Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Bebekler İçin Kıyafetler

Bebekler İçin Kıyafetler
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Bebekler İçin Kıyafetler

 

bebekler-icin-kiyafet

Bebekler şüphesiz ki anne ve babaların göz bebekleridir. Onlara ayrı bir bakım ve özen gerekir. Çünkü çok hassastırlar ve hastalık kapma bakımından oldukça fazla risk taşırlar. Bunun için onları ayrıca korumak gerekir. Bebek giysileri de bu koruma kalkanlarından biridir. Onun için bebeklerin giysileri seçilirken özenli olunmalıdır. Bebekler için kıyafetler de bu hususlara dikkat edilerek üretilmiştir. Ama yine de anne ve babaların dikkatli davranmalarında fayda vardır çünkü günümüzde üretilen giysilerin malzemeleri kanserojen maddeler içerebilmektedir. Bebekler için kıyafetler çocuk . genç ve yetişkinlerde olduğu gibi mevsimine göre seçilmelidir.

bebekler-icin-kiyafetler-modasi

Kışın soğuk diye bebeği fazla kıyafete boğmaya gerek yoktur. Gerektiği kadar giydirilip bebeğe rahatlık sağlanmalıdır. Tabi ki soğuğa da dikkat edilmelidir. Ama bebeği kat kat giydirmek pişiğe neden olabilmektedir. Esasında anne ve babalar nasıl hissediyorsa bebekte de bunun dikkate almak gerekir çünkü bebek ebeveynden çok farklı hissetmez. Sadece ilk 6 ayda bebekler ısıyı iyi regüle edemezler. Onun için bu dönemde dikkat edilmelidir ve ani ısı değişiklikleri dikkate alınmalıdır. Çünkü ani ısı değişiklikleri bebekte rahatsızlık yaratabilir ve soğuksa sıkı sıcaksa rahat giydirilmesi gerekebilir. Takipte olmak faydalı olur her konuda olduğu gibi.

bebekler-icin-kiyafet-modeli

Bebekler için kıyafetler ve battaniye çanta gibi diğer malzemeler doğumdan önce hazır bulundurulmalıdır. Doğum çantası önceden hazırlanmış olmalı ve ani doğum ihtimaline karşı tedbirli olunmalıdır. Özellikle ilk aylarda eldiven ve şapka giydirilmesi gerekir. Çünkü kontrollü olmayan bebek tırnaklarıyla yüzünü çizer. Ve ilk aylarda soğuğa karşı daha hassas olunduğu için , el ve ayaklar da özellikle daha hassas olduğu için koruma sağlamak bebeğin faydasına olacaktır. Kapalı alanlarda bulunulacaksa teri emen ve pamuktan yapılmış giysiler bebeği rahat ettirir. Çünkü terledikten sonra ıslanan giysi bebeği hasta edebilir. Açık alanlarda bulunulacaksa da vücudu ve bebeğin kafasını sıkıca saran giysiler giydirilir.

bebekler-icin-kiyafetler

Kışın da özellikle sıcak tutan ürünler tercih edilir ki bebeği kat kat giydirip rahatsızlık sağlamadan tek kıyafette bile sıcaklık sağlanabilsin. Bebeğin kıyafetinin modeli de önemlidir. Tulum gibi giysiler bebeği oldukça rahat ettirir ve bebeğin vücudunu açıkta tutmadan ona rahatlık ve sıcaklık sağlar. Bebeğin alerjisi varsa yumuşak kumaşları almak gerekir. Yünlü yerine pamuklu giysiler bebek için daha konforludur. Ayrıca bebekler için kıyafetler sabunla yıkanmalı , çift durulama yapılmalıdır. Yumuşatıcı kullanmamak da yine bebek için dikkate alınması gereken hususlardan birisidir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git