Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2016 Tesettür Manto ve Kaban Modelleri

2016  Tesettür Manto ve Kaban Modelleri
13 Mart 2016 tarihinde eklendi,

2016  Tesettür Manto ve Kaban Modelleri

Bir 2016 manto ve kaban yazı dizimizde yine birlikteyiz. Bu yazımızda sonbahar-kış aylarında giysilerimizin üzerine giydiğimiz mont, manto, kaban, trençcoat gibi cup-kap vazifesi yapan modellere genel bir tanıtımla başlayalım istedik.

Tesettür-manto-kaban-model
Mont, bilineceği üzere kalça ve bel boylarında, içleri elyaflarla dolgulandırılabilen, naylon, polyester, müflonlu, akrilik dış yüzeylerle soğuğun izolasyonu sağlanan tekstil ürünüdür.  Trençcoat ,  eskiden American ve İngiliz askerlerinin üniformalarının kumaşının adı olup, içi hafif dolgulu dışı polyester- naylon , ya da canvas- coton karıçımı kumaşlardan faydalanarak ta yapılabilen, taşımada hafif ama ısıtabilen kısa ceket ya da pardüseyi andırabilen, genelde kuşaklı ya da kemerli tekstil ürünüdür.
Manto, kabanın kısa olan tarzına denir. Boyu diz üstlerinde biter. Kaşe, kaşmir, gabardin gibi kumaşlardan üretilebilir.
Kaban, mantonun yere, diz altında, bileklerde olan uzunluğunda olanlarıdır. Gabardin ve kaşmir tarzında kaliteli kumaşlardan üretilenleri mevcuttur.

Tesettür Manto ve Kaban Modelleri sizlere sunmaktayız.

Palto, erkeklerin giydiği kadın mantosunun karşılığıdır.

Yağmurluk, yağmurdan korunmak için giyilen uzunca akrilik, naylon-polyester kumaşlardan faydalanarak oluşturulan tekstil ürünüdür.

Redington, kesimiyle kraliyet kaplarını andıran karpuz kollu dar belli, kabarık etekli mantolardır. Genelde kesimine uyum sağlaması bakımından, kadifeden üretilmektedir.

Tesettür Manto ve Kaban Modellerini kombin şeklinde sunmaktayız.

Askeri ceketler, çift taraflı aşağıya inen düğme yollarından oluşan ceket veya kaban tarzıdır.

Geçiyoruz 2016 manto ve kaban modellerine
Tesettür-manto-kaban-modeli
1- Çift renkli kaban modası: Güderi görünümlü kumaştan dikilmiş kaban çift renkli kumaşların birleşimiyle oluşturulmuş. Önde taba yere kadar inen taba renkli parça, ortada altın rengi fermuarla kapanırken,  kolu ise aynı kumaşın nefti yeşili tonundan takılmış. Arkaya düşen kapişon yine taba güderi renginde. Kol manşetlerinde ve ortadaki fermuar boyunca bluejeen kumaş kullanılmış. Böylelikle kabana sportif bir şıklık katılmış.  Kaban aşağı doğru hiç oturmadan A formda indiğinden, tüm vücut kusurlarını kapatabilir nitelikte. Kilolu genç kızlarımız rahatlıkla bu kabanı tercih edebilir.

2-Ekose, kabanlarda da hükmünü sürdürüyor: Bahsedeceğimiz bu kaban sa, vizon rengi olup, kaz ayağı deseninde ekoselere sahip. Tüm kollar ve beden vizon rengindeyken, tüm gövdede kazayağı deseni blok halinde aşağı inmekte. Kabanın beli kuşaksız kendi kubunda bele oturtularak dikilmiş. Kabanın boyu diz altında bitiyor. Bu kabanı kazayağı deseninden dolayı zayıf ve uzun bayanlara tavsiye edebiliriz ancak.

3- Antrasit şıklığı: Antrasit rengi içerdiği ağarlık ve ciddiyetin yarattığı asalet sonucu son yılların trendi oldu. Gri ve siyahın karışımından oluşan bu renk siyaha çok yakın bir tonda olup, bahsedeceğimiz palto bu asil  renktedir. Bele ve gövdeye sımsıkı oturan kub, bileklere kadar aşağı inerken giyenlere ince uzun bir kum saati görünümü kazandırıyor. Renginin yanında küçük bir dokunuşta gövde de sol göğüs kısmına sıralanmış 3 adet düğmeyle yapılmış. Tipi gayet muntazam, uzun boylu hanımları abide gibi gösterecek.

4- Pötikare ve siyah kombinasyonu:Tesettür Manto ve Kaban Modelleri ‘nde kombin şeklinde sunup bu bahsedeceğimiz kabansa, siyah kaşe kaban ve pötikare kumaş karmasından oluşmakta. Gövdeye bolca oturtulmuş keçe siyah kaban belde kuşakla sıkılaştırılarak diz altına kadar inmekte. Bu kabanın sürpriziyse, sonradan omuzlara şal formunda dikilmiş olan ekose parçaları. Yine geniş hanımlar tarafından tercih edilebilecek bir kaban formu.

5-Sizlere şimdi bahsedeceğimiz kaban salaş formda ve siyah zemin üzerine iri desenli sarı renkte taramalı ekoselerden oluşuyor. Bu tarif ettiğimiz iki renkli kumaştan oluşan kaban diz üzerinde bitiyor. Üstten başlayarak salaş inen kabanın kolları yarasa kol olup, kapanış şekli kruvazedir ve etek ucunda balonlaşarak sonlanmaktadır. Bu kabanı da 18-35 yaş aralığındaki her vücut tipine sahip olan bayanlara önerebiliriz.

2016  Tesettür Manto ve Kaban Modelleri Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git