Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Diş Estetiği

Diş Estetiği
17 Temmuz 2017 tarihinde eklendi,

Diş Estetiği

dis-estetigi

Diş, insan simasının görünüm ve manasına etki eden bir uzuvdur. Bu nedenle dişlerde ortaya çıkan bozukluklar hem bedensel hem davranışsal ve hem de psikolojik bozukluklara sebebiyet vererek kişiyi birçok açıdan olumsuz olarak etki altına alabilmektedir. Diş estetiği dediğimiz şeyin genel anlamda diş yapısındaki şekil bozukluğunun, yapısal eksikliklerin, renk koyuluklarının, yüzey lekelerinin giderilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızın devamında ne gibi durumlarda diş estetiği tedavisine başvurulabilir ve ne tür tedaviler uygulanabilir kısa bilgiler ile izah etmeye çalışacağız. Bu alanda ilk akla gelen cevap, dişlerde görülen ve çeşitli iç ve dış etkenlerin sebep olduğu şekil bozukluklarıdır diyebiliriz. Bunlar genellikle süt dişlerin zamanından evvel dökülmesi ile ortaya çıkar.

dis-estetigi-nedir

Erken dökülen bu süt dişlerin yerini dolduran dişler düzensiz bir şekilde üst üste yığılır ve bozuk bir görünüme sebebiyet verdiği için rahatsızlık vermeye başlar. Bu durumda müracaat edilecek diş estetiği tedavisi ortodontik tedavi adı verilen bir teknik ile yapılmaktadır. Kolay bir tedavi yöntemi olan ortodontik tedavinin yapılamadığı zamanlarda ise protetik teknik uygulanabilmektedir. Eksik kalan dişlerin ağızda oluşturduğu boşluk rahatsız edici ve çirkin bir görünüme sebep olabilir. Diş kırılmış olabilir, erken dökülen süt dişin yerine yenisi gelmemiş olabilir, erken dökülen süt dişin yerine gelen yeni diş zayıf kalmış ve bir zaman sonra düşmüş olabilir. Bu ve benzeri sebeplerle ağızdan eksilen dişlerin ardından kalan boşlukların doldurulması da yine bir diş estetiği tedavisi ile mümkün olmaktadır.

Close-up teeth female between before and after brush the teeth.

Bu tedavi için üç ayrı teknik önerilebilir. İmplant, köprü, hareketli protez tekniği içinden diş ve çene yapısına en uygun olanı seçilir ve tedaviye başlanılır. Dişler kullanıma bağlı olarak zaman içinde beyazlığını kaybetmeye ve sararmaya başlayacaktır. Bu süreç içinde eğer erken müdahale edilirse sararmalar düzenli fırçalama ile giderilebilir ancak gecikilirse kalıcı hale gelen sararmalar diş estetiği tedavisi ile beyazlatılarak eski hale döndürülmelidir. Diş tedavisinde estetik görünüm kişinin ağız ve yüz yapısına uygun olmak zorundadır. Herkese aynı işlem uygulanmamaktadır.

dis-estetigi-hakkinda-

Tüm dünyada olduğu gibi bizde de son yılların sıkça konuşulan ve ilgi gören konuları arasında estetik yer almaktadır. Önceleri pek fazla revaçta olmaması ve tasvip edilmemesi ile gündeme gelmeyen estetik olgusu artık gencinden yaşlısına herkes tarafından kabul görmektedir. Estetiğin yine insan için her bölgede uygulanacağı gibi ağız ve diş bölgesinde de yapılmaktadır. Estetik diş fiyatlarının diğer bölgelere oranla daha az maliyetli olması bu yönde estetik diş uygulamasına ilgiyi oldukça arttırmaktadır

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git