Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Caiz mi

Lazer Epilasyon Caiz mi
27 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Lazer Epilasyon Caiz mi

lazer-epilasyon-caiz-mi

Lazer epilasyon caiz mi konusu fazla bir kafaya takılacak durum olmamalıdır. Çünkü dini bilgiler ışığında yapacağınız her hareket sizlerin yararına olan davranışlardır. Lazer epilasyon günümüzde bili ve teknoloji sayesinde kullanımı mümkün olan bir kolaylık olmaktadır. İslamiyet’in doğuşundan günümüze bakıldığında aslında caiz veya caiz değildir ibareleri bazen saptırılarak ticari amaçlı kullanıldığı görülmektedir. İnsanların çeşitli bölgelerinde çıkan tüyler bazen rahatsızlıklar ortaya çıkarabilmektedir. Bunun yanında hormon bozukluğundan dolayı kıllanma olmakta ve çeşitli yöntemler kullanılarak bu tüyler yok edilme yoluna gidilmektedir.

Lazer epilasyon caiz mi diye düşünürken aslında sadece lazer epilasyonu keyfi kullanım olarak düşünmemek gerekmektedir. Çünkü öyle zamanlar gelmektedir ki İslami açıdan caiz olmayan durumlar hayatımızı kurtarmakta gibi, görünse de aslında derinlemesine düşünüldüğü zaman bu kurtuluş yolunun doğuşunda yine Yaradan’ın İslami kuralların çerçevesinde gelişen bir çok olayın sonucunda ortaya çıktığı görülecektir. Yaradan kullarını yaratırken doğru yolu göstermiş yanlış yola sapanların elbet bir gün yanlışı fark edip doğru yola döneceğini belirtmiştir. Kutsal kitabımızda da belirtildiği. Şekilde vücutta kirlilik yaratan bölgeler her zaman temizliği sağlayacak şekilde tedbir alınmalıdır.

Kendi eliniz ayağınız tatarken birçok şeyi kendiniz yapabilecekken rızkınızdan keserek ve aile kurduğunuzda ailenizin rızkından keserek keyfi davranışlarınıza harcarsanız tabi ki caiz olmayacaktır. Lazer epilasyon caiz mi bu tür davranışların yapılış şekline göre yorumları farklı olmaktadır. Lazer epilasyon düne gelinceye kadar güzellik merkezlerinde bayan ve erkek çalışanlar tarafından yapılan bir işlem olmaktaydı. Hala bu şekilde çalışan kuruluşlar bulunmaktadır. Eğer ki lazer epilasyon caiz mi derken bu mekânlarda erkeklere kadınlar lazer epilasyon yaptırıyorsa tabi ki caiz olmamaktadır. Bunun yanında mahrem bölgelerinizi kendi cinsiniz bile olsa rahatlıkla açıp görünmesini sağlayarak tüylerini aldırıyorsanız tabi ki caiz değildir.

Lazer epilasyon caiz mi sorusunu ortaya çıkarırken en ince ayrıntıları düşünerek kendimize cevaplar verebiliriz. Tüyler insan yapısında oluşan nesnelerdir. eğer bir faydası olmasaydı yaradan zaten gerek görmeden tüylerin çıkışına izin vermezdi. Verdiyse de detayları düşünmek lazım. Çünkü tüyler insan doğasında bazı dışarı atılması gereken molekülleri yok etmede etkili bir etken olmaktadır. Tüylerin temizliği sağlık açısından faydalı olacaksa kesinlikle caiz olmaktadır. Fakat daha öncede belirtildiği gibi kendi imkânlarınızla veya hemcinslerinize mahrem bölgeleriniz dışında yerlerinize işlem uygulatıyorsanız fıkıh kitaplarında belirtildiği gibi, caiz olmaktadır.

Lazer epilasyon caiz mi sorusunun en güvenli açıklamaları bu konuda fıkıh aleminde ilim sahibi kişiler tarafından şöyle belirtilmekte’’ ağır avret bölgesi oluşturan yerlerin hem cinsleriniz de olsa muhatabınızın alması fetva gerektirdiği yönünde olmaktadır. Mahremiyete önem veren yerde aldırmanız caizdir. Ayrıca kendi imkânlarınızla ister kesici aletlerle isterseniz lazer epilasyon cihazları ile istenmeyen rahatsızlık veren tüylerin temizlenmesi caiz olarak belirtilmektedir. Özellikle temizlik oluşturacak tüy temizleme veya yok etme çalışmaları gerekli görüldüğünden İslami açıdan da gerekli bir konu olacağından caiz olarak belirtilir’’ burada da belirtildiği gibi Lazer epilasyon caiz mi sorusunun önce kendi içinizde cevabını bulmanız daha mantıklı olmaktadır.

loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git