Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Mıknatıslı Şal Aksesuarları Üzerine

Mıknatıslı Şal Aksesuarları Üzerine
16 Eylül 2013 tarihinde eklendi,

Mıknatıslı şal aksesuarları üzerine her geçen gün yeni tasarımlarıyla bayanların gözdesi haline gelmeyi başaran Betül Erbaş, sosyal medya üzerinden özellikle iyi tanınan bir tasarımcı. “Mıknatıslı Şal Aksesuarları “ adıyla sosyal medyada daha iyi tanınan tasarımcı, bizlere tasarladığı mıknatıslı şal aksesuarları hakkında bir söyleşi yapma fırsatı sundu. Biz de siz değerli ziyaretçilerimiz için tavsiye ettiğimiz, özellikle detaylarını okuduğunuzda daha iyi anlayacağınız mıknatıslı şal aksesuarları röportajını sunuyoruz.

Örtülüyüm:

Kısaca kendinizden biraz bahseder misiniz?

Betül Erbaş:

Asıl mesleğim öğretmenlik. Fizik öğretmeniyim. Aslında her ne kadar branşım ile alakalı bir sektör olmasa da, bir yurt dışı gezisinde gördüğüm bu şık aksesuarları özellikle bebek sahibi olduktan sonra yapmaya karar verdim. Hem zaman geçirme hem de bir hedef belirme amacıyla işe başlamıştım, fakat beklediğimden daha fazlasını gördüm diyebilirim.

Örtülüyüm:

Neden mıknatıslı şal aksesuarları?

Betül Erbaş:

Tesettürlü bayanlar artık çoğunlukla hem kullanımı daha rahat hem de görsel olarak daha şık duran fular olarak bildiğimiz şalları kullanmaya başladılar. Bu aksesuarlar,  şalları çok çeşitli bağlama şekilleri geliştirildi. Ayrıca asıl önemli olan  mıknatıslı şal aksesuarları sayesinde, alınan pahalı ipek eşarp ve şalların  iğne deformasyonu olmadan daha uzun omurlu olmasını sağlamaktadır.  Mıknatıslı şal aksesuarlarını ilk yurtdışında gördüm. Kullanıcıların çok da memnun olduğunu gözlemledim. Bunun üzerine ben de yapabilirim diye düşündüm. Önceleri bu aksesuarları yakin çevremdekilere hediye etmek amaçlı yapıyordum. Daha sonra, asıl mesleğim fizik öğretmenliği olmasına rağmen, bebeğim olduğu için kendime bu işi bos zamanlarımın hobisi ve bir uğraşı haline getirdim.

Örtülüyüm:

Ağırlıkta hangi işleri icra ediyorsunuz?

Betül Erbaş:

Yaptığımız bir ürününün birileri tarafından talep görmesi ve kullanılması insana büyük haz veriyor. Bunu görünce “baksa neler yapabilirim?” diye düşünerek genellikle sade bir şekilde kullanılan boyunluk ve kollukları daha kaliteli malzeme ve daha farklı bir tasarımla yapabilir miyim diye düşünerek özel tasarım kolluk ve boyunluk yapmaya başladım. Yaptığım bu boyunluk ve kolluklar sayesinde artik tesettürlü bayanlar giyinmek isteyişte, yakası acık -kolu kısa olduğu için giyinemedikleri kıyafetleri yaptığım zengin model çeşitlerinden biriyle kombin yapıp giyinebileceklerdi. Bu aksesuarlara kurtarıcı aksesuarlar adını da verebiliriz. Tasarladığım bu boyunluk ve kolluklar bu konuda yeni bir moda da başlatabilir, kim bilir?

Örtülüyüm:

Yeni çalışmalarınız var mı?

Betül Erbaş:

Bundan sonrası için de, tesettür giyimini benimsemiş bayanların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda kendimi geliştirmeye devam etmeyi düşündüğümü söyleyebilirim.

Örtülüyüm:

Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Betül Erbaş:

Birkaç sene öncesine kadar tesettürlü bayanlar hem tarzlarını yansıtan hem de inançlarına uygun sekil ve kesime sahip giyim bulma konusunda sıkıntı çekiyorlardı. Ancak son yıllarda birçok genç tasarımcı ve modacı arkadaşlarımız tesettür modasına yeni bir soluk getirdiler. Bu yeni nefese gerçekten ihtiyaç vardı. Artik tesettür giyimini benimsemiş bayanlar önemli pozisyonlarda görev almaktalar be bunun neticesinde birçok ortamda bulunmak mecburiyetindeler. Kendi kimliklerini taşıyan ve kendilerini daha rahat hissedecek yeni tesettür modasıyla bu sıkıntıyı da aşmış olduğumuza inanıyorum…

Örütülüyüm:

Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Çalışma hayatınızda başarılarınızın devamını dileriz.

Facebook Adres:

https://www.facebook.com/miknatislisal.aksesuarlari.7/media_set?set=a.121552738047977.1073741832.100005797537830&type=3 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git