Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Aşk Ve Sevgi Arasındaki Farklar

Aşk Ve Sevgi Arasındaki Farklar
20 Nisan 2017 tarihinde eklendi,

Aşk Ve Sevgi Arasındaki Farklar

 

ask-ve-sevgi-arasindaki-farklar-nedir-

Aşk ve sevgi arasındaki farklar herkes tarafından net bir şekilde anlaşılabilmesine rağmen çoğu zaman aşk ve sevgi arasındaki farkı karıştırdığımız zamanlarda olmaktadır. bu nedenle sevginin sürekli olduğu aşkın ise zaman içinde etkisinin farklı yapı gösterdiği bir gerçektir. Çünkü insan etrafındaki hoşlandığı her şeyi sevebilir. Fakat aşkla bağlanmak ve aşk duygusuna sahip olabilmesi için duyguların en yoğun bir şekilde yaşanmış olması gerekmektedir. Her şeyi sevebilirsiniz fakat her şeye aşık olamazsınız. Aşk hayal âleminde canlandırılan düşüncelerin hayata geçirmek için yapılan bir uğraşı olmaktadır. Sevgi hoşlanmak iyi hisler ile karşımızdaki canlı veya cansız tüm varlıklara karşı duygularımızı kontrol altında tutmakla ortaya çıkmaktadır. Sevdiğimiz her şeyden kendimize faydası olacak şekilde faydalanmaya gayret ederiz fakat aşkla bağlandığımız her varlığı aman içinde tükenmemesi için çaba sarf ederiz. Aşk ve sevgi arasındaki farklar çerçevesinde yapılacak araştırmalar geçmiş zaman içinde yaşanmışlıklardan hareket ederek gerekli noktaya varılması mümkün olmaktadır. İki kişinin birbirine karşı aşkla bağlanması sonucu ortaya çıkan filler ile sevgi ile bağlı olan kişiler arasında ortaya çıkan fiiller farklı olmaktadır.

ask-ve-sevgi-arasindaki-farklar-

Sevgi çeşitlilik göstermesinin yanında aşk tektir ve tek bir çizgi üzerinde yürümekten ibarettir. Âşık olduğunuz bir kimseyi bazen her şeyi söyleyemezsiniz. Fakat sevdiğiniz kişiye her şeyi olduğu gibi söyleyerek bilgi sahibi olmasını onunda çevresine sevgi, ile yaklaşmasına yardımcı olursunuz. Aşık olduğunuz kişiyi asla başkaları ile paylaşmazken sevgi ile yaklaştığını her şeyi herkes tarafından sevilmesini isteyerek değişik ortamlardan ve kişilerden gerekli desteği ve yardımı almasına yardımcı olursunuz. Aşk ve sevgi arasındaki farklar konusunda ilk akla gelen aşk iki kişi arasında cereyan ederken sevgi her şeye karşı duyulan bir hissi duygu olmaktadır. Canlı cansız her şeyi sevebilme yeteneğine sahip olan insan bir hayvan ile sevgi bağı oluşturarak anlaşması mümkündür. Fakat bir hayvana veya bitkiye aşkını ilan etmesi aşkını ona karşı açıklaması sevgi bağının değişimine hiçbir etki etmeyecektir. Aşk duygusunu yaşayabilmek için öncelikle iki kişinin birbirini tanıması veya her şeyi ile sevebilmesi gerekmektedir.

ask-ve-sevgi-arasindaki-farklar-nedir

Aşk ve sevgi arasındaki farklar aşamasında ele alınacak en önemli faktör sevgiden aşk doğarken aşktan birliktelik doğmaktadır. Aşkın büyüsüne kapılan kiriler zamanla bu yolda bir çok fedakarlığa göğüs gerdikleri olmaktadır. aşk yolunda insanlar yalnızca kendi çabalarının sonucunda bir hedefe ulaşırken sevgi bağının kurulması sonucu bu kişiler arsındaki bağlantı değişik kişiler tarafından kuvvetlenmesi sağlanmaktadır. Fakat en önemli nokta aşk duygusunda insan sadece kendi çabasının ürününü elde etmektedir. Aşkı doyasıya yaşamak isteyenler öncelikle aşkın büyüsüne kendilerini teslim etmemeli bu büyü etrafında dikkatli adımlar tarak aşık olduğu kişiye duygularını etkileyici sözler ile yansıtmalıdır. Aşk ve sevgi arasındaki farklar ele alınırken en göze çarpan özellik aşk iki karşı cins arasında ortaya çıkan bir olgu olmaktadır. sevgi ise herkes ile yaşanabilecek bir olgu olmaktadır. Aşık olunduğunda insanın gözü tek noktaya bakarken sevgi hissinin var olduğunda her yöne rahatlıkla ve güvenle bakabilmektedir.

ask-ve-sevgi-arasindaki-farklar

Âşık olmak basit göründüğü kadar emek isteyen bir duygudur. Özellikle erkekler ilk bakışta karşılarındaki bayanlara aşık olduklarını onlara ilgi duyduklarını zannetseler de aslında hiçte bu şekilde olmamaktadır. Geçici bir heves olan bu duygu zamanla etkisini kaybetmektedir. Aşk ve sevgi arasındaki farklar konusunda en can alıcı nokta sevmek için aynı yöne bakmak veya aynı yönde ilerlemek gerekmemektedir. Fakat aşık olmak ve bu aşkı çift taraflı yaşayabilmek için öncelikle her iki tarafında aynı yöne bakabilmesi ve bu yönde düşüncelerinin birleşmesi gerekmektedir. Deli dolu bir erkek ile duygusal içine kapanık bir bayanın aşklarının devamını düşünmek mümkün olmamaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bu iki kişi birbirini rahatlıkla sevebilirler, fikir olarak veya davranış olarak sevgi ile birbirlerinin etkisinde kalabilirler.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git