Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Genç Yaştaki Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Genç Yaştaki Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?
7 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Genç Yaştaki Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

 

Genç yaştaki tesettürlü bayanlar için hazırlanan kıyafetler genellikle renkli modellerden ve spor tarzı kıyafetlerden oluşmaktadır. Özellikle 18- 30 yaş arası genç tesettürlü bayanların giyimi için hazırlanan bu kıyafetlerde de bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Genç tesettürlü hanımlar da herkesin dikkat etmesi gerektiği gibi öncelikle vücut şekline dikkat etmelidir. Yani vücudunu tanımalıdır. Unutulmamalıdır ki vücut şekline uygun olmayan bir kıyafet ne kadar hoş olursa olsun hanımları olduğundan daha kötü bir şekle büründürecektir. Vücut şekline uygun olarak tercih edilen kıyafetlerle daha şık ve daha genç, fresh bir görünüm elde edilecektir. Tesettürlü genç bayanların başı fazla kilolarıyla dertteyse kıyafet seçerken kesinlikle koyu kıyafetlere yönelmelidirler. Çünkü koyu renkli kıyafetler kişiyi olduğundan daha zayıf ve daha hoş gösterecektir. Açık renkli kıyafetler ise vücut hatlarını ortaya çıkaracağından kiloları daha da belli edecektir. Bu da bayanların hiç istemediği bir durumdur. Siyah, gri gibi koyu tonlar kilolu tesettürlü bayanların öncelikli tercihleri olmalıdır.

Kış aylarında ise özellikle son zamanlarda çok tercih edilen bir renk olan koyu renkli haki yeşili tonundaki kıyafetler giyilebilir. Genç tesettürlü bayanlar daha çok spor kombinler yapmalıdır. Olduğundan büyük gösterme çabasına girmemelidirler. Yaz aylarında açık renk tonundaki kıyafetler satın alınmalıdır. Mesela mint rengi, su yeşili, somon rengi son zamanların en gözde renklerindendir. Genç hanımlar kıyafet seçiminde kesinlikle abartıdan uzak olmalıdır. Pullu payetli tesettür kıyafetlerinden, ağır desenlerden oluşan kıyafetlerden, pırıltılı giyimden kaçınmalıdırlar. Bunların yerine soft çizgilerden oluşan , daha sade ve spor kombinler daha idealdir. Tesettürlü genç hanımlar desen konusunda özellikle ekoseyi tercih edebilirler.

Daha modern kombinler yapmalı ve spor tarzda pardesü, trençkot ve diğer kıyafetler seçmelidirler. İri desenli kıyafetler pek tercih edilmemelidir. Eşarp seçerken kıyafet renkleriyle uyum içinde olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle düz, sade renkli şallar genç hanımların sıklıkla tercih ettiği, spor kombinlere daha uygun olan, daha modern modellerdir. Çok fazla karışık desenli, rengarenk eşarplar tercih edilmemelidir. Abiye tarzı eşarpların yerine spor ve modern, daha soft renk ve çizgilerde eşarplar kullanılmalıdır. Tesettürlü genç bayanlar ayakkabı konusunda da spor kombinlerine uygun spor ayakkabılar tercih etmelidirler. Özellikle sade renk converse tarzı ayakkabılar veya timberland tarzı modeller giyilmelidir. Converse tarzı ayakkabılar spor bir tesettür etek altında şık bir görünüm oluştururken, pantolon giyen tesettürlü hanımlar için de ideal seçimler olacaktır. Çanta seçerken de yaşa uygun modeller ve bilhassa da spor tarzda modeller tercih etmelidirler.

 

Genç Yaştaki Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli Resimleri

 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git