Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Maskeleri

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Maskeleri
30 Eylül 2017 tarihinde eklendi,

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Maskeleri

 

kuru-ciltler-icin-dogal-bakim-maskeler

İnsanın cildi onun güzelliğinin ve sağlığının en önemli göstergesidir. Güzelliğine önem veren her bayan cildine de özen gösterir. Bunun için cilt bakımına da dikkat eder. Bazen cilt çok fazla kuruyabilir. Bu durumda cildi nemlendirmek ve canlandırmak gerekir. Bunun için yani kuru ciltler için doğal bakım maskeleri vardır. Kuru cilde sahip olan hanımlar bu kuru ciltler için doğal bakım maskelerinin yapılışını öğrenip, evde kolaylıkla uygulayabilirler. Ancak her maske her cilde uygun gelmeyebilir. Bunun için öncelikle bir cilt bakım uzmanına başvurmak gerekir. Bilhassa cildi hassas olan bayanlar her maskeyi cilde uygulamamalıdır.

kuru-ciltler-icin-dogal-bakim-maskeleri

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Maskelerine Örnekler
Avokado Maskesi
1 adet avokadonun öncelikle kabukları soyulur ve tüm çekirdekleri temizlenir. Daha sonra çatal yardımıyla avokado iyice ezilir. Ardından avokadoya 1 tatlı kaşığı kadar bal ilave edilir. Bu iki malzeme iyice bir karıştırılır. Sonrasında maske halini alan bu karışım cilde masaj yapmak suretiyle uygulanır. 10 dakika kadar yüzde bekletildikten sonra yüz su ile güzelce yıkanıp durulanır.
Avokado içeriğindeki mineraller, vitaminler ve doğal yağ asitleri sebebiyle doğal bir nemlendiricidir. Dolayısıyla bu maske ile cilt hem daha parlak hem de daha sağlıklı bir görünüm alacaktır.

kuru-ciltler-icin-dogal-bakim-maskelerinden

Yumurta Maskesi
Öncelikle bir kap içerisine 1 adet yumurtanın sarısı, 2 çay kaşığı kadar zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kadar bal konulur. Tüm malzemeler iyice karıştırılır. Daha sonra bu karışım yüze sürülür ve yaklaşık olarak 15 dakika kadar yüzde bekletildikten sonra yüz, güzelce yıkanıp durulanır.
Cildi soluk, sağlıksız ve yorgun gözüken bayanlar bu maskeyi uygulayabilirler. Bu maske 3-4 kez uygulandıktan sonra cildi nemlendirmeye ve daha parlak bir görünüme kavuşturacaktır.

kuru-ciltler-icin-dogal-bakim-maskesi

Süt Maskesi
Öncelikle bir kap içerisine 1 çay kaşığı kadar süt tozu, 1 çay kaşığı kadar aloe vera jeli , 2 tatlı kaşığı kadar süzme bal ve 4-5 damla kadar papatya yağı konulur. Tüm bu malzemeler iyice bir karıştırılır. Malzemeler tamamen karışıp maske halini alınca, bu maske yüze sürülür. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar yüzde bekletilen süt maskesi, 15 dakikanın ardından ılık su ile güzelce yıkanır ve durulanır.
Kuru cilde sahip hanımlar cildini nemlendirmek iççin süt maskesi de uygulayabilir. Süt maskesi cildi hem nemlendirir, hem de temizler. Bunun yanı sıra cilde pürüzsüzlük kazandırır ve cildi daha canlı ,parlak bir görünüme kavuşturur.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git