Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

İngilizcenin Önemi ve Renkler Eğitimi

İngilizcenin Önemi ve Renkler Eğitimi
7 Ocak 2016 tarihinde eklendi,

İngilizce dünyada en çok tercih edilen yabancı dillerin başında gelir. Birçok ülkede insanlar İngilizceyi ana dili gibi konuşabilmektedir. Ülkemizde durum bu kadar parlak olmasa da İngilizce konuşabilenlerin sayısı oldukça çoktur ve gün geçtikçe de bu rakam artmaktadır. Bunun sebebi İngilizce eğitiminin küçük yaşlarda verilmeye başlanmış olmasıdır. Bilinçli aileler çocuklarının anaokulundan itibaren İngilizce eğitimine tabi tutulmasını istiyorlar ve bu tür eğitim kurumlarına yöneliyorlar. İlkokullarda ise İngilizce eğitimi zorunlu bir ders olmaya başladı bile. Çocuklarımızın küçük yaşta İngilizce ile tanışmaları, onların toplumda öz güveni yüksek bir birey olmaları açısından çok büyük bir önem taşır. Günümüzde bir değil iki yabancı dil bilmenin bile aranan bir kriter olması, bizim yabancı dil eğitimine verdiğimiz önemi tetikleyen bir unsurdur. Birey olarak toplumda İngilizce konuşabiliyor olmak çocuklarımıza iyi örnek olmamız açısından güzel bir profil çizer. İş alanında ise yabancı bir dil biliyor olmak bize kariyerimiz açısından büyük avantajlar sağlayacaktır. Uluslar arası bir firmada çalışıyorsak ya da çalışmayı düşünüyorsak, İngilizceyi ana dilimiz gibi konuşmalıyız. Yazışmaların, sözleşmelerin, mail ve görüşmelerin sürekli İngilizce yapıldığı bir çok firmada kendimize sağlam bir kariyer yapmak hedefindeysek İngilizce bilmiyorsak öğrenmeli ve kendimizi yabancı dil konusunda donanımlı hale getirmeliyiz. İş başvuru formumuzda İngilizceye hakim bir bilgimiz olduğunun yazması bizi, iş görüşmelerinde daha öz güvenli ve daha güçlü bir çalışan adayı yapar. Bir tercih sebebi değil, artık zorunlu bir hal alan İngilizce bilmek hayatımızın her alanında karşımıza çıkabilir. Yurt dışı tatillerimizde, hatta artık yurt içi tatillerimizde de İngilizce konuşan birçok turistle konuşabilmek ve onlara yardımcı olmak adına da İngilizce eğitiminin önemini bilmeli ve bu konuda gereken eğitimi almalıyız.

Günümüzde İngilizce eğitimi veren birçok özel merkez vardır. Özel ders yöntemi de oldukça yaygındır. Vaktimize ve bütçemize uygun olan kaliteli ve güvenilir bir merkezden eğitim alarak İngilizce öğrenebiliriz. Sosyal yaşantımızda da İngilizceden dilimize yerleşen birçok kelime olduğunu görebiliriz. İnternette birçok yazı ve bilgiler İngilizce olarak verilmektedir. İngilizce bilmek hayatımızın her alanında karşımıza çıkar ve eğer biz İngilizce biliyorsak büyük bir kolaylık yaşarız, bunun tam tersi olarak da İngilizce bilmediğimiz durumlarda zor anlar yaşayabiliriz. İngilizceyi öğrenmeyi başlarken kolay ve pratik yollar izlemeliyiz. Rakamlardan, renklerden veya kolay kısa sözcüklerden başlarsak eğitim sürecimiz boyunca daha istekli ve daha hevesli oluruz. Kolaydan zora doğru gitmeliyiz ki, akıcı bir eğitim süresiyle eğitimimizi tamamlayabilelim. İngilizce öğrenmeye renklerden başlayabiliriz.

İngilizce renkler ve karşılıkları şu şekildedir; Red-Kırmızı, Blue-Mavi, Gren-Yeşil, Yellow-Sarı, Black-Siyah, White-Beyaz, Brown-Kahverengi, Orange-Turuncu, Pink-Pembe, Gray-Gri, Silver-Gümüş, Purole-Mor gibi. Önceliği renklere vermemiz, diğer öğreneceklerimiz ile kıyasladığımızda en kolay kısım diyebiliriz. Bu yüzden İngilizce eğitimimize renklerden başlamak ilgiyle katılım sağlayacağımız bir ders sürecini de peşinde getirecektir.

loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git