Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Aloe Vera İle Sivilcelerinizi Kökünden Kurutun

Aloe Vera İle Sivilcelerinizi Kökünden Kurutun
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Aloe Vera İle Sivilcelerinizi Kökünden Kurutun

 

aleo-vera-ile-sivilcelerinizi-kurutun

Sivilceler, yağlı ve hassas cilt tiplerinde sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Hele ki yaz aylarında terlemenin etkisiyle açık gözeneklerde kir ve yağ birikmesi sonucu sivilcelenme sorunu baş göstermektedir. Çoğu zaman cilde yeterli bir temizleme işlemi yapılmasına rağmen sivilcelenmenin önlenmesinde yetersiz kalmaktadır. Bu yüzden özellikle yaz aylarında sivilcelenme sorunu yaşayanlar bazı bakım kürlerini düzenli uyguladıklarında ferah ve temiz bir cilde sahip olabilmektedir. Sivilceler üzerinde en etkili olan bitkilerden birisi Aloe Vera bitkisidir. Aloe Vera İle Sivilcelerinizi Kökünden Kurutun; Güçlü bir anti-inflamatuar ve anti bakteriyel bir özelliğe sahip olması nedeniyle birçok cilt bakım küründe güvenle kullanılmaktadır.

aleo-vera-ile-sivilcelerinizi-kokunden-kurutunuz

Ayrıca ciltteki tıkanan gözenekleri temizleme ve cildi fazla yağdan arındırma etkisiyle mevcut sivilceleri kurutmanın yanında, sivilce oluşumunu önlemede de çok etkilidir. Eğer sizde Aloe Vera ile sivilcelerinizi kökünden kurutmak istiyorsanız, Aloe Vera bitkisini bulabiliyorsanız ortadan ikiye kesip içindeki sıvıyı kullanabileceğiniz gibi organik içerikli bir Aloe Vera jeli de satın alıp kullanabilirsiniz. Bunun için iki yöntem var ; Birincisi tüm yüzünüze yayılmış sivilceleriz için; Eğer tüm yüzünüze yayılmış çokça sivilceniz varsa gece yatmadan önce tüm yüzünüze Aloe Vera sürüp yatabilirsiniz. Gece uykusunda cildimiz kendini yenilediğinden Aloe Vera da bu yenileme ve onarma işlemini hızlandıracak ve sabah güne pırıl pırıl bir cilt ile başlamanızı sağlayacak.

aleo-vera-ile-sivilcelerinizi-kokunden-kurutun

Uyandığınızda yüzünüzü ılık suyla yıkamanız ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile güne devam etmeniz yeterli olacaktır. Aloe Vera İle Sivilcelerinizi Kökünden Kurutun; İkinci yöntem ise yüzünün bazı bölgelerinde sivilcesi olanlar için; Yüzünün bazı bölgelerinde sivilcelenme sorunu yaşayanların sadece sivilcelerinin üzerine bir kulak çubuğu yardımıyla Aloe Vera uygulayıp sivilcelerini kökünden kurutacak diğer tarif ise şöyle ; 2 tatlı kaşığı Aloe Vera jelinin ya da sıvısının içine 2 damla çay ağacı yağı damlatıp karıştırmak.

aleo-vera-bitkisi

Çay ağacı yağı sivilceye sebep olan bakterileri etkisiz hale getiren ve sivilce kızarıklıklarını engelleyen doğal bir yağdır. Cildinizdeki zararlı mikropları yok etmekle kalmayıp aynı zamanda açık gözeneklerden içeriye doğru ilerleyip, sivilcelenmeye sebep olan minik tüylerin iltihaplanmasını engeller. Bu karışımı sadece sivilcelerinizin üzerine sürmeniz ve sabah yıkamanız sivilcelerinizin kökünden kurumasını sağlayacaktır. Aloe Vera ile sivilcelerinizi kökünden kurutacak bu iki yöntemi uygulamadan önce mutlaka güvenilir ve organik ürünler kullandığınızdan emin olup, cildinizin küçük bir kısmında alerji testi yapmayı unutmayınız.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git