Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Hayrunnisa Gül Kıyafetleri

Hayrunnisa Gül Kıyafetleri
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi,

Hayrunnisa Gül

“O İslami kıyafet giyinen ilk First Lady’idi.

Hepimizin bildiği üzere 11.Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül, görsel medyada giyimi, kuşamı ve duruşuyla izlediğimiz değerli hanımefendilerdendir. Tesettürlü moda terimlerini bir araya getirip kullanmamıza vesile olan Hayrunnisa Gül, türbanı, abiyesi ve baş bağlama şekli ile bizlere örnek teşkil edecek şıklıkta olup, takipçileri haline geldik. Çalıştığı modacıları merak konusu olan hanımefendiyi Sayın Abdullah Gül’ün görevini devretmesinden sonra Hayrunnisa Gül hanımı medya üzerinde özleyeceğimizi şimdiden düşünüyorum.

Kısa Biyografisi

Hayrunnisa Gül 1965’te Beşiktaşta doğmuş, Kayseri’lidir…İstanbul Beyazıt Koca Ragıp Paşa ilkokulu ve İstanbul Çemberlitaş Kız Lisesi mezunudur.

11.Cumhurbaşkanımız olan Abdullah Gül ile 1980’de evlenen Hayrunnisa Gül‘ün Ahmet Münir(1983),Kübra(1985),Mehmet Emre(1991), adlı üç çocuğu dünyaya gelmiştir. İngilizce ve Arapça dillerini bilmektedir…

Fiziki yapısını çok iyi bilen Hayrünnisa Gül hanımefendinin kıyafetlerini kendisinin tasarladığını biliyor muydunuz? Etek ve ceket takımlarını çoklukla seçtiğini ve simetrik formları üzerinde çok güzel taşıdığını sizde fark etmişsinizdir. İşte katıldığı davetlerden birinde gözlerimizi kamaştıran hanımefendi basın ordusu tarafından kılık kıyafeti ile ilgili çok ciddi takip edilmektedir.

Hayrünnisa Gül’ün First Lady’imiz olduğu günlerde İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaret sırasında giydiği elbisesi İngiliz medyasında “sade” olarak nitelendirilmişti. Dilek Hanif imzalı kıyafet, The Times gazetesi tarafından “Türban, Türk siyasetinde en çok tartışılan konulardan biri olmayı sürdürüyor” diye yazmıştı.

Bir başka katıldığı davetlerden birinde dikkatleri üzerine çeken Saks mavi elbisesi ile yarışılması zor bir şıklık içerisinde olan Hayrünnisa Gül, protokol imaj danışmanından; “Parlement, renk olarak ağırlığın ve iletişimin rengi. Baştan aşağıya aynı rengin gölgeleri var. Tek rengin gölgelerini giyebiliyorsan bu asalet demektir. Ben bunu en son İngiltere’de yorumlamıştım. İngiliz kraliçesi de öyledir. Aynı rengin gölgelerini taşır. Renk çok güzel isabetli bir renk. Lordlar kamarasındaki renk. Asilliğin ihtişamın rengi ” diye kendisi için yorumlamıştı.

Hayrunnisa Gül Tarzı

Moda dünyasının önemli isimlerinden de giyimi ile ilgili hoş yorumlar alan Hayrünnisa Gül hanımefendi için bakın neler demişler.

Faruk Saraç: ‘Hayrünnisa Hanım gayet şık’

Barbaros Şansal: “Günlük hayatında daha güzel giyiniyor”

Reyhan Yazıcı: ‘Moda renkleri kullanıyor’

Neslihan Yargıcı: ‘Bu yıl şık bulduğumu söyleyebilirim’
Herkesin sevgisini ve beğenisi toplayan ünlü tesettürlü bayanlardan Hayrünnisa Gül hanım bizlere tesettür giyim alternatifleri açısından yepyeni ilhamlar veriyor. Bakalım sizde bu yorumlar karşısında Hayrünnisa Gül’ün tarzını nasıl bulacaksınız?

Hayrunnisa Gül Kıyafetlerinden Örnekler

loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git