Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Diş Estetiği

Diş Estetiği
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Diş Estetiği

 

Healthy smile with braces

Günümüz de popüler olan bembeyaz ve kusursuz görünen dişlere sahip olmak artık çok kolay. Bireyin dişlerinde oluşan renk, doku ve yapı bozuklukları psikolojik rahatsızlıkları da beraberinde getirebilir. Gelişen teknoloji ve ilerleyen diş hekimliği, estetik diş hekimliği olarak yeni bir boyuta taşındı. Diş hekimliğinde kullanılan araçlar, aletler ve gelişen restoratif maddelerle birlikte, şikayetçi olunan bozukluklar rahatlıkla çözümlenebilmekte. Yapı bozuklukları ortodonti yani tel tedavisi ise giderilebilirken, kırılmış, kurtarılamaz durumda olan ve çekilen dişlerden oluşan boşluklarda, yeni nesil tedaviler ve yöntemlerle, kendi dişleriniz kadar orijinal, renk değişimlerine dayanıklı yeni dişlere sahip olabilmeniz sağlanıyor. Örneğin eski yıllara baktığımızda, dişi kırılan bir hastaya yapılan kompozit dolgu (beyaz dolgu) çabucak kırılır veya renk değişimine uğrardı.

dis-estetigi-nicin-yapilmalidir

Günümüzde diş estetiği geliştiren dolgular deformasyona oldukça dayanıklı kendi diş minenizin rengine birebir uyum sağlayan malzemelerden elde ediliyor. Özellikle ön dişlerini kusursuz isteyen insanların için birçok alternatif mevcut. Ön dişlerde küçük bozukluklar varsa yeni nesil dolgularla komşu dişlerle aynı renkte onarılması sağlanabilir. Ciddi boyutlarda estetik bozukluklar varsa, porselen, laminate uygulamaları tüm beklentileri karşılayıp istediğiniz gülümseye kavuşturuyor. Tüm bunların yanında sadece renk şikayetiniz varsa, sigara, fazla çay ve kahve tüketimden oluşan bu renk solmaları veya lekelenmeler çeşitli yöntemlerle kolayca giderilebiliyor. Estetik Diş Tedavi Yöntemleri Hastaların en sıklıkla şikâyetçi olduğu durumlar, simetri, iki diş arası boşluk, kırıklar ve çarpışık dişlerdir.

dis-estetigi-nicin-yapilir

Simetri, boyutları veya uzunlukları aynı olmayan dişlerdir. Kompozit dolgular istenilen forma getirebilir ve en son uygulana cila ile bu sorun ortadan kaldırılabilir. İki diş arası boşluk, küçük boşluklar kompozit dolgu maddesi (bonding) ile kapatılabilirken ciddi bir boşluk varsa diş hekiminizin önereceği, porselen, kron, zirkon ve İmplant tedavileri ile işlemler yapılabilir. Dişlerde oluşan kırıklar, yine dolgu malzemeleri ile yan dişlere uygun renklerde doldurulabilir ve cila ile ağız içinde ki diğer dişlere uyum sağlanır. Diş bozukluklarına uygulanacak diş estetiği uygulamaları size ve hekiminize bağlı olup üzerine düşünülmesi ve planlar yapılması gereken bir durumdur. Örnek vermek gerekirse gülümsemenizi etkileyecek ön dişlerinize yapılan porselen kaplamaların, içlerinde metal olduğu için tercih edilmemesi gerekirken, arka dişlerinizde oldukça fonksiyonel ve tercih edilen bir işlemdir.

dis-estetigi-nedir-neden-yapilir

Gülümsemeniz yüz tipinize, ağız yapınıza, yaşınıza, dudaklarınıza hatta işinize ve sosyal yaşantınıza uygun olmalıdır. Estetik diş hekimliği bu konuda da diş tasarımı yapmaktadır. Gülüş Tasarımı Gülüş tasarımına başlarken yüz tipiniz belirlenir ve diş planınız oluşturulur. Bu planda yapılacak işlemler tasarlanır ve yüzünüze en uygun gülümseme oluşturulur. Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklı olduğu için ayrı ayrı tasarım yapılır. Erkeklerin yüz hatları daha keskin kadınları ise yumuşaktır ve dişlerde bu şekilde paralellik gösterir. Diş estetiği yapısı oluşturulurken de bu gibi doğuştan gelen özellikler göz önünde bulundurulur.

Diş Estetiği Resimleri

dis-estetigi-nedirdis-estetigi

 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git