Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2018 Tesettür Makyajı Modası

2018 Tesettür Makyajı Modası
5 Ocak 2018 tarihinde eklendi,

2018 Tesettür Makyajı Modası

2018-tesettur-makyaj-modelleri-11
Gelecek yıl tesettürlü hanımlar makyajda nelere dikkat etmeli? Moda, makyajda da geçerli elbette. 2018 Tesettür Makyajı Modasında neler var, neler yok göz atalım. 2018 yılının ilk gününden itibaren kapalı hanımların makyaj stillerinde birkaç değişikliğe adım atması kaçınılmaz olacak. Yeni yılın makyaj trendlerinden ilki, dolgun kirpikler. Bunu ister bolca eyeliner ve maskara ile deneyin isterseniz takma kirpiklerden yararlanın. Retro giyim nasıl ki aramıza dönüyorsa makyajda da 60 ve 70’li yılların retro esintileri bu sene favori olacak. 2017’de başlayan doğal makyaj hatta makyajsızlık trendi 2018’de de devam edecek. Fondöten, pudra veya makyaj bazı cilt renginizle aynı olmalı. Kısmen daha açık tonlar da kullanılabilir. Yüzdeki kusurları kapatmak önceliğimiz. Yüzün güzel bölgelerini ön plana çıkarmak gerek. Hem gündüz hem de gece makyajında abartıya kaçmamak, sade kalmak önemli bu yıl da. Başta da belirttiğimiz gibi gelecek yıl tesettür makyajında dolgun kirpikler yıldız olacak. Kat kat rimel sürmek çok moda olacak.
2018-tesettur-makyaj-modelleri-19
Tabii seyrek kaşları da bununla beraber hafifçe doldurmak ve doğal kaş görünümü elde etmek de işin sırrı. Göz, kaşlar ve kirpiklerle bir bütün görünmeli. 2018 Tesettür Makyajı Modası kirpikler konusunda iddialı olsa da asla takma kirpik önerilmiyor. Sadece kaliteli bir maskara yeterli. Kirpiklerin yapışmaması için kirpik kıvırıcı kullanabilir, her katta kurumayı bekleyebilirsiniz. Dolgun ve hacimli kirpikler, gözlerin de iri görünmesini sağlar. Küçük gözlü hanımlar için ideal. Rimelden sonra eyeliner de çekilir ve makyajın geri kalanı sade tutulur. Mesela allık, far ve ruj çok uçuk tonlarda kullanılmalıdır. Özellikle gündüz dışarı çıkarken dudak rengine yakın tonlarda bir ruj seçebilirsiniz. Bizden size kirpiklerle alakalı bir tüyo: Maskarayı bir kat uyguladıktan sonra temiz bir maskara fırçası ile bebek pudrasını kuruyan kirpiklerinize uygulayın. Ardından diğer katı sürün. Kirpikleriniz takma kirpik etkisi gösterecektir. 2018’in bir diğer makyaj trendi şekilli ve dağınık kaşlar. Yani yine doğallık! Kesinlikle dövme değil! Kaşlarınızı bakım yağlarıyla besleyin ve tarayın. Kaş kalemi ile seyrek yerleri hafifçe doldurup baz da kullanabilirsiniz. Kalın kaş modası asla bitmeyecek gibi görünüyor. 2018 Tesettür Makyajı Modası genç kızlar için de geçerli olup kutlamalarda veya gündüz şıklığında hafif şeftali veya pembe tonlarında bir parlatıcı ruj seçilebilir. Kısacası önümüzdeki yıl tesettürlü hanımlar doğal ve sade yüzleriyle her zamankinden daha güzel olacak diyebiliriz.

2018 Tesettür Makyajı Modası Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git