Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Gelinlik İçin Duvak Çeşitleri

Gelinlik İçin Duvak Çeşitleri
26 Aralık 2014 tarihinde eklendi,

GELİNLİK İÇİN DUVAK ÇEŞİTLERİ

Her genç kızın hayalidir güzel bir gelin olmak. Bembeyaz gelinliğin içerisinde kuğu gibi görünmek ister. Herkesin başından geçecek olan bu düğün sırasında gösterişli ve güzel olmayı ister. Kimi gelinin gelinliği dantelli olur. Kiminin ki prenses modeldir. Duvakta gelin için önemli bir unsurdur. Gösterişli ve güzel olması gerekmektedir.
Gelinliğine en uygun model seçilmelidir.

Bazen insanların duvak tercih etmediği de olabilir. Bu kişinin tercihine kalmıştır. Fakat gelini gelin yapan ilk unsur gelinlikten sonra ikinci unsur tabi ki duvaktır. Duvaklar çok uzun olmaları bazen sıkıntı olabilmektedir. Eğer benim hayalim uzun bir duvak diyor iseniz kendinize iki tane nedime edinmeniz gerekebilir. Aksi takdirde duvak düğün sırasında birinin üzerine basması ile yırtılabilir. Yada beyaz renginde gri bir tona doğru yola çıkabilir. Kimi zaman duvaklar topuzun altından tutturulmaktadır kimi zaman ise topuzun üstünden. Size tavsiyem topuzun altından tutturmaktır çünkü öbür türlü saçımızın modelini kapatmaktadır. Duvağı tamamlamak için değişik materyaller kullanabilirsiniz.

DUVAK ÇEŞİTLERİ VE SAĞLAM TAKILMASI

Günümüzde ünlü tasarımcılar gelinlikler tasarlamaktadır bununla birlikte de duvağını kombin yapmaktadır. Sizin kısalığını ya da uzunluğunu belirlemeniz istenir sadece. Bazen ise siz kombin etmeniz gerekebilir. Böyle durumlarda gelinliğinizin rengine ve desenine uygunluğunu çok dikkat ederseniz daha hoş bir görüntü olur. Mesela simli bir gelinliğe incili bir duvak gitmez ya da taşlı bir gelinliğe pullu bir duvak gitmez. Bu hususlara dikkat edilmesi bir bütünlük içerisinde olması gerekmektedir.

Dikkat edilecek bir husus ise duvağın kuaförler tarafından saça yada eşarba sağlam bir şekilde takılmasını dile getirin. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda sarılmalar dan yada hareketten dolayı aşağı inebilir. Gelin birlikte şimdi gelinlik için duvak çeşitlerine göz atalım.

Aşağıda gelinlik duvak modelerini ve gelinlik için duvak çeşitlerini görebilir ve beğendiğinize yorum yazabilirsiniz. Kapalı olmayan gelinlik duvaklarını tesettür bir gelin başının üstünde kullanabilirsiniz diye bilgi amaçlı verdik.

 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git