Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Gelin Başları

Gelin Başları
26 Kasım 2016 tarihinde eklendi,

Gelin Başları

Gelin başları günümüzde açık gelin başı modeller ve tesettür gelin başı modelleri olarak iki seçenek altında değişim göstererek oluşturulmaktadır. gelin-basi

Açık gelin başı modellerinde seçenek daha fazla olurken kapalı gelin başı modelleri tarzında ise saçlardan çok kumaş seçimleri ön planda tutulduğundan seçenekler genel olarak saten ve ipek dantel ağırlıklı olarak oluşum göstermektedir.

Öncelikle açık gelin başı modellerinde kullanılan saç modellerini ele alacak olursak. Bu tarz bir yapılanma içinde olan gelin başları tamamen yüz ifadelerini ön plana çıkarmak ve düğünde tüm gözlerin üzerinde olacağı bilinci ile seçkin bir kişilik ortaya koyması gerektiği bilincini benimsemektedirler.

Gelin başları gelin saçı modelleri ile bütünleştiğinden öncelikle gelin topuzu çok tercih edilen gelin başı modelleri arasında yer almaktadır. Saçların tamamını arka orta kısımda toplayarak duvak altında kabarık bir hava yaratmasını sağlaması bu konuda ayrı bir hava katmaktadır.

Ayrıca dağınık popuz yapılarak saçların şekillendirilmesi alın kısmına hafiften saçların dağılması özellikle saçların duvak altında taşırılması ile oluşturulan gelin başları duvak duruşunu da etkileyerek daha özgür bir ifade yaratmaktadır.
tesettur-gelin-basi-trend

Taçlı gelin başları oluşturulurken saçların estetiğinin yanına taşları belirgin bir taç eklenmesi ve duvakta yapılan estetik kıvrımlar gelin başı oluşturmada ayrı bir kombin yaratma konusunda değişik bir şıklık oluşturacaktır. Gelin başları arasında yer alan çiçekli gelin saç modelleri gelinlerin düğün ortamında en belirgin kişilikleri ile ilgi çekici olmasına katkıda bulunmaktadır.
gelin-basi-model
Çiçekli, gelin başları oluşturulurken duvak yapısı da göz önünde bulundurularak çiçekler saçları örtmeyecek şekilde arka kısma gelecek pozisyonda yerleştirilerek saçların dalgalı havası ve duvakta ki dantellerin çiçekler ile uyumu tam bir gelin başı kombini yaratmada detayları ön planda tutacaktır.

Tesettür gelin başları oluşturma aşamasında en başta da belirtildiği gibi öncelik saçlar olmayacağı için kumaş seçimleri önem arz etmektedir. Bu tür kombinlerin oluşturulmasında gelinlik ile gelin başı oluşturmada kullanılan kumaşın bir uyum içinde olması gelinin fark edilme ve yüz güzelliğinin kaybolmamasını sağlayacak detaylardan olmaktadır.

Tesettür tarzı gelin başları içeriğinde saten kumaşlardan oluşturulan dantelli başörtü modelleri kullanılarak akıcı ce güzel görünümler elde edilebilmektedir. Bu aşama da gelin başı üzerine yerleştirilerek duvakta kaymaktan kurtulacaktır.

Kabarık tarzda yaratılan tesettür gelin başları gelinliğin kabarık oluşu ile orya çıkacağından dantel işlemelerin gelin başları üzerinde devam etmesi bütünlüğün tamamlayıcısı olacaktır. Taçlı gelin başları oluşturma konusunda tesettür kombinler içinde de kullanılması gelinlerin seçkin güzelliklerine ayrı bir hava katacaktır.

Gelin başları yapımında kullanılan aksesuarlarda gelin başları ve gelinlerin yüz ifadelerinde her seçenekte ayrı bir durum yaratacaktır.

Gelin Başları Resimleri
gelin-bası-modeli

gelin-bası-modelleri

islemeli-gelin-basi-modelleri

islemeli-tasli-gelin-basi-modelleri

islemeli-trend-gelin-bası-model

sade-gelin-basi-modelleri

tasli-gelin-basi-modelleri

tesettur-gelin-basi-modelleri

trend-gelin-bası

trend-gelin-basi-model

trend-gelin-bası-model

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git