Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Saç Bakım Maskeleri

Saç Bakım Maskeleri
21 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Saç Bakım Maskeleri

 

sac-bakim-maskeleri-yapimi-1

Saçlara sık sık maşa yapmak veya düzleştirici gibi türlü saç şekillendirici kullanmak, sık aralıklarla saçları boyatmak gibi işlemler bir süre sonra saçları yıpratmaktadır. Saçlarda dökülme, cansızlık gibi görünümler oluşmakta ve saçlar sağlıksız durmaktadır. İşte bu tür durumları engellemek için saçtaki soruna göre saç bakım maskeleri uygulamak gerekir. Üstelik pahalı saç bakım maskeleri almaya da gerek yoktur. Bunun yerine evde kolaylıkla hazırlanabilecek doğal saç bakım maskeleri uygulanabilir. Üstelik bu maskeleri uygulamak hem ucuz hem de oldukça pratiktir. Doğal Saç Bakım Maskeleri

sac-bakim-maskeleri-dogal-yapilisi-1

1. Tarif Gerekli Malzemeler 3 çorba kaşığı kadar zeytinyağı 2 çorba kaşığı kadar bal Hazırlanışı Öncelikle bir kabın içerisine 2 çorba kaşığı kadar bal konulur. Üzerine de 3 çorba kaşığı kadar zeytinyağı ilave edilir. Daha sonra bu iki malzeme iyice bir karıştırılır. Birbiriyle iyice karıştıktan sonra maske haline gelen bu karışım saçların her yerine masaj yaparak uygulanır. Ardından saçlar bir bone ile kapatılır. 15 dakika kadar bu şekilde beklenir. 15 dakika geçtikten sonra da saçlar şampuanlanarak güzelce yıkanır ve durulanır. Bu maskenin amacı saçları nemlendirmek ve yumuşatmaktır. Zeytinyağı ve bal maskesi, aynı zamanda saçları besler. Saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini de sağlar.

sac-bakim-maskeleri-yapimi-

2. Tarif Gerekli Malzemeler 2 tane yumurtanın sarısı ( saçlar uzun ise 4 yumurtanın sarısı kullanılmalıdır) 3 çorba kaşığı kadar badem yağı veya zeytinyağı Hazırlanışı Öncelikle bir kap içerisine 2 tane yumurtanın sarısı konulur. Daha sonra 3 çorba kaşığı badem yağı veya zeytinyağı ilave edilir. Bu iki malzeme iyice bir karıştırılır. Bu malzemeler karışıp krem kıvamına gelene dek karıştırma işlemine devam edilir. Maske uygulanmadan önce saçlar şampuanla güzelce bir yıkanır. Daha sonra saçlar tutamlara ayrılır ve her tutama dipten uçlara doğru hazır hale gelen maskeden sürülür. Bu maske saçta hiçbir sürülmeyen yer bırakmadan saç diplerine ve tüm saç tellerine iyice yedirilir. Ardından saçlar bir bone ile veya bir havlu ile sarılır. Yaklaşık olarak 30-40 dakika kadar bekletilir. 30-40 dakika beklendikten sonra saçlar şampuanlanarak soğuk su ile yıkanıp durulanır. Yumurta içeriğinde bol miktarda protein bulundurur. Bu sayede de yıpranmış ve kırık saçları onaran ve saçları besleyen bir özelliği vardır. Dolayısıyla bu maske de saçlarda kırık oluşumunu engellemek, kırıkları onarmak ve yıpranmış saçları canlandırmak için uygulanır. Ayrıca saçları canlandırır ve onlara daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

sac-bakim-maskeleri-dogal-yapilisi-

3. Tarif Gerekli Malzemeler 3.5 su bardağı kadar su 50 gram kadar lavanta Hazırlanışı Bu tarif lavanta maskesi olarak da bilinir. Lavanta maskesi için 3.5 su bardağı kadar su kaynatılır ve bu kaynayan su içerisine 50 gram kadar lavanta ilave edilir. Ardından karışım demlenmek üzere beklemeye alınır. Karışım demlendikten sonra da karışımın biraz ılıması beklenir. Karışım ılık hale gelince lavantalı su süzülür. Daha sonra hazır hale gelen bu lavantalı su ile saçlar yıkanır. Yaklaşık olarak yarım saat kadar bu şekilde beklenir. Son adım olarak da 30 dakikanın ardından saçlar güzelce yıkanıp durulanır. Lavantalı su olarak adlandırılan bu saç bakım maskesi saçların dökülmesini engellemek için uygulanır. Ayrıca saçlara bakım yapmak ve daha canlı görünmesini sağlamak için de uygulanabilir.

sac-bakim-maskeleri-yapimi

4. Tarif Gerekli Malzemeler 1 tutam kadar biberiye 2 dal kadar ada çayı 1 kavanoz zeytinyağı 4-5 diş sarımsak Hazırlanışı Öncelikle bir kavanoz zeytinyağı hazır edilir. Bu zeytinyağı kavanozunun içerisine 1 tutam kadar biberiye, 2 dal kadar ada ayı ve 4-5 iş sarımsak ilave edilir. Tüm malzemelerin iyice karışması sağlanır. Daha sonra bu karışım evin güneşli bir yerinde 7 gün boyunca bekletilir. 7 günün ardından bu karışım benmari usulünde 15 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Bu şekilde kaynatılan karışım 1 gece daha dinlenmeye bırakılır ve çay misali demlenmesi sağlanır. Ertesi gün kavanozdaki bu karışım cam şişe içerisine süzerek aktarılır. Böylelikle hazır hale gelen saç bakım maskesi her hafta saçlara masaj yapılarak uygulanır ve saçlar streç film ile sarılır. Daha sonra biraz beklenip iyice yıkanır ve durulanır. Bu saç bakım maskesi saçların daha hızlı ve daha sağlıklı uzaması için uygulanan bir maskedir.

sac-bakim-maskeleri-dogal-yapilisi

Saç Bakım Maskeleri Resimleri

 

sac-bakim-maskeleri-evde-yapilisi-1sac-bakim-maskeleri-1sac-bakim-maskeleri-evde-yapilisi-sac-bakim-maskeleri-sac-bakim-maskeleri-evde-nasil-yapilirsac-bakim-maskeleri-evde-nasil-yapilir-1sac-bakim-maskeleri-evde-yapilisisac-bakim-maskeleri

 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git