyimin olmazsa olması eşarplarda kullanılan malzeme ağırlıklı olarak şifon ve bu sene eşarplar olabildiğine desenli, Şallar yerini eşarplara bırakmış durumda.

Abiye elbiselere baktığımızda karşımıza saten üzerine dantelli uzun soft tonlarda yapılan ve bedene biraz daha oturan elbiseler karşımıza çıkıyor.

2016 kış aylarında sıkça karşımıza çıkan panço ve pelerinler tesettüre uygun olarak giyinenler tarafından da giyilecek zira tesettür giyimde de moda olarak karşımızda tabi ki buna uygun tasarlanmış biçimleriyle ama modanın çizgilerinden ödün verilmemiş biçimde.

Ferace, kap gibi tesettür giyimin temel ürünlerinde ise geçen sezon ile kıyaslandığında değişen çok fazla bir şey yok ve geçen sezonun esintileri bu sezonda da kendini belli etmeye devam ediyor.

2016 Tesettür Giyim Modasına Genel Bakış Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git