Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Farklı Desenlerin Birleşmesinden Doğan Uyum

Farklı Desenlerin Birleşmesinden Doğan Uyum
14 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Farklı Desenlerin Birleşmesinden Doğan Uyum

 

farkli-desenler-uyumu-1

Farklı desenleri bir arada kullanmak her bayanının başarabildiği bir durum değildir. Hele birbiriyle hiç uymayan farklı desenleri bir araya getirince, kişi oldukça rüküş bir hale bürünebilmektedir. Bu nedenle de büyük bir dikkat gerektirir. Ancak doğru bir şekilde tamamlandığında aslında farklı desenlerin birleşmesinden doğan uyum mükemmel bir görüntü oluşturmaktadır. Fakat farklı desenlerin birleşmesinden doğan bu uyumu yakalamak biraz zordur. Yalnız imkansız da değildir. Bunun bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktaları iyi bilmek ve bu ayrıntılar dahilinde desenleri bir araya getirmek gereklidir. Peki Farklı Desenlerin Birleşmesinden Doğan Uyum Nasıl Yakalanır? Yani Farklı Desenler Nasıl Kombinlenir? En göze çarpan değişik desen kombinleri farklı desenlere sahip üstler ile al parçaların kullanılmasıdır. Yani kıyafetin her bir parçası ayrı bir desene sahiptir. Bu kombinleri yapabilmek zordur. Eğer doğru desenler bir araya getirilemezse oluşan tablo oldukça vahim ve göz yorucu olabilir. Şık olayım derken günün en rüküş insanı haline gelinebilir. Bunun için ince eleyip sık dokumak gereklidir.

farkli-desenler-uyumu-

Farklı desenleri bir araya getirmek isteyen bayanlar için en iyi alternatiflerden birisi çizgili desenler ile çiçek desenlerini bir araya getirmek olacaktır. Bunun dışında desenleri farklı renklerde bir araya getirmek veya desenleri farklı boyutlarda bir araya getirmek de farklı bir kombin yaratabilir. Karışık desenli bir kombin oluşturmak isteyen bayanlar aynı zamanda çok göz yormayan ve çok dikkat çekmeyen bir hava yaratmak istiyorlarsa tek renk bir kıyafet giyip ayakkabı ve çantalarında baskı motiflerine yer verebilirler. Aslında bu tarz bir kombin oluşturmak daha kolaydır. Yani desenleri aksesuarlarda birleştirmek daha pratiktir. Desenlerde canlı renk seçimi, dikkat çekici bir tarz yakalamak isteyenler için güzel bir seçim olabilir. Desenleri karıştırırken renklerin uyumuna da dikkat edilmelidir. Mesela leopar desenli bir kıyafet ile kare desenlerine sahip bir kıyafet bir arada kullanılacaksa bunlar arasında kesinlikle ortak bir renk bulunmalıdır. Örneğin leoar desenli kıyafet kahverengi ise, kareli kıyafette de mutlaka kahverengi bulunmalıdır. Ya da renkler bir ortak paydada birleşmelidir.

farkli-desenler-uyumu

Renkler aynı olmasa bile aynı rengin birbirine yakın tonları olmalıdır. Yani birinde koyu kahverengi varsa diğeri bir ton açık kahverengi de olabilir. Farklı desenleri bir araya getirirken farklı desenlerin birleşmesinden doğan uyumu yakalamak için, desenlerden biri daha ön plana çıkartılmalıdır. Mesela pantolondaki desen daha ön planda olsun isteniyorsa üste giyilecek kıyafet deseni daha sade olmalıdır. Mesela ekoseli düz bir elbise ile altına giyilen pötikareli gömlek kombini buna örnek verilebilir. Ekoseli elbise bu kombinde daha ön plana çıkacaktır. Birbirinden farklı desenleri bir arada kullanarak bir kombin oluşturmak isteyen hanımlar ikiden fazla desen kullanmamalıdır. Aksi takdirde çok göz yorucu ve karmaşık bir tablo ortaya çıkabilir. Bu nedenle farklı desenler kullanılırken ikiden fazla desen çeşidi olmamasına dikkat edilmelidir. Desenlerin kombininde dikkat edilecek bir başka husus da, desenlerin boyutudur. Bu da oldukça önemli bir konudur. Farklı desenleri bir araya getirecek olan hanımlar desenlerden birinin diğerine göre daha küçük boyutlarda olmasına özen göstermelidir. Mesela büyük kare desenleri büyük puantiye desenleri ile kombinlenmemelidir. Bunun yerine örneğin puantiyeler daha küçük, kare desenleri ona oranla daha büyük olmalıdır.

farkli-desenlerin-birlesmesi-uyumu

Desen kombininde en kolay kombinlenebilen desen çeşidi çizgili desenlerdir. Bu nedenle farklı desenlerin uyumunu seven hanımlar bu yolda ilerlemek için önce kolay desenlerden yola çıkmalıdır. Bunun için de en birincil seçenekleri de çizgilerden yana olabilir. Bunun yanı sıra puantiye desenlerini kombinlemek de diğer desenlere nazaran daha kolay olabilmektedir. Kısacası bu tarza yeni başvuran hanımlar bu iki desenle bu tarzı öğrenmeye başlayabilirler. Farkı desenleri kombinleyen hanımlar aksesuarlarına da büyük özen göstermelidir. Üzerinde birbirinden farklı deseni taşıyan hanımlar aksesuarlarında daha sadeliğe kaçmalıdır. Böylelikle göz yormayan bir kombin oluşturabilirler. Çok fazla desen kullanan hanımlar kombinlerine mutlaka sade bir renkte, diğer desenleri dengeleyen bir parça daha kullanmalıdır. Yani tek renk sade bir blazer ceket veya sade düz bir hırka bunun için iyi bir seçim olabilir. Bu tarz bir kombinde ayakkabı ve çanta da sade olmalıdır.

farkli-desenlerin-birlesmesinden-dogan-uyum-modasi-1

Farklı Desenlerin Birleşmesinden Doğan Uyum Resimleri

 

farkli-desenlerin-birlesmesinden-dogan-uyum-modasifarkli-desenlerin-birlesmesinden-dogan-uyumlar-1farkli-desenlerin-birlesmesinden-dogan-uyumlarfarkli-desenlerin-birlesmesinden-dogan-uyum-1farkli-desenlerin-birlesmesinden-dogan-uyumfarkli-desenlerin-birlesmesi-1farkli-desenlerin-birlesmesifarkli-desenler-1farkli-desenler

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git