Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Baştan Aşağı Güzellik Bakımı

Baştan Aşağı Güzellik Bakımı
12 Kasım 2017 tarihinde eklendi,

Baştan Aşağı Güzellik Bakımı

 

 

Kişisel bakım ve güzellik denince akla sadece cilt güzelliği gelmemelidir. Baştan aşağı güzellik bakımı olarak vücudumuz aklımıza gelmeli diye düşünüyorum. Çünkü bence güzellik tüm vücudu kapsamaktadır. Cildiniz, elleriniz,ayaklarınız, tırnaklarınız, saçlarınız, kulaklarınız ve kaşlarınız gibi. Sizlere bu yazımızda baştan aşağı güzellik bakımı nasıl yapıldığını anlatacağım. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Ama bütün bunları detaylı anlatmak için aşama, aşama sizlere yazacağım. Bundan hiç şüpheniz olmasın. İlk olarak saçlardan başlamak istiyorum. Saçların bakımı altı aşamadan meydana gelmektedir. Bunu sakın unutmayınız. Saçlarınızın temiz görünmesini ve bakımlı görünmesi için hemen, hemen her gün yıkamak yanlıştır. Bunun nedeni de saçlarınızın yağlarını temizlemek çok doğru değildir. Her tip saçın yağa ihtiyacı vardır. Her gün yıkanan saçlarda kuruluk olur ve zamanla saçlar dökülmeye başlanır. Sonra da kepekler sorunu ile karşı karşıya gelirsiniz. Saçlar yalnızca iki gün de bir yıkanmalıdır. Saçlar çok kuru olan bayanlar ise dört günde bir saçlarınızı yıkanmalıdır. Bazı saç tiplere saç kremleri de gerekebilir. Ama bazı şampuan ile aynı marka almak yerine farklı marka saç kremi almanız daha doğru olacaktır. Saç kremleri saçların uçlarını özellikle beslemektedir. Saç kremi sürdüğünüz saçları ardından yıkayınız. Bunu yaparak saçlar daha az dökülecektir.

bastan-asagiya-guzellik-bakimi-hakkinda

Diğer bir güzellik bakımı kaş ve kirpik bakımına. Kaş ve kirpikleri hem doğal hem de estetik görünmesini isteyen bir çok bayan vardır. Bayanlar için kaş ve kirpiklerin bakımı çok önemli olmaktadır. Her bayan kirpiklerinin gür olmasını istiyordur. Kim istemez ki. Kaşlarına iki haftada bir şekil vermeniz gerekmektedir. Tabi bunu yaparken mutlaka eczaneden alacağınız doğal yağlar ile yapmanız gerekir. Kaşlarda saçlar gibi taramak ve şekil verilmesi gerektiğini unutmayınız. Tarama işlemi yaparak kaşlarınız bu sayede daha gür olacağından hiç şüpheniz olmasın. Kirpiklerinizi özellikle akşam saatlerinde badem yağı ile sürün ve bir ay sonra kirpiklerinizin gürleştiğini göreceksiniz. Kaş ve kirpik bakımı doğal yollar ile işte bu şekilde yapabilirsiniz. Bunu sakın unutmayınız. Şimdi de tırnak bakımına geçelim. Tırnaklarda saçlar gibi çok hızlı uzamaktadır. Haftada bir tırnaklarınızı törpüleyin ve iki haftada bir de tırnaklarınızı kestirmeye özen gösteriniz. Tabi mutlaka kestiren tırnaklarınızı da törpülemelisiniz. Tırnaklar hakkında bilmeniz gereken önemli bir bilgi de mutlaka herkesin kendine ait tırnak makası ve kendine ait de tırnak törpüsü olması gerekir.

bastan-asagiya-guzellik-bakimi-sac-bakimi

Şimdi de sıra kulak ve burun bakımına geldi. Kulaklarınızın asla kulak çubuğu ile temizlemeyin. Kulakta bulunan kirler bir zaman sonra kulak dışına atılmaktadır. Kulak çubuğu ile kulaklarınıza zarar verebilir ve kulaklarınızı kanatabilir. Hatta kulak zarına bile zarar verebilirsiniz. Kulak zarı yırtılabilir ya da kulak zarı delinebilir. Burun temizliği ise her sabah burnunuza su vererek temizlemelisiniz. Bunu yaparak gün içinde daha kolay nefes alabilirsiniz ve bu şekilde nefes yolunu da açmış olacaksınız. Şimdi de gelelim vücudun en önemli bir yeri ağız ve diş bakımına artık geçelim diyorum ne dersiniz. Ağız ve diş bakımı kişisel bir bakımdır. Hem de olmazsa olmazlarından olmaktadır. Dilerseniz en markalı olan diş macunu ile günde iki kez fırçalanması lazımdır. Gün içinde de iki defa ağız bakım suyu ile de ağzınızı çalkalamanız gerekmektedir. Baştan aşağı güzellik bakımı bilmediğiniz her şeyi bu siteden rahatça bulabileceksiniz. Bunu yaparak ağız kokusundan arınacaksınız ve dişlerinizi çürüklerden de önleyebileceksiniz. Ağzınız bu sayede daha ferah olacaktır.

bastan-asagiya-guzellik-bakimi-vucut-bakimi

El ve ayak bakımını da anlatalım. Ellerinizi ve ayaklarınızı hep temiz olması şarttır. Günlük olarak da bakımını yaptırabilirsiniz. Gün içerisinde eller çok fazla kullanmaktadır. Aynı şekilde ayaklarınla da yürüdüğünüz zaman çok kirlenmekte ve yorulduğu için bazen koku da oluşmaktadır. Eller ve ayaklar gün içerisinde sık, sık yıkanmalıdır. Özellikle bu şekilde rahatça kişisel bakımlar yapabilirsiniz. Sizlere de bir takım kişisel önerileri de verelim. Pürüzsüz bacaklarınızın olması için saç kremi ile durulamayı öneririm. Özellikle bacaklarınızdaki kılları jilet ile temizleyen bayanlar için söyleyeceklerimiz ise şunlardır. Sabun yerine saç kremi kullanın. Bacaklarınız bu sayede yumuşak ve pürüzsüz olacaktır. Hem de tüyleriniz de yumuşayacaktır.

bastan-asagiya-guzellik-bakimi

Bakışlarınızda doğal bir parlak bakışlara sahip olmak için kirpiklerinizi doğal yönden yumuşatmalısınız. Rimel fırçanız varsa vazelin ile hafifçe sürün. Bu sayede doğal kirpiklere sahip olacaktır. Hiç ummadığınız bir zaman da cildinizde sivilce çıktıysa sivilcenizin üzerine diş macununu sürün. Sonra da on beş dakika boyunca bekletin. Diş macunu sivilcenin yağını hızlıca emer ve sivilcenin daha çok büyümesine de engel olmaktadır. Şeytan tırnağınız çok büyüyorsa ve bunun için bir çözüm bulamıyorsanız sizlere bu konu hakkında önerilerimiz bulunmaktadır. Bunun için bir damla kayısı yağı ile şeytan tırnağını azaltabilirsiniz. Daha parlak saçlar için saç tarağınıza ya da fırçanıza saç spreyi uygulayabilirsiniz. Uzun olan tırnağınız kırıldıysa bunun için çözüm ise kırılan tırnağınızı japon yapıştırıcısı ile yapıştırın ve üzerine de aynı renkte oje sürün. Gittiğiniz davet sona erdiği zaman tüm tırnaklarınızı kesin.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git