Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Abiye Elbiselerinizle Yapabileceğiniz Doğru Kombin Önerileri

Abiye Elbiselerinizle Yapabileceğiniz Doğru Kombin Önerileri
29 Ağustos 2015 tarihinde eklendi,

ABİYE ELBİSE GİYERKEN 5 ADIMDA DOĞRU

ÇANTA,AYAKKABI VE AKSESUAR  KOMBİN ÖNERİLERİ

Özel davet ve gecelerin, nişan ve düğün merasimlerinin, mezuniyet partilerinin vazgeçilmez kıyafetleri abiye elbiselerdir. Kadınların şık olma arzusu, modacılarında gözünden kaçmamış ve bu doğrultuda birbirinden şık tasarımlar hazırlamalarına sebep olmuştur.

Fakat, abiye elbise giymenin de püf noktaları vardır. Örneğin her elbisenin altına her ayakkabının giyilemeyeceği gibi. Şimdi işinizi kolaylaştıracak 5 adımda doğru kombin nasıl yapılır? Bunu açıklayalım.

1-Ayakkabı seçimi: Öncelikli olarak elbisenin hareketli bir modeli var ise, kesinlikle düz, toka veya taşsız, mat renklerde bir ayakkabı tercih edilmesi gerekir. Eğer elbise düz fazla bir hareket detayı yok ise, pırıltılı veya hareketli ayakkabı kullanılabilir. Abiye elbiselerde genellikle platform topuklu veya steletto tarzında bir ayakkabı kullanıldığını unutmamak gerekir. Elbisenin aynı renklerin de bir ayakkabı kullanılacağı gibi, kontrast oluşturacak renklerde bir ayakkabı da kullanılabilir. Unutulmaması gereken bir başka nokta ise, abiye elbiselerin altına kesinlikle dolgu topuk ayakkabı giyilemeyeceğidir.

2-Çanta seçimi: Abiye elbiseler için portföy veya bu tarzda küçük çantalar uygun olacaktır. Abartılı ve hareketli, ışıl ışıl bir elbisenin yanına kullanacağınız çanta, mümkün olduğunca sade olmalı, elbise ile uygun renklerde kullanılmalıdır. Sade bir abiye elbisenin yanında kullanılacak olan çanta ise, ışıltılı veya hareketli olabilir. Çantalar elde tutulmalı, omuza asılmamalıdır.

3-Aksesuar seçimi; Oldukça göze çarpan, renkli, ışıltılı, boncuklu, payetli bir abiye elbise giyeceksiniz, abartıya kaçmadan sade bir kolye ya da bileklik veya küpe kullanabilirsiniz. Eğer oldukça parlak ve ışıltılı bir elbise ise, sadece ufak bir küpe takabilirsiniz. Ama küpe de ışıltı olmasın. Sadece yakası açık, straplez veya dekolteli elbiseler de kolye kullanılır. Yakası kapalı bir abiye kıyafette, kolye kullanmamaya özen göstermek gerekir.

4-Ayakkabı ve çanta kullanırken, sadece birinin göze çarpar olmasına dikkat edilmesi gerekir. Unutulmamalı ki; iki dikkat çekici obje aynı anda kullanılmaz.

5-Saç stili olarakda tesettürlü bayanlara en uygun topuz modelini yaptırmanız en uygun olabilecek kuraldır.

Abiye Elbiselerinizle Yapabileceğiniz Doğru Kombin Önerileri Konusu Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git