Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Lamine Diş

Lamine Diş
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Lamine Diş

 

lamina-dis-nedir

Estetik alanında yaşanan gelişmeler gün geçtikçe hızını arttırmakta ve yenilikler ile hastalara kolaylık sağlamaktadır. İnsan her anında dış görünümüne özen göstermek ve bu hususta arayış içine girebilmektedir. Estetik görünüm en önemlilerinden biri de diş tedavisi olan lamine diş uygulamasıdır. Yeni gelişmeler ışığında pek çok alanda olduğu gibi yine ağız sağlığı içinde çokça değişikliğin yaşandığı ve bunlardan birisi de lamine diş tedavisi olmaktadır. Lamine diş yöntemi bir kaplama metodudur. Ağız içinde bulunan sağlam dişler üzerine uygulanmaktadır. Bu uygulamaya başlamadan önce bulunan sağlam dişler üzerinde biraz törpüleme işlemi gerçekleştirilir. Törpüleme işleminin ardından sağlam diş üzerine ufak ve ince bir görünümü olan bu kaplamalar monte edilmektedir. Hangi Durumda Gereklidir? Bahsettiğimiz estetik yöntemlerinden olan lamine diş tedavisi pek çok durum için gerekli görülebilir.

lamina-dis-tedavisi

Öncelikli amacı estetik bir görünüme kavuşturmak olan lamine diş kaplaması aynı zamanda ağız sağlığı açısından da önem arz etmektedir. Bu estetik uygulama sıklıkla ön dişlerde ayrık bulunan kişilerin kaplama sayesinde bu ayrık görüntüyü ortadan kaldırmak için düşünülür. Dişlerde kaza sonucu yaşanan kırılmalar da bu sayede tedavi edilebilir duruma gelmektedir. Dişlerde bulunan eğrilik ve çarpıklıkta yine uygulanabilir fakat burada önemli olan ne derece çarpık olduğudur. Aşırı bir durum varsa uygulanmaz. Dolgu, kanal tedavisi gibi diş hekiminiz tarafından uygulanan hallerde meydana gelebilen siyahlaşmaları kapatabilmek için de tercih edilir. Ağız Sağlığı İhmal Edilmemeli Yaşanan bunca olumlu gelişmeler neticesinde bilim ve teknoloji insanların sağlığı için her gün bir atılım gerçekleştirirken yapılması gerekenlerden biri ve önemlisi sağlığımızı ihmal etmemektir.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Özellikle ağız sağlığı bu konuda dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Lamine diş uygulamalarını sadece estetik bir görünüme kavuşmak için yapıldığını düşünmemek aynı zamanda ağız sağlığınız için gerekli görülen durumlarda uygulandığını da bilmek gerekir. Dişlerimize ne kadar özen gösterir ve olumsuz bir durumla karşılaştığımızda tedavisine bakarsanız o kadar rahat bir şekilde yaşamınızı sürdürürsünüz. Tedaviyi gerçekleştirmeden önce araştırarak konu hakkında ön bilgi edinebilir ve işinizin kolaylaşmasını sağlamış olursunuz. Tüm dişlere uygulanabilir olması, estetik açıdan güzel bir görüntü açığa çıkmasını sağlar. En önemli avantajı olarak, doğal dişlerin rengini değiştiren etmenler lamina kaplama ile bundan etkilenmez. Tek dezavantaj olarak, lamine diş fiyatları diğer diş estetik işlemlerine göre pahalı olması denilebilir. Sonuç olarak estetik bir görünüm vereceği için, uzman diş hekimlere tarafından yapılması dikkat edilmelidir.

Lamine Diş Resimleri

 

lamina-dis-tedavisi-neden-yapilmalilamina-dis-tedavisi-neden-yapilmalidirlamina-dis-tedavisi-nedir

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git