Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Kıyafetinize Uygun Eşarp Seçin

Kıyafetinize Uygun Eşarp Seçin
19 Mart 2015 tarihinde eklendi,

Kıyafetinize Uygun  Eşarp Seçin

Şıklık bir bütün olduğundan tesettür giyimde eşarpla kıyafetin uyumu çok önemlidir. Çünkü giyilen bir kıyafetle eşarbın renk uyumunu yakalayabilmek  ya da  eşarbın deseniyle kıyafeti hareketlendirebilmek stil sahibi olduğunuzu gösterir. Ayrıca bunu yaparken moda trendlerini de takip ederseniz her zaman şık olursunuz.

Eşarp, Tesettür giyimde ayrı bir öneme sahip olduğu için tesettür modası da birbirinden farklı desen ve renklere sahip olan Eşarplar tasarlamaktadır. Burada amaç zengin ürün çeşitliliği içinde tesettürlü bayanların kıyafetlerine en uygun eşarbı seçebilmesini sağlamaktır. Fakat bu ürün çeşitliliği içinde bayanların da  kıyafetini eşarpla uyum içinde kombin etmesi gerekmektedir. Her şeyden önce eşarplar, kıyafetin rengine göre seçilmelidir. Açık renk bir kıyafeti  gene açık renk bir eşarpla kombin ederseniz kıyafetiniz istediğiniz kadar etkileyici olmaz. Bunun yerine açık renk kıyafetinizi koyu renk bir eşarpla tamamlarsanız renk kontrasından yararlanarak daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz. Örneğin krem rengi bir elbiseyi mürdüm rengi bir eşarpla tamamlarsanız daha hoş  görünürsünüz. Aynı şekilde eğer kıyafetiniz koyu renkliyse bu kez eşarbınızı açık renk seçmelisiniz. Çünkü hem kıyafet hem  de eşarp koyu renk olursa bu kıyafeti boğar ve sıradanlaştırır. Oysa beyaz bir elbisenin üzerine siyah ya da petrol mavisi bir eşarp kullanırsanız kıyafetiniz renklenir.  Eşarp seçiminde dikkat edeceğiniz diğer bir husus desenler olmalıdır. Eğer desenli bir eşarp giyecekseniz kıyafetinizin de desenli olmasından kaçının. Çünkü çok fazla desen gözü yorar ve yeterince şık görünmenizi engeller. Mesela bu sene oldukça moda olan çiçek çizgi ya da kare desenli bir eşarp kullanacaksanız kıyafetinizin daha sade olmasına özen gösterin. Tam tersi eğer kıyafetinizde desenler varsa eşarbınızı olabildiğince sade ve desensiz seçin. Kıyafetinizle eşarbınızın uyum içinde olmasını istiyorsanız kıyafette kullandığınız desendeki rengin eşarp renginizle aynı olmasını sağlayabilirsiniz.

Eşarbınızda renk ve desen seçimi kadar, doğru kıyafetle doğru eşarbı kombin etmekte önemlidir. Bu nedenle gündelik tesettür kıyafetlerinde  tivil, ipek ve pamuklu eşarplar tercih etmeli, özel kutlamalar ve davetlerde ise abiye kıyafetlerin üzerine varaklı ve yaldızlı eşarplar seçmelisiniz.

Kıyafetinize Uygun Eşarplar

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git