Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Karın Germe Nedir

Karın Germe Nedir
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi,

Karın Germe Nedir?

 

karin-germe-nedir-nicin-yapilmali

En çok tercih edilen estetik operasyonlarından olan abdominoplasti yani karın gerdirme ameliyatı karın duvarında bulunan fazla yağ ve deri dokusunun çıkarılarak karın kaslarının da sıkılaştırılarak karın duvarının tekrardan gençleştirilip şekillendirilmesi işlemidir. Bu ameliyat sayesinde karındaki gevşek, şiş ve yağlı görüntü giderilerek düz, ince ve sıkı bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır. Bu şekilde karın germe nedir sorusu temel anlamda cevaplanmış olur. Abdominoplasti ameliyatları karındaki yağ dokusuna, kasların ne kadar gevşek olduğuna bağlı olarak değişen üç farklı yöntemle uygulanabilmektedir. Bu yöntemler, klasik abdominoplasti, miniabdominoplasti, marriage abdominoplasti şeklinde sıralanabilir. Klasik abdominoplasti genellikle son aşama olan karın duvarında çok fazla miktarda yağ dokusunun olduğu ve karın kaslarının esnekliğini ileri derecede kaybetmiş olduğu durumlarda uygulanır.

karin-germe-nedir-nicin-yapilir

Miniabdominoplasti ise genellikle orta dereceli karınlara uygulanır. Marriage abdominoplasti de yine orta dereceli karın bölgelerinde ve daha çok karnın alt yarısında görülen sorunlar için uygulanır. Bununla birlikte karın germe nedir sorusunun cevabı olan abdominoplasti ameliyatları genellikle bayanlara yapılmaktadır. Bunun temel nedeni, bayanların estetik görünümüne daha çok önem vermesi ve birçok bayanın hamilelik sonrası aşırı gerilme sonucu karın bölgesindeki kasların esnekliğini yitirmesidir. Bununla birlikte, fazla yağ birikmesi sonucu yapılan abdominoplasti ameliyatları hem erkekler hem de bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ameliyat sonrası 3-4 gün sonrasında evinden dışarı çıkabilen hastalar ağır bir iyileşme süreci geçirmez.

karin-germe-nedir-neden-yapilmali

Karın Germe Sonrası Estetik açıdan vücudun merkezinde olan karın bölgesi sıkı ve ince bir görünüme sahip olduğunda vücudun tüm görüntüsünü iyi bir şekilde etkilemektedir. Bu nedenle, en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biri olan abdominoplasti yani karın germe operasyonu son derece kolay ve etkili bir yöntemdir. Bu sebeple, sıkı ve ince bir karına sahip olmayı sağlayan karın germe sonrası iyileşme süreci çok ağır geçmemektedir. Abdominoplasti ameliyatı karın bölgesindeki fazla yağ ve deri dokusunun alınıp gevşemiş kasların sıkılaştırılmasıyla karına sıkı ve ince bir görüntü kazandırmayı amaçlar. Her operasyon gibi karın germe ameliyatı da tam teşekküllü bir ameliyathanede tüm ekipmanlar ve ekibin içerilmesi koşullarında yapılabilmektedir. Bununla birlikte, abdominoplasti ameliyatından sonra iyileşme süreci son derece kısa ve rahattır.

karin-germe

Ameliyat sonrası hasta ya aynı gün evine çıkar ya da 1 gün hastanede kalıp öyle çıkar. Ameliyatın ertesi gününden itibaren yürümeye başlanabilir. Birkaç gün sonra evden çıkılabilir. İşe ve normal hayat dönüş için de yaklaşık 2 hafta boyunca beklemek gerekmektedir. 2 haftalık bir istirahat döneminden sonra normal hayata rahatlıkla devam edilebilir. Ameliyat izinin kaybolma süreci ise biraz daha uzun sürmektedir. Bununla birlikte, karın germe sonrası iyileşme süreçlerinden biri olan ameliyat izinin belirginliği 3-6 hafta içinde kaybolur. Ayrıca, 6-9 ay içinde ameliyat izi çok daha az görünür bir hale gelir. Bu yazımızda sizlere karın germe nedir hakkında gerekli bilgiler sunulmuştur.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git