Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Botoks

Botoks
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Botoks

 

 

botoks-risklimi

Botoks uygulamalarının temel amacı yaşın artmasıyla birlikte belirgin hale gelen mimik çizgilerini hafifletmek veya yok etmektir. Oldukça kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botoks uygulamasının yapıldığı en popüler yerler, alın kaş çatma çizgisi, boyun çizgileri ve kaz ayakları denilen çizgilerdir. Botoks uygulaması enjeksiyonla yapılır ve oluşan kırışıklık ve çizgileri doldurarak belirginliklerini azaltır. Bu şekilde kısaca cevabı verilebilecek olan botoks nedir sorusu detaylı bir şekilde yazının ilerleyen bölümlerinde cevaplanacaktır. Tıptaki adıyla A tipi botulinum enjeksiyonu bilindik ismiyle botoks uygulaması kaslara enjekte edilen ilaç sayesinde kas hareketlerini engelleyerek çizgilerin görünümünü azaltır. Özellikle alın, göz çevresi, kaş ortası ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar ve çizgiler için uygulanan yöntem büyük ölçüde başarı elde edilmesini sağlar.

botoks

Botoks uygulması 7-8 gün içinde tümüyle etkisini gösterir ve kırışıklık görünümünü yok ettiği gibi tekrar kırışıklık ve çizgi oluşmasının da önüne geçerek yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller. Bunun dışında, botoks nedir sorusuna farklı cevaplar olarak koltuk altı terleme sorunları ve migren ağrılarında çok etkili bir uygulama olduğundan bahsedilebilir. Botoks yapılan bölgede şişlik oluşmaz, sadece kasları etkileyen bir işlem olduğu için uygulandığı bölgede herhangi bir şişlik oluşturmaz. Botoks uygulamasını günümüzde birçok uzman yapmakla birlikte botoks yapacak olan uzmanın kişinin yüz anatomisini ve kasların çalışma prensibini, yönünü ve fonksiyonunu çok iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Botoks uygulaması en çok alın, göz çevresi, dudak üstü bölgesi ve boyun bölgesinde uygulanır ve buradaki mimik çizgilerinde bulunan kırışıklıkların 0’e yakın oranda kapanmasını sağlar. Bununla birlikte, botoks uygulanan bölgede herhangi bir şişlik oluşması söz konusu değildir.

botoks-gerekliligi

Şişlik oluşturmadan yalnızca kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Buna ek olarak, botoks hakkında bahsedilmesi gereken en önemli husus, botoks yaptırılacak olan uzmanın iyice araştırılarak seçilmesidir. İyice araştırılıp hekimin o şekilde karar verilmesi çok önemlidir. Araştırma aşamasında dikkat edilmesi gerekenlerin başında uygulama yapacak olan hekimin yüz anatomisi ve kasların çalışma yönü ve prensibi konusunda uzman olmasıdır. Bu alana tam manasıyla hakim bir hekimin yapacağı botoks uygulaması son derece doğal görünür ve cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır. Aksi takdirde ise yüzde donuk ve yapay bir ifade bırakabilecek olan uygulama bu sebeple yapacak hekimin iyi seçilmesi gerekir. Botoks uygulamasının yaygınlaşması sonucunda birçok merkezde yaptırılabilecek olan uygulama aslında kaslara ilaç enjekte edilerek fonksiyonlarını yitirmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Bu sayede, botoks hakkında alınan sonuç, kırışıklık ve çizgilerin yok denecek kadar azalması ve yeni kırışıklık oluşumunun engellenerek kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm kazanılmasıdır.

 

Botoks Resimleri

 

botoks-neden-yapilmaliBeautiful woman gets injections. Cosmetology. Beauty Facebotoks-nasil-yapilir

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git