Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2018 Gelinlik Trendleri

2018 Gelinlik Trendleri
12 Aralık 2017 tarihinde eklendi,

2018 Gelinlik Trendleri

 

 

2018 gelinlik modelleri gerçekten modanın yükselişe geçtiğinin de bir kanıtı gibi. Bu seneki gelinlik modelleri hem çok şık hem de oldukça çeşitli detayları içinde barındırmaktadır. Ayrıca gelinlik aksesuarları da gelinlikler kadar dikkat çekici ve şıktır. Genellikle pırıltılı ve gösterişli olan gelinliklerin yanı sıra, romantikliği simgeleyen tarzdaki gelinlikler de yine trendler arasındadır. Peki 2018 Gelinlik Trendleri Nelerdir? Senenin modası olan tasma kolye veya diğer adıyla choker kolyeler 2018 gelinlik trendleri arasında da yer almaktadır. Bu tarz kolyeler hemen hemen her tarz kolyeye uyum sağlamaktadır. Klasik bir gelinlikte de , feminen bir gelinlikte de tasma kolyeler kullanılabilir. Üstelik bu kolyeler sade gelinliklere de hareket katmış olacaktır. 2018 gelinlik trendleri arasında büyük fiyonklara sahip kollar da bulunmaktadır. Yani senenin gelinliklerinin birçoğunda kollar büyük fiyonklarla hareketlendirilmiştir. Birçok ünlü marka gelinlik tasarımlarında bu detaylara yer vermiştir.

2018-gelinlik-trendleri-turbanli-islemeli

2018 gelinlik trendleri arasında pelerin ve panço gibi aksesuarlar da vardır. Özellikle serin havalarda düğünü olan gelinler gelinliklerinde pelerin, panço gibi detaylara yer verebilirler. Senenin belki de en farklı gelinlikleri, pantolon gelinliklerdir. Gerçekten de pek alışılagelmiş bir gelinlik modeli değildir. Bu tarz gelinlikler genelde farklı olmayı seven gelin adaylarının tercih edebileceği bir tarzdır. Bilhassa maskülen tarza sahip olan gelin adayları için idealdir. Pantolon gelinlikler farklı oldukları kadar aynı zamanda son derece şık ve zarif tasarlanmıştır. 2018 gelinliklerinde aksesuarlar çok fazla ön plana çıkacaktır. Bunlardan biri de eldivenlerdir. 2018 gelinlik trendlerinde dantel veya tüllerle tasarlanmış eldivenler dikkat çekmektedir. Eldiven aksesuarları, gelinliğe ayrı bir hava katmakta ve daha zarif bir görünüm kazandırmaktadır. Senenin trendlerinden olan bu eldivenler tekdüze olarak da tasarlanmamıştır. Gelinliğe farklılık katmak ve çarpıcı bir görünüm elde etmek isteyenler için dirseklere kadar uzanan siyah eldivenler de vardır.

2018-gelinlik-trendleri-balik

Çiçek motifleri bu sene modasının hemen hemen her alanında yer almaktadır. Gelinlikler de bunlardan biridir. Gelinliklerin üzerine parlak ve çarpıcı bir şekilde işlenen çiçek motifleri oldukça dikkat çekmektedir. 2018 gelinlik trendleri arasında viktoryen tarzı da yer bulmuştur. Gelinlikler de karmaşık dantel detaylar, yüksek yaka kesimleri, dantel detaylı ayakkabılar gibi modeller viktoryen tarzı yansıtan ayrıntılardır. 2018 yılı gelinlik modasında bohem tarzı yansıtan gelinlikler de bulunmaktadır. Püskül detaylı küpeler, saç bantları, çan kesimler, maksi elbiseler bohem tarz gelinlikleri yansıtmaktadır. 2018 yılı gelinliklerinde süsler, pırıltılı taşlar sıklıkla kullanılmıştır. Parlak taşlı detaylar, parlak süslü küpeler, incilerle bezenmiş pelerinler, parlak eldivenler, taşlarla hareketlendirilmiş gelinlikler, parlak ışıltılı küpeler bu trendin bir göstergesidir. 2018 yılı gelinlik modasında birçok gelinlikte sırt dekoltesi kullanılmıştır. Sırt dekoltesine küçük, saten düğmeler ile, fiyonk detayları da eklenmiştir. Bu tarz gelinlik modelleri romantik bir havada olup, oldukça şık, zarif ve estetik bir görünüm sunmaktadır. Kısacası 2018 gelinlik trendleri çok çeşitlidir.

2018-gelinlik-trendleri-turbanli-model

Bilhassa en dikkat çeken detaylar aksesuarlardır. 2018 yılı gelinliklerinde hemen hemen her tarzı yansıtan gelinlik bulunmaktadır. Peki Gelinlik Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir? Gelinlik alışverişlerine gidilirken tercihlerine güvenilen bir kaç arkadaş olması iyidir. Zira çok fazla kişiyle bu alışverişe çıkıldığında, her kafadan bir ses çıkabilmekte ve sonunda hiç de hoşa gitmeyen bir gelinlik alınabilmektedir. Gelinlik bakarken her türlü detaya özen gösterilmelidir. Sadece gelinliğin güzel olması şık olmak için yeterli değildir. Ayakkabılar, çiçek, duvak gibi tüm unsurlar üzerinde ayrı ayrı düşünülmelidir. Gelinlik provaları da kesinlikle aksatılmamalıdır. Bu önemli bir durumdur. Zira düğün günü yaklaştıkça oradan oraya koşturmaktan zayıflama veya stresten aşırı iştah açılması sebebiyle kilo alma gibi durumlar olabilmektedir. İşte provalara düzenli gidilmezse son dakikada üzerine oturmayan gelinliklerle karşılaşılabilir. Ayrıca gelinliğe dair ufak detayların istenildiği gibi olması için de provalara düzenli gidilmeli ve bunlar tamamlanmalıdır.

2018-gelinlik-trendleri

Gelinlik seçiminde vücut tipine göre tercih yapılmalıdır. Mesela armut tipi vücut biçimine sahip olan gelinler için A kesim gelinlikler iyi bir alternatif olabilir. Elma tipi vücut yapısına sahip olan gelinler ise bel bölgesini gizleyen , ayrıca ince gösteren kemer detaylı A kesim gelinlik modellerini düşünebilirler. Düz kesim gelinlikler ise her geline uygun değildir. Düz kesim modeller, daha çok ince ve uzun boylu gelinler için uygundur. Kum saati biçiminde vücut yapısına sahip olan gelinlerde ise, balık model gelinlikler çok güzel durmaktadır. Bacak boyu kısa olan gelin adayları için ise yüksek belli gelinlik modelleri ile mini gelinlik modelleri iyi bir seçenektir. Kısacası gelinlik seçimi çok önemli bir konudur. Bu nedenle ayrı bir özen gösterilmektedir. Her gelin düğününde güzel ve fit görünmek ister. Bunun için gelin adayları gelinlik seçerken kusurlarını gizleyen gelinlik modellerine bakmalıdır. Vücut tipine uygun gelinlik modelleri tercih edilmelidir. Gelinliğe özen gösterildiği kadar gelin çiçeğinin de gelinlikle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git