Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Moda Dedikleri Bir Hırka İmiş…

Moda Dedikleri Bir Hırka İmiş…
22 Temmuz 2013 tarihinde eklendi,

Moda her yer ve her zaman da farklı isim, model ve kisvelerde ortaya çıkan bir yanılsamadır aslında. Bazı insanların ne söyledikleri ve ne yaptıkları önemlidir moda stratejilerinde. Mesela ünlü bir aktörün hafta sonu giydiği hırkadır moda olan. Bir ay önce annenizin sizin için ördüğü fakat beğenmediğiniz hırkanın aynısı bile olsa artık modadır o hırka. Ve almalısınızdır. Hatta sizin üzerinizde o kadar şık durmayacak olsa da. Ve belki aktör efendi o hırkayı giymek için tasarımcısıyla anlaşmıştır. Kendi zevki dahi değildir yani. Toplumun çoğunluğunun yönetmesi gereken moda, toplumunun küçük bir kısmının zevklerine göre diğer kısmını idare etmesidir.

Moda insanın kendine yakışanı giymesidir ilk etapta. Vücuduna ve karakterine uygun olanı kendine yakıştırmasıdır. İçinde mutlu hissettiği kıyafeti moda kaygısı olmadan giymesidir. Bu yıl İspanyol paça moda değil diye en sevdiği pantolonunu gözden çıkarmamasıdır. Ya da artık şort moda diye yakışmayanı tercih etmek zorunda bırakılmamasıdır insanın.

Sevdiğini, içinde rahat olduğunu hissettiği kıyafeti istediği yerde giymeyi içine sindirebilmesidir. Moda her insanı mutlu eden yaşama biçimidir hasılı kelam. Mutluysan ve rahatsan o hırka yalandır aslında. O aktör bile kendini kandırıyordur belki de. Sen annenin ördüğünü giy daha iyi. Hiç olmazsa annen mutlu olur. Mutlu ol kendinle, moda sana bağlı olsun. Sen ona değil.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git