Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Büyük Beden Hanımlar Giyimde Bu Hataları Yapmayın!

Büyük Beden Hanımlar Giyimde Bu Hataları Yapmayın!
8 Temmuz 2015 tarihinde eklendi,

Büyük Beden Hanımlar Giyimde Bu Hataları Yapmayın!

Büyük beden giyim, başlı başına kendi modasını ve sektörünü yaratmış durumda. Hal böyle olunca eskilerden kalma bir takım inanışlar ve kombinlerde yapılan bariz yanlışlar artık rafa kalkmalı!

Büyük beden hanımların kombinlerde yaptıkları hatalar nelerdir?
Kilomu saklıyorum diye bol  kıyafetler giymeyin
Bol kıyafetler, kilolarınızı kamufle etmekte işinize yaratabilir ancak sizi olduğunuzdan daha iri gösterir. Çok bol giyinmek yerine beden stilinize uygun modelleri seçmeniz daha isabetli bir tercihtir. Yarasa kol kıyafetler, özellikle üst bedeni iri hanımları çok daha iri gösterir. Düz kesim kloş kazak ya da tunikler sanılanın aksine kilolu hanımlar üzerinde değil; düzgün beden hatlarına sahip bayanlar üzerinde şık durur. Büyük beden hanımlarımız kıyafetlerini ne çok bol ne de dar seçmeli, ayrıca kısa boylu ve kilolu hanımlarımız tunik, kazak tercihleri ile eteklerini çok uzun modellerden almamalıdırlar.

tesettur-buyuk-beden

Daracık Giyinmeyin

Çok hoşunuza giden ancak beden stilinizxe uymayan bir elbiseyi,  kilo verdikten sonra giyebilirsiniz. Ancak hoşunuza giden elbiseyi dar olduğu halde giyme konusunda inat ederseniz şık olacağım derken itici görünebilirsiniz. Bacaklarınız kalınsa taylar, yağlarınız basen ve karın bölgenizde toplanıyorsa daracık elbiseler, asla size göre kıyafetler değil!

Rengarenk Giyinmekten Kaçının
Çok desenli, renkli, cafcaflı kıyafetler kilolarınızı vurgular. Renkleri kombinlerinizde çok dikkatli kullanın. Kombininizde tek rengin birkaç tonunu kullanmak, değişik renkler kullanmaktan daha iyidir; tek renk kombin sizi zarif ve daha ince gösterir.

Ayakkabınızı Doğru Seçin
Kilo problemi nedeniyle büyük beden hanımlarımızın düz  ve daha ortopedik ayakkabıları tercih etmesi gerekebilir. Rahatsız olduğunuz, rahatyürüyemediğiniz ayakkabıları özellikle de gecelerde asla giymeyin.Güzelliğin ve çekiciliğin yolunun yüksek topuklar üzerinde durmak değil; kendine güvenle yürüyebilmekten geçtiğini unutmayın.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git