Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

‘Hayrünnisa Gül tesettürün içini boşalttı, Emine Erdoğan’ın kıyafeti yozlaştı!

‘Hayrünnisa Gül tesettürün içini boşalttı, Emine Erdoğan’ın kıyafeti yozlaştı!
13 Ağustos 2013 tarihinde eklendi,

Tesettür tartışması son zamanlarda çok fazla yapılmaya başladı. Tesettür nedir?, çizgisi nasıl olmalıdır? gibi soruların son zamanlarda gündemde çok olmasıyla birlikte her kesimden tepkiler ya da tasvipler de kendini gösterdi. İşin fetva boyutu ile takva boyutunun çok fazla ele alındığı son zamanlarda yazarlar çizerler konuya ilişkin makale ve köşe yazılarına değiniyorlar. Bir hafta öncesinde Vuslat dergisinde yayınlanan “Modanın kurbanı tesettür” yazısıyla harekete geçen yazarlar kendi fikirlerini beyan etmeye devam ediyorlar. Son olarak siyasilere de dokunan tesettür modası tartışmalarını ele alan aysha dergisi kendini savundu.

Muhafazakar kesimin Vogue’u olarak duyurulan Ala’dan sonraki dalgada çıkan Aysha dergisi ağustos ayında kapağına saçlarını tam olarak örtmeden başörtüsü takan bir kadını taşıdı. Önceki sayılarında başörtüsü takan, genellikle mavi gözlü ve makyajlı kadınları kapağına taşıyan Aysha dergisi sosyal medyadaki marka krizine karşı resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Aysha Dergi kadına yönelik bir yaşam-stil dergisidir. Kimsenin sahip olduğu değerleri değiştirme veya yok sayma amacı gütmemektedir!

Çıktığı günden bu yana belirlediği misyon çerçevesinde ahlaklı yayın yaparak, alternatiflerle güzel yaşamı desteklemeyi gaye edinmiştir…”

Dergi, her ne kadar misyonunu “Kadının ayağının altına cenneti getiren mayasındaki değerleri geliştirmek ve yaşatmak” olarak açıklasa da yaptığı yayınlar başörtülü kadınları “tüketmeye ve teşhir etmeye sevk etmek”le eleştirildi.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git