Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Doğal Cilt Temizleme

Doğal Cilt Temizleme
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Doğal Cilt Temizleme

 

dogal-cilt-temizleme-yapilmasi

Herkesin göze ilk çarpan yeri yüzüdür. Biriyle konuşurken yüzümüz hep ön planda olur. Bu durumda yüzümüzün bakımlı olması her zaman bizim artılarımızdan biri olacaktır. Ergenlik döneminde yüzde çıkan sivilceler, yapılan makyajlar, gittikçe kirlenen hava cildimizi yıpratır. Ergenlik döneminde oluşan sivilcelere doğru bakımlar yapılmadığı zaman ilerleyen dönemlerde de yağlanma devam ederek cildi yıpratabiliyor. Ergenlik döneminde başlayıp devam eden diğer can sıkıcı şeylerden biri de siyah noktaların olmasıdır. Cilt temizliği özellikle de yüz temizliği yalnızca karşımızdaki insanlara karşı bir önem teşkil etmemektedir. Yüz temizliği kendimiz için de önemli bir konudur. Yüzünüzün temizliğine dikkat etmeniz cildinizin daha genç ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Cilt temizliği için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en çok tercih edilen temizlik yöntemi doğal cilt temizleme yöntemleridir.

dogal-cilt-temizleme-nedir

Doğal temizleyiciler kimyasal temizleyicilere göre cildinizi daha çok korur. Bazı kimyasallar cildinize hasar verir. Kimyasal maddeler içeren kozmetik ürünleri kullanmadan önce bir uzmana mutlaka danışmanız gerekir. Doğal temizleyicileri de bitkisel uzmanların vermiş olduğu tarifler ile hazırlayabilirsiniz. Doğal Yöntemlerle Cilt Temizliği Cildinizi temizlemek için öncelikle cilt tipinizi öğrenmeniz gereklidir. Cilt tipinizi öğrenmek için kozmetik marketlerde satılan cilt tipi analiz testlerini kullanabilirsiniz. Cilt tipinizin yağlı, kuru, normal ve ya karma olduğunu belirledikten sonra cildiniz için uygun olan doğal cilt temizleme şeklini ve cilt temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu şekilde cilt tipinizi öğrendikten sonra yaptığınız temizlik ve nemlendirme işlemi cildinizin daha doğru bir şekilde temizlenmesini sağlayacak ve cilt yapınızın sağlıklı bir şekilde düzene girmesini sağlayacaktır. Doğal Cilt Kremleri Cildinizi temizledikten sonra cildinizin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri de nemdir.

dogal-cilt-temizleme-nasil-yapilir

Her tip cildin neme ihtiyacı vardır. Yağlı ciltlerin bile neme ihtiyacı vardır. Bu da cildinize uygun temizliği yaptıktan sonra cildinizi nemlendirmeniz gerektiğini göstermektedir. Doğal cilt temizleme yaptıktan sonra cildiniz için uygun kremi de evde doğal malzemeler ile yapabilirsiniz. Doğal cilt temizleme kremleri içinde aloe vera özlü kremler cildiniz için çok faydalıdır. Aloe vera özünde bulundurduğu şeyler ile cildinizde doğal bir onarım sağlayacak ve cildinizin daha genç görünmesini sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağı ve badem yağı ile yapılan kremlerde kuru ciltler için çok faydalı bir kremdir. Hindistan cevizi yağı ve badem yağı cildi çok güzel nemlendirdiği için kullanıldığı kremler de cilt için faydalı hale gelmiş oluyor. Siyah nokta ya da sivilceleri temizleye bilmek için günümüzde pek çok doğal cilt temizleme tekniği vardır.

Doğal Cilt Temizleme Resimleri

 

dogal-cilt-temizlemeWoman holding moisturizer cream and applying it on her facedogal-cilt-temizleme-hakkinda

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git