Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Eşarp ve Şal Modelleri

Eşarp ve Şal Modelleri
2 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Eşarp ve Şal Modelleri

 

esarp-ve-sal

Tesettür giyimin en dikkat çekici ve dikkat edilmesi gereken noktası başörtüleridir. Önceleri oldukça sade ve az çeşitte olan başörtüleri artık oldukça fazla olan çeşitleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Tesettürlü bayanların istedikleri eşarp ve şal modellerini bulabilmeleri mümkün hale gelmiştir. Kimi tesettürlü bayanlar eşarp , kimi tesettürlü bayanlar da başörtüsü olarak şal tercih etmektedirler. İkisini kullanan hanımlar elbette ki mevcuttur. Daha spor giyinmek isteyen hanımlar şal modelini tercih edebilirler. Özellikle son zamanlar da kullanıcılara sunulan şal modelleri tesettürlü hanımların dikkatini oldukça çekmektedir. Çünkü renkleriyle ve modelleriyle adeta hayalleri süslemektedir bu şal modelleri.

esarp-ve-sal-modelleri

Rengarenk şal modelleri olabildiği gibi daha sade ve soft renkler de şallar da mevcuttur. Özellikle uçları dantelli olan şal modelleri bir iki sene öncesine kadar adeta bütün tesettürlü hanımların başındaydı diyebiliriz. Ama tesettür modasında ki değişiklikler o kadar hızlı ki eşarp ve şal modelleri de bir o kadar değişiklik gösteriyor diyebiliriz. Düne kadar moda olan şalları bugün kimsenin başında göremiyoruz. 2017 yazında da en revaçta olan şal modeli simli şallar oldu. Simli şallar da en az dantelli şallar kadar moda oldu. Parlak duruşlarıyla özel günlerde de kullanılmaya uygun olan bu şallar rahatlığı dolayısıyla da tercih edildi diyebiliriz.

esarp-ve-sal-modeller

Malum yaz mevsimi ve düğündür mezuniyettir özel gündür birçok özel davet oluyor ve tesettürlü hanımlar bu özel günlerde kullanabilecek şık şal modelleri arıyorlar. Simli şallar 2017 yazını başını çekmekle beraber tül şallarda iki senedir revaçta olan modellerden. Tafta şallar da oldukça fazla tercih edilen bir çeşit olup sert ve sıcak tutan kumaşıyla daha çok kış ayları tercih edilen şık bir şal türü olmaktadır. Ama yazları serin tutan ve rahat ettiren günlük bir şal isteniyorsa pamuklu şallar bu istekleri karşılayan vazgeçilmez bir tercih olacaktır. Yaz olduğu için daha açık renkler seçilirse serinlik bakımından avantaj sağlanır.

esarp-ve-sal-modasi

Tesettürlü hanımlar şüphesiz ki eşarp ve şal modellerini seçerken zorluk yaşamaktadır. Çünkü giyilen şeylerin parçası ne kadar çok olursa uyum o kadar zor sağlanır ve şıklık da bir o kadar zor olur. Bunun için tesettürlü hanımlar renk uyumunu sağlamak ve şıklıklarını tamamlamak adına artı bir çaba sarf ederler. Kombinde ki renk uyumunun yanı sıra tene uygun renkte eşarp ve şal seçmek de zorluk çıkaran bir diğer husustur. Bunun için başı kapalı hanımlar eşarp veya şal alacakları zaman başlarında deneyerek almaları onların yararına olacaktır. Tenlerini açan ürünler böylelikle alınmış olur ve daha güzel ve canlı bir görüntü ortaya çıkar. .

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git