Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Hangi Model Kazak Nasıl Kombinlenir?

Hangi Model Kazak Nasıl Kombinlenir?
19 Ocak 2015 tarihinde eklendi,

Hangi Model Kazak Nasıl Kombinlenir?

Soğuk kış günleri bizleri sımsıcak tutan kazaklar, son iki sezondur bir hayli revaçta. Her ne kadar kazakları kombinlemek, çok zor olmasa da kazak modellerine göre kimi noktaları dikkate almak gerekir.
Peki modellerine göre kazaklar ne tür altlarla kombinlenmeli ve  kazağın modeline göre doğru ayakkabı ya da çanta seçimi nasıl olmalıdır?

Kısa kazaklar nasıl kombinlenir?
Kısa kazaklarda da kısa üstlerdeki can alıcı şu kural geçeridir:  İncecik beliniz,  çok düzgün hatlarınız yoksa kısa üstler, düşük bel pantolonlarla giyilmemelidir. Kısa kazaklarınızı yüksek bel pantolonlarla kombinlerken kazağın üzerinizde nasıl durduğu da önemlidir. Eğer  kısa ve bol bir kazağınız varsa dar kesimli yüksek bel pantolon, kalem etek ya da skenny  jeanlerle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Üzerinize oturan dar ve kısa kazaklarınızı ise, çan, maksi  etekler ya da yüksek bel ve bol kesimli pantolonlarla kullanabilirsiniz. Kısa kazakla yapılan kombinlerde klasik topuklu ayakkabılarla platform topuklarla deneyin, zarf ya da büyük çantalar kullanmaktan kaçınmayın. Retro çantalarda dar kazaklarla mükemmel bir ikilidir.
Bu arada hatırlatmakta fayda var; kısa kazaklarınızı taytlar ya da süper mini eteklerle giyme gibi bir hataya asla düşmeyin.
Kısa kazaklarla yapılan en güzel kombinlerden birisi de hafif döklümlü kısa kazakların gömlek üstlerine giyilmesidir. Baseninizi kapatan şık bir gömleğin üzerine giydiğiniz  hoş kısa kazağınızı dar kesim Jean pantolonla tamamlayarak, platform ayakkabılarınızı giyin. Omuzdan askılı çantanızı da kombininize eklediğinizde, evet, harikasınız!

Döklümlü kazaklar nasıl kombinlenir
Döklümlü, basenleri kapatan, hafif bol kazaklar -hele de vücut hatları  düzgünse- bir kadına çok yakışır. Ancak bol ve uzun kazaklar bol pantolon ya da çan, A tipi ve balon eteklerle çok hoş bir görünüm vermez. Döklümlü kazaklarınızı dar kesimli Jean veya kumaş pantolonlarla, ya da taytlarla rahatlıkla giyebilirsiniz. Ayrıca bu model kazaklar dar ve mini eteklerle iyi bir ikili oluşturabilir. Bu modelleri kalem eteklerle de deneyebilirsiniz ancak çok dikkatli bir seçim yapmalı, dizin altına inen kalem eteklerle döklümlü kazak kullanmamalısınız.
Döklümlü kazaklar, düz botlarla çok yakışır. Döklümlü kazak ve dar Jean kombininizi katlanabilen anvelop çantalarla tamamlayabilirsiniz.
Boyunlu Kazaklar Nasıl Kombinlenir?
Döklümlü ve boyunlu kazaklar, önümüzdeki kış aylarında bizleri sıcacık tutacak. Bu model kazaklar taytlarla iyi bir uyum yaratır. Fakat kazak modeline göre taytın desen ve renginde  uyuma dikkat edilmeli ayrıca boyunlu kazakla abartılı küpe, toka, kolye gibi  aksesuarlar kullanılmamalı ve kazak sade ise şık ve gösterişli bir çizme ile kombin hareketlendirilmelidir.
Boyunlu dar ve ince kazakları ise dizin hemen altında ya da dizde biten bir çan etekler giyebilir ayrıca bu sade boyunlu ince ve kısa kazağınızı balon etekle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Oversize Kazak Nasıl Kombinlenir?
Her kadının dolabında mutaka bulunan oversize kazakların dar kesimli modelleri kış aylarında kalem, balon ve mini eteklerle çok şık bir kombin yaratırlar. Ayrıca dar kalıplı oversize kazaklar gösterişli kolyelerle tamamlanıp, ilgiyi vücudun üst kısımlarına rahatlıkla çekerler. Oversize kazaklar, spor gömleklerin altında oldukça hoş durur . Dar oversize kazak, döklümlü bir gömlek ile diz hizasında düz bir etek, altında klasik topuklu bir ayakkabı ve postacı çantası çok hoş bir stil yaratarak, tüm dikkatleri üzerinize çeker.

Yeni Sezon Kazak Modelleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git