Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmelidir?

Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmelidir?
9 Kasım 2013 tarihinde eklendi,

Her kıyafet her boy için uygun olmayabilir. Mesela uzun elbise modellerinden bir elbiseyi kısa bayanın giymesi ortaya güzel olmayan bir görüntü çıkartabilir. Ya da ten renginin çok zıddına bir kombin ile giyinen bayan yine şık giyinmiş sayılamaz. Moda dünyasının zengin yelpazesinde her bayanın giyinebileceği farklı modellerden söz etmek mümkündür. Tabi ki kısa bayanların nasıl giyinebilecekleri hakkında da fikirlerin olduğunu söylemek mümkündür. Tesettürlü bayanlarda da aranan şıklığı daha iyi elde etmek için kısa bayanların kapalı giyimlerinde dikkat etmeleri gerekiyor.

Her şeyden önce tesettürlü bir bayanın boy farkı gözetmeksizin tesettür çizgisine uyumlu kıyafet giymesi mecburiyettir. Bunun haricinde kalan bölüm ise, iç kıyafet olarak giyinebilecekleri şekillerde kendi istedikleri modellerde kendilerine daha çok yakışacak modelleri tercih etmeleri de önemlidir. 

Topuklu ayakkabı giyin

Uzun boylu görünmek isteyen kısa boylu bayanlar, yine tesettür çizgisini bozmayacak şekilde topuklu ayakkabı giyebilirler. Ancak dikkat etmeleri gereken bir şey vardır o da giyecekleri topuklu ayakkabıların ses çıkartmaması ve giyilen kıyafetin altından kendini belli etmemesi gerekiyor. İş tesettürlü bayanların giyimine gelince elbette dikkat edilmesi gereken konuların da söylenmesi gerekiyor. 

Topuklu Spor Ayakkabı

Topuklu Spor Ayakkabı

Yüksek belli  Kıyafetleri Tercih edin

Uzun boylu görünmek isteyen bayanlara farklı kıyafet seçenekleri olarak yüksek belli kıyafetleri giymeleri tavsiye edilebilir. Elbiselerde aşırı kullanılan pile modasından vazgeçerek daha sade giyinmeniz, uzun boylu görünmeniz için ideal bir seçim olacaktır. Elbise ve abiye modellerinden, dış kıyafeti ferace modellerinde de bu seçenekleri kullanarak uzun boylu görünebilirsiniz.

Yüksek Belli Kıyafet Modelleri

Yüksek Belli Kıyafet ModelleriYüksek Belli Kıyafet Modelleri Alvina

 

Yüksek Belli Kıyafet Modelleri Alvina

İnce kemerleri Kıyafetleri tercih edin

Boyu kısa olan bayanların giyimlerinde yaptıkları en büyük yanlışlık, yüksek belli kıyafetleri tercih etmeleridir. Aslında bu modeller kısa olan boyu daha da kısa gösterir. Kemerin bir özelliği de vücudu ortadan ikiye ayırmasıdır. Karşıdan bakıldığında bu da boyun kısa olduğunu hemen göz önüne koyabilir. Bu nedenle kısa boylu bayanların giyimlerinde ince kemerli kıyafetleri tercih etmeleri gerekiyor.

İnce Kemerli Kıyafetler

İnce Kemerli Kıyafetler

İnce Kemerli Kıyafetler Modanisa

İnce Kemerli Kıyafetler Modanisa

 

Büyük boy çantalardan vazgeçmelisiniz

Günümüzde kısa bayanların giyimlerinde dikkat etmeleri gereken önemli hususlardan biri de büyük çantaları kullanmamalarıdır. Aksesuar ya da ihtiyaç halinde kullanılan çanta modellerini seçerken daha mini çanta modellerini tercih edebilirsiniz. Boyunuzun kısa olması belki de sıkıntı verebilir. Ancak bu tür çanta modellerinden uzak durduğunuzda da boyun kısalığını gözlerden uzak tutabilirsiniz.

Mini askılı Çanta Modelleri

Mini askılı Çanta Modelleri

Her bayan için değişik kıyafet modellerinin yer aldığı moda dünyasında, her tene uygun, her kilo ve boya oturaklı kıyafet modellerini bulabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken, görünmek istediğiniz gibi giyinmeniz olacaktır. Tüm bu kurallara tesettür çerçevesinde uyduğunuz zaman istediğiniz gibi bir görünümü çok kolaylıkla elde edebilirsiniz.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git