Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Emine Şenlikoğlu Esra Elönü

Emine Şenlikoğlu Esra Elönü
11 Ağustos 2013 tarihinde eklendi,

Aslında bu konuyu birkaç gün önce yazmamız gerekiyordu ama medyada iyice cılkı çıkınca şimdi yazmak istedim. Malum olayı biliyorsunuz… Emine Şenlikoğlu ve Esra Elönü ile yaptığı söyleşi. Neymiş efendim? “Emine Şenlikoğlu Esra Elönü’nün üzerine yürüdü” yahu nizam var intizam var. Bazıları herhalde 28 Şubat uykusundan uyanamadılar. Tamam, biz de bittiğine inanmıyoruz ama Müslümanların uyanık olduğunu biliyoruz. Yani aslı astarı olmayan bu tutumunuzla yeniden tesettüre mi saldırmak istiyorsunuz? Yoksa tesettürlü bayanlar üzerinden karalama mı yapmaya çalışıyorsunuz?

Esra Elönü ve Emine Şenlikoğlu’nun o anki konuşmalarında bile her iki tarafın yüzünde beliren tebessümü kartel medyanın gözüne sokmak gerek ki, gerçekleri iyi anlasınlar. Ha! Emine hoca söylediklerinde haksız değildi, ancak Müslüman tebliğci olandır. Ömrünü tebliğ ve davete adamış bir insan nasıl olur da davet metodunu elinden bırakıp birine saldırabilir. Evet tesettürde moda olmaz olsa da bunun çizgisi bellidir. Emine Şenlikoğlu zaten ifadelerinde belirtti. “Tesettür firmaları hem şık hem tesettüre uygun kıyafetler dikemezler mi? Dikebilirler. Ne gerek var dandik şeyler yaptılar!” dedi. Evet, yanlış bir şey değil ki, ya da burada tesettüre uygun giyinmeyen bayanları tekfir etmedi ki… nedir bu çaba bu gayret. Tek amaç geçmişte olduğu gibi, bu gün de Müslümanları baskıcı insanlar olarak lanse etme çabalarından başka ne şekilde değerlendirilebilir.

Tesettür modası olmaz mı? Olabilir. Yani Allah bayanların ne şekilde giyinmeleri gerektiğini ayetlerinde dile getirmiş. Bununla birlikte ev hallerinde kadınların kendilerine nikahları düşmeyenlerin yanında ne denli rahat davranmaları da belirtilmiş. Bütün bunlardan sonra bir bayan kendi hanesinde bir elbise giyemez mi? Bu elbiseyi giyerken en son modelinden beğenemez mi? Ya da dışarıda ferace giyen bayanlar… tesettür çizgisine uyduktan sonra ister  balon kol ferace giyerler, ister Mevlana model ferace. Bu kimi ne ilgilendirir?

Dediğim gibi amaç 28 Şubat dönemini geri getirmek ama uyanık olan Müslüman artık bu hikayelere pek aldırmıyor. Yani kendilerini rezil etmekten öteye geçemezler…

loading...

Etiketler:

Emine Şenlikoğlu Esra Elönü Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. semra bay uçmaz diyor ki:

    Bu konu konusulmaya muhtac.gecenlerde günes gözlügü taktigim icin elestirildim.islama uygun ve sik tesettür olur desemde anlamiyor bazilari.dindar kadini pasakli ve aciz görme derdini anlayamiyorum

  2. Ahmed diyor ki:

    Bence de konuşulmaya muhtaç. Günümüzde tesettür modası diye bir kavram var, bu yok değil. Ancak bagnaz bir düşünce ile hücum etmenin anlamı yok. Güneş gözlüğü aksesuar olduğu kadar ihtiyaçtır. Eğer dikkat çekmiyorsa bunda ne gibi bir behis olabilir. Yani aslında konu şudur. İslamda ne ifrat ne de tefrit yoktur vasat olmak vardır. Yazı sahibinin dediği gibi ” Bir bayan evi içerisinde eşine ya da nikahı düşmeyen birinin karşısında güzel giyinemez mi?”

  3. ali diyor ki:

    bence bu esra elönü sacma bir kız…SEMRA HANIMADA katılmıyorum erkekleri cezbedecek vede keyiflerine göre giyinmeleriniğ dindarlık saymıuşlar yazııkkk

Sayfa başına git