Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Büyük Beden Tesettür Modası

Büyük Beden Tesettür Modası
18 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Büyük Beden Tesettür Modası

 

Büyük-Beden-Tesettür-Modası

Tesettür modası denildiğinde eskiden moda evleri daha çok büyük beden ve ileri yaş için ürettiği kıyafetleri piyasaya sürüyordu. Bu nedenle tesettürlü genç bayanlar kendi tarzlarına ve yaşlarına uygun kıyafet bulamadıklarından şikâyetçiydi. Ancak bu durum son yıllarda oldukça değişti çünkü tesettür giyim gençlere de hitap ediyor. Bunun yanında büyük beden tesettür modası da kendi içinde oldukça değişti. Sadece fazlalıkları kapatsın düşüncesinden ziyade şıklık da büyük bedende çok önemli bir hal almıştır. Sonbaharda büyük beden tesettürlü bayanlar ne giyebilir, nasıl kombinler yapmalı sizlere birkaç tüyoyla açıklamaya çalışalım.

Büyük Beden Tesettür Elbise Modelleri Hem tesettür hem de büyük bedenli hanımlar için elbiseler en uygun parçalar arasında yer almaktadır. Ancak büyük beden bayanların yaptığı en büyük hata kendi bedenlerinden büyük kıyafetleri seçmeleridir. Buna aslında hiç gerek yok. Tesettürde zaten hatların belirgin olmaması önemli olduğu için bol kesimler yapılmaktadır. Bu nedenle kendi bedeninize uygun bir elbise seçmeniz harika olacaktır. Büyük Beden Triko Modelleri Büyük bedenli bayanlar için tesettür triko modelleri çok çeşitlidir. Ancak fazlalıkların kapatılması ve daha ince görünmek adına bazı kurallara seçim yaparken dikkat etmek önemli… İlk olarak koyu renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Bunun dışında kalın örgülü modellerden kaçınarak daha ince modeller tercih edilmelidir. Çünkü kalın örgüler kumaşa hacim verdiğinden olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olmaktadır.

Detaylara Dikkat Etmek Daha Zayıf Gösteriyor Stil oluştururken ufacık detayların dahi büyük önemi olabiliyor çoğu kez. Örneğin kemer kullanımı çok önemli… Uzun tuniklerinizde ya da tesettür elbiselerinizde kemeri tam göbek hizasında bağlamak kilolu olmanızı daha çok öne çıkarırken kemerin göbeğin üst ya da alt bölgesine yerleştirmek daha zayıf görünmenize neden olacaktır. Bu ufak tüyo sayesinde büyük beden olsanız dahi daha şık görünmeniz çok mümkün olacak. Bunun dışında ayakkabı olarak da daha kalın topuklu ve düz modelleri tercih etmeniz çok daha doğru olmaktadır. Çünkü ince ve sivri burunlu ayakkabılar oldukça rahatsız edici olmaktadır. Büyük beden bayanlar için değildir. Bunun dışında olduğunuzdan da kilolu görünmenize neden olacaktır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git