Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Doğumdan Sonra İlişki Kurulur mu

Doğumdan Sonra İlişki Kurulur mu
30 Nisan 2017 tarihinde eklendi,

Doğumdan Sonra İlişki Kurulur mu

dogumdan-sonra-iliski-kurulur-mu-

Bir çok insan eminim ki merak ediyordur doğumdan sonra ilişki kurulur mu diye soranlar çoktur. Doğum sizlerinde bildiği gibi iki türde bulunmaktadır. Biri normal doğum diğeri de sezeryan doğum olmaktadır. Sezeryan doğumdan sonra cinsel ilişki yaşanır mı sorusunun da cevabını verelim. Kadınlar doğum yaptıkları zaman tüm doğası değişmektedir. Tabi ki de bununla birlıkte kadınların vücudu da değişmektedir. Bu yüzden de vücutları toparlanabilmesi için biraz zaman gerekmektedir. Bebek doğduktan sonra da bebeğin bakımı gibi şeylerde eklendiği zaman kadınların psikolojisinde de değişim olmaktadır. Vücutlarında olan değişimler psikolojilerinde de yaşamaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Hem normal doğumda hem de sezeryan doğumdan sonra dikişler bulunduğu için bu durumun toparlanma süresi tam yedi haftayı bulmaktadır. Zaten bundan dört haftası lohusalık dönemi olmaktadır. Doğumdan sonra kırk beş gün boyunca cinsel ilişki kurulması uygun görülmektedir.

dogumdan-sonra-iliski-kurulur-mu-1

Bayanların doğumdan sonra mutlaka doğumdan önceki hali olması beklenmelidir. Sezeryan doğumda bayanlar lohusalık dönemi bittikten sonra cinselliğe başlanabilir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Tabi ki bu durum bayandan bayana değişim göstermektedir. Yani bazı bayanlar sezeryan sezeryan doğum lohusalık dönemleri bittikten sonra kendilerini cinsel ilişkiye hazır hissederler. Bazı bayanlar ise kendilerini haftalarca cinsel ilişki için hazır hissetmezler. Sezeryan doğumdan sonra belirli bir zaman belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü sezeryandan sonra dikişlerde enfeksiyon olabilir. Ayrıca bazı bayanlarda dikiş tutma sorunu da yaşanır. Yani dikişler zor tutar ve iyileşme süresi uzatılır. Bazı bayanlarda da doğumdan sonra cinsel isteksizlik de yaşanmaktadır. Normal doğum ve sezeryan doğumdan sonra bazı bayanlarda cinsellikte artma da yaşanmaktadır. Sonuçta hamilelik ve doğum bir bayan için en özel durumudur. Bu yüzden de vücudunda değişiklikler de hissedilmektedir.

dogumdan-sonra-iliski-kurulur-mu

Erkeklerde ise asla böyle durumlar yaşanmamaktadır. Erkeklerin yine cinsel istekleri eskisi gibi olmaktadır. Erkeklerde bu tür değişimler görülmemektedir. Sezeryan ve normal doğumdan sonra cinsel ilişki için biraz zaman geçmesi şarttır. Kanamalar bitmesi gerekmekte, dikişlerin düzelmesi gerekmekte, rahim düzelmesi gerekmekte ve psikolojinin de düzelmesi gerekmektedir. Aynı zaman da vücudunda gebelik öncesi gibi düzelmesi gerekmektedir. Tüm bunların düzelebilmesi için altı buçuk haftanın geçmesi gerekir. Doğumdan sonra ilişki kurulur mu sorusunun cevabını merak edenler bu yazımızda cevabı bulabilirler. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Normal doğumdan sonra cinsel ilişki için ilk olarak normal doğumdan sonra da dikişler bulunur. Sezeryan doğum gibi cinsel cinsel ilişki yaşamak için altı hafta beklenmelidir. Bazı bayanlar dikişleri tam olarak geçmeden önce cinsel ilişki yaşadıkları için vajina da rahatsızlık yaşarlar. Bu nedenle de cinsel ilişkiye girmeden önce vajinal durumunda toparlanması ve eski haline dönmesi gerektiğini bilmelisiniz.

dogumdan-sonra-iliski-kurulurmu

Normal doğumdan sonra ki lohusalık döneminde dört hafta kanamalar görülmektedir. Normal doğumdan sonra rahatsızlık olmayacak şekilde savunma yaşanabilir. Doğumdan sonra cinsel ilişki kurulup kurulmadığını bu siteden ayrıntılı bir biçimde öğrenebilirsiniz.Doğumdan Sonra İlişki Kurulur mu? Erken cinsel ilişki asla anne sütünü azaltmaz. Sadece anneler erken cinsel ilişki yaşadıkları zaman acı hissetmektedirler. Bu acının sebebi de daha vajinanın ve vücudun toparlanmasından meydana gelmektedir. Ayrıca cinsel ilişkiye erken girildiği takdirde vajinada kanama ya da kahverengi gibi lekelenmeler de görülmesi normaldir. Doğumdan sonra altı hafta geçtikten sonra cinsel ilişki yaşarken bazı sorunlar meydana gelebilir. Bunlar vajinada kuruluk olması, akıntılar ve vajinada kaşıntı gibi durumlar her bayanın başına gelebilir. Bütün bu sorunlar bayanlar cinsel ilişkide acı hissetmesine neden olur. Mutlaka tedavi olmalı ve kayganlaştırıcı jeller kullanılmalıdır. Doktorunuza muayene olmanızda fayda vardır. Çünkü vajinada iltihap ve enfeksiyonlar olunmuş olabilir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git