Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Doğru Giyinmenin İpuçları

Doğru Giyinmenin İpuçları
6 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Doğru Giyinmenin İpuçları

 

dogru-giyinmenin-ip-uclari

Nasılki yanlış bir kombin yapmak bir bayanı oldukça rüküş bir duruma düşürürse, doğru kombinde aynı oranda şık ve zarif bir duruma yükseltir. Şık ve zarif bir görünüme sahip olmak da tüm kadınların istediği bir şeydir. Zira her kadın güzel,şık ve zarif olmak ister. Şık ve zarif olmak demek illaki moda olan şeyleri giymek demek değildir. Her moda olan şey de güzel değildir. Kimine göre ise moda kendine yakışanı giymektir. Aslında bu fikirlerin özeti kişinin moda trendleri dahilinde kendine yakışanı giymesidir. Şık ve tarzı olan bir bayan olmak isteyen kadınlar doğru kombinin ipuçlarını iyi öğrenmelidir. Zira bu ufak tefek detaylar bir kadını şık da yapabilir, rüküş de yapabilir. Bu nedenle doğru giyinmenin ipuçlarını elde eden bayanlar zamanla daha doğru kombin yapmayı da öğrenecektir.

dogru-giyinmenin-ipuclari

Peki Nedir Doğru Giyinmenin İpuçları? Doğru kombinin ilk adımı planlı hareket etmektir. Bir bayan alışverişe çıkmadan önce nelere ihtiyacı olduğunu iyi saptamalıdır. Yani aradığı şeyin etek ,pantolon , çanta, ayakkabı vs. gibi hangi kıyafet ürünü olduğunu tespit edip buna ilişkin doğru tercih yapmak adına alışverişini bu doğrultuda yönlendirmelidir. Bir bayan doğru kıyafetler giymeyi öğrenmek için öncelikle vücudunu iyi tanımalıdır. Yani vücut tipini iyi bilmelidir. Eğer bir bayan vücudunu iyi tanırsa buna göre kusurlu yönlerini kapatmaya yönelik giyim tercihleri yapar. Vücudunun daha iyi olan yönlerini ön planda tutan kıyafetleri seçer. Kısacası bir kadının vücudunu tanıması, onun şık ve zarif olabilmesi yolundaki mücadelenin ilk ve en önemli adımlarından biridir.

dogru-giyinmek

Bir kadın komik ve rüküş olmamak için yaşına ve statüsüne uygun giyinmelidir. Nasıl ki genç bir bayan babaanne kazaklarıyla rüküş ve demode görünecekse, yaşı daha geçkin bir bayan da kendinden çok daha gençlere hitap eden parçalar giydiğinde gülünç bir duruma düşebilir. Aynı şekilde bir kişi statüsüne uygun kıyafet tercihleri yapmalıdır. Örneğin bir kadın şirket, resmi bir kuruluş gibi ciddiyet gerektiren bir işte çalışıyorsa daha resmi, sade, klas görünümlü kıyafetler giyinmelidir. Ancak daha spor kıyafetlerin giyildiği bir ortamda buna göre şık ve spor kombinler yapmayı öğrenmelidir. Doğru Giyinmenin İpuçları,Doğru kombinin diğer bir yolu da mevsimine göre giyinmeyi bilmektir. Yazın sıcağında sırf tarz görünsün diye kışlık botlarla gezmek komik olacağı gibi, kışın ortasında da incecik yazlık kıyafetlerle dolaşmak bir o kadar gülünç olacaktır.

dogru-giyinme

Doğru kombin yaparak şık olmak isteyen bayanlar modern bir görünüm elde etmek için sezonun trendlerini iyi takip etmelidir. Sezonun moda renklerinden kendine yakışanları giymelidir. Bir kombinde renk uyumu çok önemlidir. Bu yüzden de giyilen kıyafetlerin renk uyumuna dikkat edilmelidir. Aynı rengin farklı tonlarında giyinmeyi sevenler ton geçişlerine dikkat etmelidir. Birden çok koyudan çok açık tona geçiş olmamalıdır. Tona ton uyumu dışında zıt renklerin uyumu da bazen çok güzeldir. Ancak zıt renklerin uyumunu yakalarken renklerin birbiriyle çok alakasız da olmaması gerekir. Bunların yanı sıra kıyafetlerde pek özenli davranmayıp çok farklı tek bir aksesuarla şık olunabileceği gibi bir yanılgıya düşülmemelidir. Zira tek bir aksesuar tümden bir kombini kurtaramaz.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git