Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Kitaplı Kahve

Kitaplı Kahve
9 Ekim 2016 tarihinde eklendi,

Kitaplı Kahve

kitapli-kahve

Kitaplı kahve Beyoğlu Büyük parmak sokaktan kitap severlere ve kitap okumanın zevkini kahve ile birleştirmenin zevkini bilenlere seslenerek bu konuda ışık tutan bir mekan olmaktadır. Kitap okumak insanı bambaşka diyarlara götürmekle kalmayıp okuduğun kitabın başkahramanı olarak olayların bizzat içinde yaşayabilirsiniz. Fakat bunları hissetmek için kitabı okuduğunuz mekan çok önemlidir. Bu konuda olayların tamamen bu boyutta geçmesi Kitaplı kahve misafirlerine sağladığı ortam tamda kitap severlerin tercih ettiği bir alan olmaktadır. Bu konuda buraya gelenlerin kitaplar kendilerininmiş gibi alarak üzerlerinde notlar tutabilir veya ayraçla ayırarak yarım kaldığı yerden bir başka zaman aralığında devam edebilirler. Kitaplı kahve boş zamanların değerlendirilmesi konusunda ve kafa dinleme konusunda bulunmaz bir mekan olmaktadır.

Bir kütüphane havası yaratılan mekanda cep telefonunuz çaldığında sanki tiyatronun ortasında oluşan sessizlikte çalan bir cep telefonu suçluluğu hissettirilmektedir. Çünkü oluşan ortam tamamen sessizlik ve dinlenme ortamı olarak kahvenizi sessizce yudumlarken en sevdiğiniz romanları da okuyarak zamanda yolculuğunuza en tatlı bir şekilde devam edebilirsiniz. Kitaplı kahve sohbet ortamlarının da en sıkı oluştuğu içilen sıcak içeceklerin eşliğinde okunan kitaplardan veya güncel olaylardan yeni tanıştığınız dostlarınızla sıkı fıkı bir ortam yaratarak art niyetsiz seviyeli sohbetler yapmanıza olanak sağlamaktadır. Kitaplı kahve en eski kitapları bulabileceğiniz ve eski sinema afişlerinde yer alan emektar sinema oyuncularının komik duruşları eşliğinde hafiften gülümsemenize neden olacak duruşları hiçbir şeyde bir şey yokken gülümseyerek stresten uzak geçen zamanları yaşamanıza sebep olacaktır.

Ayrıca Kitaplı kahve günlük gazete ve dergilerde ücretsiz okumanıza olanak sağlayarak en makul fiyatlarla kahvenizi yudumlamanızı sağlamaktadır. Kitap okurken hafiften çalan müzik dinlendirici etkisi ile adeta mekânın havasını büyülü bir hale getirerek buraya gelmek için neden bulmanıza gerek kalmadan her boş anınızda Kitaplı kahve uğrak noktanız olmaktadır. Kitaplı kahve yapısal bakımı itibari ile köşk halinde olan binanın üst katında bulunan sanat merkezi ve alt katı kafe olan mekanın ilk katında bulunan kütüphane her türlü kitabı bulabileceğiniz bir kuruluş durumundadır.

Buradan aldığınız en sürükleyici kitapları kahve eşliğinde en güzel hayallerinizi kurarken kitabın içinde müzik eşliğinde kaybolmaktasınız. Yakınınızdan geçen kimseyi tanımadan tamamen kendinizim okuduğunuz kitaba vererek bu sessiz ortamdan etkilenmiş bir halde ne derdiniz kalmakta ne de kederiniz. Bunun yanında yine kahvenizi yudumlarken en kadim dostlarınızla en tatlı sohbetleri yapabilirsiniz. Bu sohbetler tamamen seviyeli ve etrafına saygılı bir şekilde gerçekleştiğinden kitap okuyanlar kesinlikle etkilenmemektedir. Ayrıca mekanın nargile veya diğer rahatsız edici duman üreten etkenlerin olmaması ayrıca çekiciliğini arttırmaktadır. Nezih bir ortamı olan mekanda gençlerin genelde bulunması yeni neslinde içinde kendini bilen etrafa saygılı toplulukların olduğunu göstererek etraftakilere mutluluk vermektedir. Ayrıca sanat okulundan gelen piyano ve kemen sesleri sohbetlerin daha da güzel bir havada geçmesine katkıda bulunmaktadır.

loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git