Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Çocuk ve Ergen Gençlik Modası

Çocuk ve Ergen Gençlik Modası
15 Ağustos 2015 tarihinde eklendi,

Çocuk ve Ergen Gençlik Modası

2015 Çocuk Modası ve İlkgençlik Çağı Kız Çocuğu Trendleri

Kendileri gibi sevimli ve neşeli bir modası vardır  çocukların. Çok üzerinde durulmasa da her sene, çocuk kıyafet ve aksesuarları da kendi trendlerini yaratır. Bu trendler, ilk gençlik çağı kıyafetlerinde büyüklerin moda dünyasından bir hayli nasiplenmektedir.

0-6 Ay yaş  grupları
0-6 ay yaş grubunda kalın tulumlar bebekleri soğuktan korurken; sonbaharda da ince tulumlar annelerin ‘sokağa çıkarken ne giydirsem,’ derdine çare oluyor. Ayrıca yaz aylarında penye tulumlar çocukları hem terletmiyor hem de bu sevimli oyun canavarlarına hareket kolaylığı sağlıyor. Tulumların genellikle pamuk olarak tasarlanması ise bebeğin cildine ve sağlığına dost bir anlayışın sonucu. 2015 0-6 yaş arası  tulumlarda klasik olarak kızlarda pembe, erkeklerde mavi renk egemenliğini koruyor.
3-6 ay bebekler için penyeden, gömleğe, pantolondan, elbiseye birbirinden şık kıyafetleri, zengin modelleri ve sevimli desenleri ile bulmak olası. 2015 çocuk modasında da erkeklerde araba, kızlarda çiçek motifleri sıklıkla kullanılıyor.
6-24 Ay yaş grupları
6-24 ay yaş grubu kıyafetleri, genellikle rengarenk desen desen elbiseler, denimler, gömlekler ve taytlar şeklinde karşımıza çıkıyor.  Kız bebeklerin elbiselerine rengarenk fiyonlar, inci işlemeler, çiçek motifleri, tül süslemeler eşlik ederken; erkek bebeklerin kıyafetlerinde cepli ve bol kargo ve bahçıvan pantolonlar, kareli gömlekler, lacivert, beyaz ve bordo renkler göze çarpıyor.
2-7 yaş grupları
2-7 yaş  kıoz çocukları için çiçek desenli tiril  tiril ince pantolonlara eşlik edecek olan  kurdele ya da kelebek motifli pamuk sıfır kol penyeler 2015 yazını bekliyor. Normance akımı çocuk modasına da  mı vurdu bilinmez  ama erkek 2-7 yaş çocuk modasında yazlık ceketler, dikkat çekiyor. 2-7 yaş  grubunda şişme yelekler ise kesinlikle büyüklerin moda dünyasından çocuklara bir armağan…

İllkgençlik/Okul Çağı Kızları
Pançolar
İlk gençlik dönemi genç kızlarına hitap eden pançolar, genellikle pelerin tarzı  modelleri ile, çocukların üzerinde oldukça sevimli durmakta… 2015 pançolardakrem, kahve tonlarının yanı sıra pembe de göze çarpıyor.  Kurdele ya da fiyonklarla süslenen, örgü aksesuarlarla zenginleştirilen panço modelleri de bir hayli tatlı!

Elbiseler
İlkgençlik çağı kız çocukları, hele de Barbie  bebek tutkunu kızlar, elbiselere bir hayli meraklı oluyorlar. Tüllü, süslü, dantelli, elbiselerin  yanında penye elbiseler de 2015 yazında kız çocuk modasına damgasını vurdu. Ayrıca balon elbise modellerini, renk renk ve desen desen kız çocuk modasında bir hayli sık görüyoruz. 2015 kız çocuk elbise modellerinde kadife kumaşın da sıklıkla kullanıldığı gözlerden kaçmıyor.

Bahçıvan Pantolon ya da Tulumlar
2015 ilkgençlik çağı kız çocukları için hazırlanan kıyafetlerde tulumlara da sıkça yer verilmiş. Denim  tulumlar kadar kadife modeller de oldukça şık duruyor. Tulumlarda 7-9 yaş  grubunda genel olarak bol pantolonlar kullanılmış. 9 yaş grubu ve üzeri tulum modelleri ise gömlek yaka, sıfır kol, düz paça  stilleri ile biraz daha ağırlaşıyor.

Ayrıca slopetler de 2015 ilkbahar yaz döneminde çocuk modasının en gözde parçaları arasında yerini aldı.

Çocuk ve Ergen Gençlik Modası Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git