Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Cilt Bakım Maskeleri

Kırışıklıklar İçin Cilt Bakım Maskeleri
15 Aralık 2017 tarihinde eklendi,

Kırışıklıklar İçin Cilt Bakım Maskeleri

 

 

Kırışıklık oluşması hemen hemen her bayanın kabusudur. Zira kırışıklıklar yavaş yavaş yaşlandığının da bir habercisidir. Hiçbir bayan esasen yaşlanmak, daha doğrusu yaşlandığının apaçık belli olmasını istemez. Her kadın genç ve güzel görünmek ister. Ancak kırışıklıklar, bayanların güzelliğini bir nebze de olsa baltalayan çizgilerdir. Bazı bayanlar çok erken yaşlarda hatta daha kırışıklığın k’si bile oluşmadan önlem olarak cildine bakım yapar, çeşitli bakım maskeleri, kremler vs. kullanır. Kimisi ise kırışıklıklar oluştuktan sonra çareler aramaya başlar. Ancak kırışıklıklar bir kere oluştuktan sonra bunları yok etmek çok zordur hatta pek mümkün değildir. Ancak kırışıklıkların görünümünü en aza indirmek mümkün olabilir. Aslında en doğrusu kırışıklıklar henüz oluşmadan buna yönelik önlemler almaktır. Yani kırışıklık oluşmasını engellemek ya da kırışıklık oluşumunun gecikmesi için bakım yapmak gerekir.

kirisikliklar-icin-cilt-bakim-maskeleri-yapilisi

Bayanlar 20’li yaşları aştıktan sonra cildine daha ayrı bir önem göstermek zorundadır ve hatta göstermek zorundadır. Zira 20’li yaşlar su gibi gider ve siz farkına bile varrmadan kırışıklıklar yüzde yer edinmeye başlar. Bu nedenle 20’li yaşları yavaş yavaş bitirirken cilt bakımına da daha fazla özen göstermeye başlamak gereklidir. Kırışıklıklar için cilt bakım maskeleri bulunmaktadır. Bunların birçoğu kozmetikçilerde vs. satılan krem maskelerdir. Ancak kırışıklıklar için cilt bakım maskeleri sadece bunlardan ibaret değildir. Zira evde kolaylıkla kırışıklıklar için cilt bakım maskeleri de yapılabilir. Hem daha az masraflı hem de fazla zaman gerektirmeyen bir çare olan bu yol ile bayanlar kolaylıkla cilt bakımını yapabilirler.

kirisikliklar-icin-cilt-bakim-maskeleri-hakkinda

Kırışıklıklar İçin Cilt Bakım Maskelerine Örnekler

1- Yumurta Akı-Bal Maskesi Gerekli Malzemeler 1 tane yumurtanın akı 2 yemek kaşığı kadar çiçek balı Hazırlanışı Öncelikle maske için bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine 1 tane yumurtanın akı aktarılır. Buna 2 yemek kaşığı kadar çiçek balı ilave edilir. Bu iki malzeme iyice bir karıştırılır. Malzemeler iyice karışıp maske haline gelince, yüze masaj yapmak suretiyle uygulanır. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar yüzde bekletilir. 20 dakikalık bir bekleme süresinin ardında yüz, ılık su ile güzelce bir yıkanır ve sonrasında da durulanır. Sonrasında cilde nemlendirici sürülebilir.

2- Kırışıklık Maskesi Gerekli Malzemeler Bir miktar soya fasulyesi unu 1 fincan kadar süt 3 tane yumurtanın akı 1 tatlı kaşığı kadar tereyağı 1 tatlı kaşığı kadar bal Hazırlanışı Öncelikle maskenin hazırlanması için bir kap hazır hale getirilir. Bu kabın içerisine bir miktar soya fasulyesi unu, 1 tatlı kaşığı kadar tereyağı, 1 tatlı kaşığı kadar bal, 1 fincan kadar süt, 3 tane yumurtanın akı konulur. Tüm bu malzemeler iyice bir karıştırılır ve hamur kıvamı elde edene kadar da yoğurulur. Elde edilen bu hamur güneşte bekletilir ve böylelikle kuruması sağlanır. Daha sonra kuruyan bu hamur toz haline getirilir. Toz halindeki bu hamura 1 tatlı kaşığı kadar tereyağı ile 1 tatlı kaşığı kadar bal eklenir. Bu malzemeler iyice bir karıştırılır ve bu maske yüze güzelce sürülür. Bu maske , yüzde yaklaşık olarak 1 saat kadar bekletilir. Aslında en az 1 saat bekletilmesi gerekir. En az 1 saatlik sürenin sonunda yüz, ılık su ile güzelce yıkanır ve ardından da durulanır. Bu işlemden sonra cilt tipine uygun bir cilt nemlendiricisi sürülerek, cilt bakımı sonlandırılır.

kirisikliklar-icin-cilt-bakim-maskeleri

3- Maya İle Kırışıklık Maskesi Gerekli Malzemeler 1 tane yumurtanın akı 1 tatlı kaşığı kadar pastane mayası Hazırlanışı Öncelikle bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine 1 tane yumurtanın akı aktarılır. Buna 1 tatlı kaşığı kadar pastane mayası ilave edilir. Bu iki malzeme iyice bir karıştırılır. İyice karışan bu iki malzeme maske halini alınca, yüze masaj yapmak suretiyle uygulanır. Bu maske, yüzde yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekletilir. 20 dakikalık bir bekleme süresinin ardından yüz, ılık su ile güzelce yıkanır ve ardından da durulanır. Cilt bakımının ardından cilde, cilt tipine uygun bir nemlendirici sürülebilir.

 

kirisikliklar-icin-cilt-bakim-maskeleri-tarifleri

4- Kırışıklık Maskesi Gerekli Malzemeler 1 fincan kadar limon suyu ( Doğal limon kullanılmalıdır) 1 çorba kaşığı kadar bal 2 tane yumurtanın akı Yarım fincan ölçüsünde süt 1 çorba kaşığı kadar badem yağı Hazırlanışı Öncelikle maskenin hazırlanması için bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine 1 fincan kadar limon suyu, 1 çorba kaşığı kadar bal, 2 tane yumurtanın akı, yarım fincan ölçüsünde süt ve 1 çorba kaşığı kadar badem yağı konulur. Tüm bu malzemeler iyice bir karıştırılır. Hazırlanan bu karışım, yüzdeki kırışık olan bölgelere masaj yaparak uygulanır. Bir süre bu karışım, yüzde bekletilir. Biraz beklendikten sonra da yüz, ılık su ile yıkanır ve ardından da durulanır. Maskenin uygulanıp yıkanmasından sonra, cilt tipine uygun bir nemlendirici sürülerek cilt bakım işlemi sonlandırılabilir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git