Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Çizgilerin Kombini

Çizgilerin Kombini
19 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Çizgilerin Kombini

 

cizgilerin-kombini-tesettur-tunik-1

Birçok kıyafette en sık kullanılan desenlerden biri çizgi desenleridir. Ancak çizgili kıyafetlerle doğru kombin yapmanın bazı ayrıntıları vardır. Bu ayrıntıları bilmeden yanlış kombinlendiğinde kişiyi olduğundan daha kısa veya daha kilolu gösterme gibi riskleri olan bir desen çeşididir. Bu nedenle de çizgilerin kombini yapılırken oldukça özenli davranılmalıdır. Öncelikle çizgilerin kombini nasıl yapılır, bu öğrenilmelidir. Peki Çizgilerin Kombini Nasıl Yapılır? Öncelikle kişi vücut tipini iyi bilmelidir. Yani vücudunu tanımalıdır. Kıyafetlerini de buna göre yönlendirmelidir. Mesela zayıf ve uzun olan hanımlar , enine çizgisi olan çizgili kıyafetleri tercih etmelidir. Zira boyuna çizgiler onları daha da uzun göstereceğinden bu şık bir görüntü oluşturmayabilir.

cizgilerin-kombini-siyah-beyaz

Kilolu bayanlar ise boyuna çizgili kıyafetleri tercih etmelidir. Basenlerinden rahatsız olan bayanlar kesinlikle enine çizgili etek ve elbiseler giymemelidir. Göbek fazlalıklaı olan ya da basenlerinden rahatsız olan bayanlar boyuna çizgili kıyafetler kullanmalıdır. Zira bu onları olduklarından daha zayıf bir görünüme kavuşturacaktır. Çizgili kıyafetler hemen hemen herkese ve her tarza hitap edebilen parçalardır. Ayrıca pek çok kıyafette de kullanılan bir desen çeşididir. Maskülen tarza sahip bayanlar bu tarzlarına uygun bir kombin için siyah beyaz çizgili bir bluz giyebilirler. Böyle bir bluzu düz renklerle kombinlemek daha iyi olacaktır. Şık ve asil bir görünüm için böyle bir kombin oluşturulabilir. Çizgili oxford gömlekler de aslında hemen hemen her dönem kullanılan bir gömlek çeşididir.

cizgilerin-kombini-tesettur-tunik

Giysi dolabının joker parçalarından biridir de denilebilir. Bu tarz gömleklerle hemen hemen her ortama uygun bir kombin oluşturulabilir. Oxford çizgili bir gömlek ile feminen parçalar kombin yapılabilir. Örneğin çizgili oxford bir gömlek ile floral desenli şık bir şort güzel bir kombin olabilir. Böyle bir kombin ile bayanlar hem şık hem de cool bir hava yakalayabilirler. Çizgili kıyafetlerle sokak stiline uygun pek çok kombin yapılabilir. Mesela çizgili kıyafetler ile neon renkler kullanılabilir. Aslında böyle bir kombin yazın enerjisine daha uygun olur. Ancak yaz mevsimine geride bırakmış olsak da bir dahaki sene için güzel bir kombin önerisi olabilir. Neon renklerde bir çizgili üst giyildiyse, alt parçalar daha sade renklerde olmalıdır. Bilhassa nude renkler ve beyaz rengi böyle parçalara daha uygun düşecektir.

cizgilerin-kombini-elbiseler

Çizgili kıyafetlerle rahat ve şık bir tarz yakalamak için çizgili pijama pantolonlar güzel bir tercih olabilir. Böyle bir pantolon, basic tişörtler ile tamamlanır. Ya da çizgili pijama pantolonlar ile rahat gömlekler güzel bir kombin oluşturulabilir. Ancak çok fazla da salaş olmamak adına böyle bir kombini topuklu bir ayakkabı ile tamamlamak daha doğru olacaktır. Çizgili kıyafetler ile sokak stiline uygun hem rahat hem de şık kombinler yapılabilir. Bunun için dikey çizgili taytlar veya dikey çizgili skinny pantolonlar tercih edilebilir. Ayrıca bu şekildeki yani dikey çizgilere sahip taytlar veya skinny pantolonlar kişiyi olduğundan daha ince ve uzun gösteren kıyafetlerden biridir. Bu tarz pantolonlar için üst seçimleri de oldukça çeşitlidir. Ancak en doğru seçim bu tarz tayt ve panolonlarla sade renk üstleri kombinlemek olacaktır. Bunun için bir örnek verecek olursak, siyah beyaz dikey çizgili bir tayt ile siyah bir büstiyer şık bir kombin oluşturacaktır.

cizgilerin-kombini-tesettur-pantolon

Tesettürlü hanımlar için de çizgili kıyafetler iyi bir alternatifler olmaktadır. Birçok kıyafette siyah- beyaz veya mavi-beyaz çizgiler vardır. Bu renk çizgilere sahip bir kıyafet giyildiğinde, diğer parçaları da bu kıyafetlerindeki ana rengin tonlarından seçilmelidir. Ancak böyle bir kombine hareketlilik katmak için aksesuarlarda farklı ve daha canlı bir renk kullanılabilir. Mesela eşarp farklı ve daha canlı bir renk olabilir. Tesettürlü hanımlar lacivert-beyaz çizgili bir etek,gömlek veya başka bir parça ile şık ve rahat bir kombin oluşturabilirler. Böyle bir kombin için beyaz sneaker ayakkabılar doğru bir seçim olacaktır. Kombinin diğer parçaları lacivert-beyaz çizgili kıyafete uygun olarak bu iki renkten biri olmalıdır. Daha canlı ve farklı renkteki çizgilere sahip kıyafet giyilecekse diğer parçalar daha sade olmalıdır. Bilhassa nude tonları, beyaz, soft tonlar, pudra,sarı bu renklerden biri olabilir. Böylelikle daha renkli çizgili kıyafet ve sade renk diğer parçalar birleşerek, hareketlilik dengelenmiş olacaktır.

cizgilerin-kombini-bluzler-1

Çizgilerin Kombini Resimleri

 

cizgilerin-kombini-tesettur-gomlekcizgilerin-kombini-bluzlercizgilerin-kombini-tesettur-bluzcizgilerin-kombini-1cizgilerin-kombini-tesettur-1cizgilerin-kombinicizgilerin-kombini-siyah-beyaz-1cizgilerin-kombini-takimlar

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git