Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Kış Sezonunda En Çok Tercih Edilen Pardösü Modelleri

Kış Sezonunda En Çok Tercih Edilen Pardösü Modelleri
5 Eylül 2017 tarihinde eklendi,

Kış Sezonunda En Çok Tercih Edilen Pardösü Modelleri

tesettur-pardesu-kislik-modelleri-7
Tesettürlü kadınların en çok tercih ettiği ve kullanmaktan en çok keyif aldığı giysilerden biri olan pardösüler, kış mevsimi için de çok uygun giysilerdendir. Tesettür giyimin kurallarına tamamen uygun olan bu giysiler, tesettürlü kadınların inançları doğrultusunda günlük yaşamlarını sürdürebilmelerine imkan tanır. Kusursuz bir şekilde vücudu ve vücut hatlarını saklayan ve tam anlamıyla tesettür sağlayan pardösüler, sıcacık bir kış geçirmeyi sağlayacak. Yazın belki biraz kullanım açısından çok pratik olmayan pardösüler, kış mevsimi geldiğinde tesettür giyim modasının en vazgeçilmez giysi modelleri arasına giriyor. Baştan aşağıya vücudu sararak, vücudu soğuklara karşı korurken, tesettürle gelen muhafazakar giyim tarzına da çok yakışarak, şık ve modern bir çizgiye sahip olunmasını sağlıyor. Kış mevsiminin en moda ve en trend pardösü modellerini inceleyeceğimiz bu yazımızla, sizlere seçim yapma konusunda yardımcı olabileceğimizi umuyoruz. Ayrıca bu sezon pardösülerin, sadece tesettür dünyasında değil, tüm moda camiasında da çok moda olduğunu belirtmek istiyoruz. Şimdi kış sezonunda en çok tercih edilen pardösü modelleri hakkında bilgi verelim. Kapüşonlu pardösü modelleri: Tesettürlü hanımların aynı zamanda tesettürlü olmayan hanımlarında çok fazla ilgisini çekeceğini düşündüğümüz kapüşonlu pardösü modelleri, spor giyimle gelen bir zarafeti sunuyor. Pardösülerin boyu hemen diz altında bitiyor. Kapüşonlu pardösü modellerinde genel özellik belde kemer detayının bulunması. Kapüşonları ise oldukça büyük ve önde pardösünün yakasına doğru uzanıyor. Önden bakıldığında devrik yaka gibi görünen bu modeller ile eşarpları kombinlerken, eşarplardaki detayların ön kısma alınması gerekiyor. Eşarpların arkada kalan uçları kapüşonun kendini gösterebilmesi için, pardösünün dışına çıkarılmadan kullanılması gerekiyor. Daha spor bir görünüm için eşarp yerine kalın ve yünlü kumaşlardan hazırlanmış şık şalların kullanılması aslında daha uygun olur görüşündeyiz. Hem pardösünün modeli daha ön plana çıkarılmış olur, hem de kapüşonla baş örtüsü arasında güzel bir uyum sağlanmış olur. Kapüşonlu pardösü modellerinde kullanılan düğme detayları ise diğer modellere göre daha büyük ve genellikle pardösünün rengine uygun tonlarda seçilmiş. Bazı modellerde ise kemik veya tahta renginin kullanıldığını görüyoruz. Düğmelerle pardösülere ayrıca bir canlılık ve hareketlilik ekleniyor. Bu modellerde göze çarpan bir başka özellik ise genellikle kırçıllı renklerin kullanılması. Siyah ve lacivert kırçıllı renklerin yoğun olarak kullanıldığı bu modeller ile kışı sıcacık ve konforlu geçirebilirsiniz. Son olarak da kapüşonlu pardösülerde, ceplerin gizli cep olarak hazırlandığını ve bunun da kullanırken konfor sağladığını belirtelim. Tek düğmeli ve dar kesim pardösü modelleri: Kış sezonunda en çok tercih edilen pardösü modelleri arasında ikinci sırada yer alan pardösü modelleri biraz maskülen fakat çok da modern bir şıklık sunuyor.
tesettur-pardesu-kislik-modelleri-13
Özellikle çalışan tesettürlü hanımların öncelikli tercihi olacağını düşündüğümüz tek düğmeli ve dar kesimli pardösüler, iş yaşamında tesettürlü kadınlara ayrı bir saygınlık kazandıracak. Sert çizgilere sahip bu modellerle maskülen fakat bir o kadar da feminen bir görünüm sergilemek mümkün. Tek düğmeli ve dar kesimli pardösülerde en önemli detay, klasik modellerde olduğu gibi bileğe doğru daralmaması . aksine geniş olması. Gerektiğinde bir iki kez dirseğe doğru kıvrılarak, uzun eldivenlerle çok şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tek düğmeli ve dar kesimli pardösülerde gömlek cepleri formundaki cepler kullanılmış. Kışın ellerinizi içine sokarak, korumayı çok sağlamasa da bu büyük cepler fonksiyonundan çok pardösünün görünümünü tamamlamak için kullanılmış.Karşıdan bakıldığında hakikaten pardösüyü tamamlayan ve çok modern görünmesini sağlayan bir detay olan bu cepler ve pardösülerde kullanılan ceket yakaları biraz maskülenliği sağlarken. Çok da sportif bir görünüm sağlıyor. Tek düğmeli ve dar kesim pardösülerde keçe kumaşların yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz. Renk konusunda ise bu modellerde modacılar oldukça cesur davranmışlar. Sarı, mavi, yeşil, turuncu gibi canlı renkler ile bu modeller mükemmelliğin de ötesinde bir uyum yakalamışlar. İşlenmemiş yün ile gevşek dokunmuş kumaşları da bu modellerde bulabilirsiniz. Kışın soğuğunu yün ve keçe kumaşlar ile hazırlanmış bu pardösü modelleri ile hissetmeyeceksiniz. Hatırlatmak istediğimiz son nokta da bu pardösüleri de eşarplar ile değil, kışlık şallar ile kombinlemeniz. Piliseli pardösü modelleri: Tesettür giyimde adeta bir klasik haline gelen ve çok zarif görünen ve size önereceğimiz kış sezonunda en çok tercih edilen pardösü modelleri arasında piliseli modeller var. Bu pardösüleri seçerken ayak bileğinize kadar uzun olmasına veya birkaç santimetre kadar yukarıda olmasına özen gösterin. Bele oturan bu modellerde piliseler genel olarak belden başlıyor. Genellikle tek renk ve kaşe kumaşlar kullanılarak hazırlanan bu modeller ile kışı tam bir koruma ile geçirebilir ve aynı zamanda şık ve modaya uygun bir tarz yaratabilirsiniz. Üst tarafı gövdeyi iyice saran ve aşağıya doğru piliseler vasıtasıyla bollaşan pardösülerde zerafet ön plana çıkıyor. Şık ve ince eşarpları kullanarak çok muhteşem kombinler hazırlayabilir ve bu kombini çizmeler veya botlar ile tamamlayarak, stilinizi ve tarzınızı gösterebilirsiniz.

Kış Sezonunda En Çok Tercih Edilen Pardösü Modelleri Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git