Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2017 Sonbahar Saç Kesim Trendleri

2017 Sonbahar Saç Kesim Trendleri
18 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

2017 Sonbahar Saç Kesim Trendleri

 

?????????????????????????????????????

Saçlar bir kadın için çok önemlidir. Dolayısıyla saçların güzel ve bakımlı görünmesi de bir o kadar önemlidir. Bunun için hanımlar zamanının büyük çoğunluğunu kuaförlerde harcamaktadır. Saçların güzel ve modern durması için yüz tipine uygun trend modellerden olması gerekir. Bir sene uzun saç trend olurken öbür sene kısa saçlar trend haline gelebilmektedir. Hanımlar da trendlerin gerisinde kalmamak için bu trendleri takip etmelidir. 2017 yılı sonbahar mevsimine yeni yeni adım attığımız şu günlerde saç kesim trendleri de şekillenmeye başladı. Modern bir görünüm sergilemek isteyen ayanlarda 2017 saç kesim trendleri hakkında bilgi sahibi olmaya başladı. 2017 Sonbahar Saç Kesim Trendleri Neler Olabilir? 2017 sonbahar saç kesim trendleri arasında ilk olarak katlı bob saç kesimleri örnek gösterilebilir. Bob saç kesiminde bu dönem katların sayısı artacak. Böylelikle saçlar daha dolgun, hacimli görünmeye başlayacaktır. Bu da bu saç kesimi ile daha çok sayıda saç stili oluşturulmasını sağlayacaktır.

2017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-1

2017 sonbahar saç kesim trendlerinden bir diğeri de orta uzunluktaki saç kesimleridir. Sezonun trendlerinde kısa saçlı modellerde yoğunlukta olsa da, bazı hanımlar bilhassa uzun saçı seven bayanlar kısa saç konusuna temkinli yaklaşmaktadır. İşte orta uzunluktaki saç kesimleri tam da onlar için olacaktır. Orta uzunluktaki saç kesimlerinde ise en fazla ön plana çıkanları retro görünümlü düz kesimlerdir. 2017-2018 sezonunda örgü saç modelleri büyük rağbet görecektir. Ancak orta uzunluktaki saç kesimlerinde örgü yapabilmek herkesin harcı değildir. Bu nedenle de bu boy saçlardaki örgü modelleri iyi öğrenilmelidir. 2017 sonbahar saç kesim trendleri arasında kahküllü lob saç kesimleri de sayılabilir. Lob saç kesimlerinde ise omuz hizasındaki kesimler trend olacaktır.

2017-sonbahar-sac-kesim-trendleri

Bunların dışında pixie saç kesimleri de, saçlarında değişiklik yapmaya tereddüt etmeyenlerin tercihi olacaktır. Zira riskli bir saç kesimidir. Pixie saç kesimi eğer yuvarlak yüzlü bir bayana uygulanacaksa saçlar ensede çene hizasının biraz aşağısında olacak şekilde bırakılmalıdır. Saçların üst kesimleri ise biraz hacimli durmalı ve yana doğru taranmış havalı kahküllerle kesime bir hava katılmalıdır. Bu tarz bir kesim ile yuvarlak yüzlü bayanlar yüzlerini daha ince ve uzun gösterme imkanı bulacaktır. Pixie saç kesimleri için en uygun yüz şekli aslında oval yüzlerdir. Oval yüzlerde pixie saç kesimi yapılacaksa saçların üst tarafları daha yoğun ve hacimli bırakılmalıdır. Böylelikle kişinin boyu da bir nebze uzun duracaktır. Ancak çeşitli saç aksesuarları ile birlikte oldukça şık ve modern bir görünüm sunmaktadır.

2017-sac-kesim-trendleri-1

Kısa küt kesim saçlar da sezonun trendleri arasında yer alacaktır. Bilhassa çene hizasında biten küt saçlar çok güzel durmaktadır. Bu tarz saç kesimi ince ve uzun saçlar için ideal bir saç kesim modelidir. Daha karakteristik özelliğe sahip bir saç kesimidir. Kahküller bu sezonun en ön plana çıkan trendlerinden diyebiliriz. Mesela kahküllü uzun saçlar da sezonun dikkat çeken saç kesimlerinden biridir. 70’li yılları anımsatan dağınık, püskül gibi kahküller bu dönem sıklıkla kullanılacaktır. Bunların yanı sıra kıvırcık saçlar da trendler arasındadır. Bunun için kıvırcık saçlı bayanlar da bu saçlarına uygun kahkül şekilleri verdirebilirler. Bunların yanı sıra yana doğru taranmış olan uzun kahküller de sezonun trendlerindendir. Kahkül modasında ise kirpiklere kadar uzanan kahküller ayrıca dikkat çekecektir.

2017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-orgu

2017 sonbahar saç kesim trendleri arasında A kesim bob saçlar da öne çıkanlardan biridir. Bu saç kesimi pek çok bayan tarafından şimdiden kabul görülmüşe benzemektedir. Uzun bir süre de trendler arasında duracak gibi gözükmektedir. Oldukça şık ve cool bir hava katan A kesim bob saçlar, modern bir görünüm sergilemektedir. Uzun saç kesiminden hoşlanan bayanlar için trend bir saç örneği verecek olursak da ince katlı uzun saç kesimlerini örnek gösterebiliriz. Bu saç kesiminde katlar yüze daha yakın yerden başlayacak ve saçlar inceltilmiş olacaktır. Ayrıca katlar yüzü çevreleyecektir. Bu saç kesimi yuvarlak yüz şekline sahip olan ve kalın telli saçlara sahip olan bayanlar için önerilen bir saç kesim modelidir. Bilhassa yuvarlak yüze sahip bayanlar için idealdir. Çünkü yüzün daha ince ve uzun görünmesini sağlar.
2017-sac-kesimleri-1

2017 Sonbahar Saç Kesim Trendleri Resimleri

 

2017-sac-kesimleri2017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-orgu2017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-kisa2017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-kisa-12017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-kut2017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-kisa-dalgali2017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-kisa-dalgali-12017-sonbahar-sac-kesim-trendleri-kut-1

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git