Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı
16 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Cilt Bakımı

 

cilt-bakimi-maskesi-tarifi-1

Güzelliğin sırrı aslında cildimizdir. Bir kadın güzel görünmek istiyorsa öncelikle cildine özen göstermelidir. Cildimiz bazen stres, yorgunluk gibi çeşitli sebeplerle cansız görünebilmektedir. Ya da sivilce,akne gibi problemler nedeni ile pürüzlü bir hal alabilmektedir. İşte böyle durumlarda cildin eski haline gelmesi ya da eskisinden de güzel olması için çareler aramak gerekir. Cilt bakımı ile cildin onarılması ve cildin daha taze ve güzel görünmesi sağlanmalıdır. Bunun için cilt bakım maskeleri uygulanabilir. Fakat öncelikle bir cilt bakım uzmanına görünmelidir. Kişinin cilt tipi tespit edilmeli ve cilt tipine uygun olarak uzmanın tavsiyesi doğrultusunda bakım yapılmalıdır. Bir uzmanına danışarak evde kolaylıkla hazırlanan cilt bakım maskeleri de uygulanabilir. Bu maskelerin yapımı hem oldukça pratik hem de masraf gerektirmeyen tariflerdir.

cilt-bakimi-maskesi-tarifi-

Cilt Bakım Maskelerine Örnekler 1. Tarif Gerekli Malzemeler 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı 1 tatlı kaşığı kadar süt 1 çay kaşığı kadar toz şeker 1 çay kaşığı kadar tuz 1 çay kaşığı kadar limon suyu ( doğal limon kullanılmalıdır) Hazırlanışı Öncelikle bir kabın içerisinde tüm malzemeler iyice bir karıştırılır. İyice karıştırıldıktan sonra pütürlü bir hal alan karışım, avuç içlerine alınarak cilde ovalayarak ve masaj yapılarak sürülür. Bu sürme işlemi yaklaşık olarak 2-3 dakika kadar tekrar edilir. Bu karışım yüzün yanı sıra boyun bölgesine ve kollara da sürülebilir. Bu karışım içerisindeki şeker ve tuz siyah noktaların sökülüp atılmasına etki eder. Diğer malzemelerden zeytinyağı ve süt ise cildin ihtiyaç duyduğu nemi ve beslenmeyi sağlar. Bunların dışında limon da yağ oranını dengeleyerek, cildin rengini açar. Limon ayrıca cildin daha parlak bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Bu tarif haftada bir kez uygulanabilir. Uygulanan bu maske ile güzel bir cilt bakımı yapılmış olacaktır. Bu maske sayesinde kişi, cildini yenilenmiş ve tazelenmiş hissedecektir.

cilt-bakimi-maskesi-tarifi

2. Tarif Gerekli Malzemeler 1 tane salatalık ( kabukları soyulmuş ve salatalık rendelenmiş olmalıdır ) 1 tane yumurtanın akı 1 çay kaşığı kadar limon suyu ( taze limon kullanılmalıdır ) Hazırlanışı Öncelikle 1 tane salatalığın kabukları soyulur. Ardından bu salatalık iyice bir rendelenir. Ardından rende haline gelen bu salatalıklar bir kabın içerisine konulur. Bu kaba 1 çay kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu ile 1 tane yumurtanın akı ilave edilir. Daha sonra tüm bu malzemeler iyice bir karıştırılır. Malzemeler iyice karıştıktan sonra mutfak robotuna aktarılır. Robotta püre haline getirildikten sonra hazır hale gelen maske yüze masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar yüzde bekletilen bu maske, 20 dakikanın geçmesiyle birlikte soğuk su ile güzelce bir yıkanır ve durulanır. Bu maske haftada bir kez uygulanmalıdır. Bu maske de güzel ve pratik bir cilt bakım maskesidir. Bu maskenin yapılış amacı yüzdeki kırışıklıkların önlenmesidir. Ayrıca doğal bir peeling sayılır ve cildi tazeler.

cilt-bakimi-maskesi-1

3. Tarif Gerekli Malzemeler Yarım yemek kaşığı kadar su Yarım yemek kaşığı kadar karbonat Hazırlanışı Öncelikle bir kabın içerisine yarım yemek kaşığı kadar su ile yarım yemek kaşığı kadar karbonat konulur. Bu iki malzeme kalın bir kıvam elde edilene kadar karıştırılır. Maske için malzeme yeterli gelmezse su ve karbonat miktarı eşit oranlarda arttırılabilir. Karışım kalın bir kıvam alınca maske hazır hale gelir. Bu maske yüze dairesel hareketlerle, masaj yapılarak ve hafifçe ovar gibi sürülür. Yaklaşık olarak birkaç dakika bu şekilde sürme işlemi yapılır. Ardından 15 dakika kadar bu maske ile beklenilir. 15 dakika geçtikten sonra da, yüzü çok sert bir şekilde ovalamadan maske çıkartılmalıdır. Yüz güzelce bir yıkanmalı ve durulanmalıdır. Durulama işlemi bittikten sonra cilt bakımını tamamlamak için cilde iyi bir nemlendirici sürülebilir. Hatta nemlendirici sürülmesi gerekli de denilebilir. Bu maske haftada 1 veya 2 kez uygulanabilir. Bu maske karbonat maskesi olarak bilinir. Karbonat , antiseptik özelliği sayesinde ciltteki bakteri ve mantarların yok edilmesini sağlayarak ciltteki aşırı yağın da ciltten dışarı atılmasına etki eder. Yani cildinde aşırı yağlanmadan şikayetçi olan bayanlar bu maskeyi haftada 1 veya 2 kez uygulayabilirler.

cilt-bakimi-maskesi-

Cilt Bakımı Resimleri

 

cilt-bakimi-lazer-1cilt-bakimi-dogal-1cilt-bakimicilt-bakimi-cilt-bakimi-lazer-cilt-bakimi-dogal-cilt-bakimi-dogalcilt-bakimi-lazercilt-bakimi-1

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git