Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Moda ve Sen

Moda ve Sen
17 Temmuz 2013 tarihinde eklendi,

Moda deyince akla gelen ilk şey aslında insandır. Çünkü insandır modayı belirleyen sonra da ondan etkilenen. Giyinmeyi ilk öğrenen insanın amacı tamamen insancıldı. Soğuktan ve dış etkenlerden olabildiğince korunmak. Zamanla insanın soğuktan ve dış etkenlerden korunma işini yan komşusundan farklı yapmak isteği duymasıyla moda başlamıştır vahşi hayatta.

Herkes büyük kedilerin kürkünü giyiyor ben ayı kürkü istiyorum “kocacığım, benim için şu koca ayılardan birini öldürüver” tarzında bir şey söylemiştir bizce ilk moda yanlısı taş devri laydysi. Ve bu leydi modanın öncüsü olmuştur. Onu gören tüm komşuları tabi moda ikonu olmak isteyen diğer güçlü kadınlar dışında ona benzemek için kocalarını sonu belli olmayan bir ayı avına yollamışlardır. Ta ki başka bir taş devri laydysi sırtlan kürkünün değişik olacağına karar verene kadar. Ve dönem dönem üzerinde yıllarca düşünülse ve felsefik kitaplara konu dahi olsa anlaşılamayacak modalar ortaya çıkmıştır, hala da çıkmaya devam etmektedir. Hatta hiç bitmeyecektir.

Kalça kısmı kocaman bir kumaş topuyla irileştirilmiş kalça altında toplanmış eteğiyle tavus kuşlarına benzeyen dönemin İngiliz kadınları acaba bu acayip modayı nereden görmüşlerdi. Buna cevap verebilmek mümkün mü?! Gelelim günümüze moda desek de moda etkisinden kurtulup kendi çizgisini oluşturmak moda artık ki aslında olması gereken de buydu. 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git