Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Saç Bakımı

Saç Bakımı
16 Aralık 2017 tarihinde eklendi,

Saç Bakımı

 

 

Saçlar bir bayan için en önemli güzellik unsurudur. Saçların güzelliği ve bakımlı duruşu, o bayanın güzelliğine ne kadar özen gösterdiğinin yansımasıdır. Bu nedenle de saç bakımı çok önemlidir. Hemen hemen her bayan saçları söz konusu olduğunda oldukça özenli ve titizdir. Zaten bayanların kuaförde saatlerini harcaması bunun bir göstergesidir. Aslında bayanların kuaförde saatler geçirmesi birçok insanı şaşırtır. Ancak bu bir gerçektir. Çünkü bayanlar kuaföre gittiklerinde ve saçlarını emin ellere emanet ettiklerini bildiklerinde ve kuaförün kapısından çıktıkları zaman kendilerini daha güzel ve daha iyi hissedeceklerini bildiklerinden zamanın nasıl geçtiğini unuturlar. Bayanlar saç bakımı için kimi zaman kuaförleri veya özel güzellik salonlarını tercih ederken, kimi zaman da kendileri saç bakımını yapmaktadırlar. Bunun için yani saç bakımı için özel tarifleri bulunan pratik saç bakımı maskeleri vardır. Her bayan fazla masraf harcamadan ve vakit kaybetmeden, evde kolaylıkla saç bakımı maskeleri hazırlayabilirler. Ancak her şeyden öte bayanlar saç yapılarını iyi çözümlemelidir. Aslında bunun için bir saç bakım uzmanına danışmaları faydalarına olacaktır. Onun önerileri doğrultusunda saç bakım maskeleri yapıp uygulamaları daha doğru olacaktır.

sac-bakimi

Saç Bakım Maskesi Örnekleri

1- Koyu Renkli Saçlar İçin Kakao Yağı Maskesi Gerekli Malzemeler Yarım çay fincanı kadar ayçiçek yağı 1 çorba kaşığı kadar kakao yağı 1 çorba kaşığı kadar lanolin Hazırlanışı Öncelikle bir tencereye su konulur ve bu su kaynayana kadar beklenir. Daha sonra kaynayan suyun bulunduğu tencereye küçük bir kap oturtulur. Bu küçük kabın içerisine 1 çorba kaşığı kadar kakao yağı, yarım çay fincanı kadar ayçiçek yağı ile 1 çorba kaşığı kadar lanolin konur ve bu malzemelerin erimesi sağlanır. Yağlar iyice eridikten sonra tencerenin içindeki küçük kap tencereden çıkartılır. Sonrasında eriyen yağlar iyice çırpılır ve birbirine karışması sağlanır. Hazırlanan bu karışımdan bir çorba kaşığı ayrılıp buna 1 çorba kaşığı kadar su katılır ve güzelce karıştırılır. Bu şekilde hazırlanan karışım saçlara masaj yapılarak güzelce uygulanır. Saçın her yerine yedirilen bu maske yaklaşık olarak 15 dakika ila 30 dakika kadar bekletilir. yaklaşık 15-30 dakikalık bir sürenin ardından saçlar güzelce bir yıkanır ve de durulanır. Koyu renkler için uygun olan bu saç bakım sayesinde, koyu renkli saçlara sahip olan bayanların saçları daha parlak ve daha canlı bir görünüm kazanacaktır. Ayrıca saçlar daha sağlıklı hale gelecektir.

sac-bakimi-maskeleri-hazirlanisi

2- Kuru Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi Gerekli Malzemeler Yarım fincan ölçüsünde tam yağlı süt 1 çorba kaşığı kadar bal Hazırlanışı Hazırlanacak saç bakım maskesi için ilk olarak ufak bir kap hazır edilir. Bu kabın çerisine yarım fincan ölçüsünde tam yağlı süt ile 1 çorba kaşığı kadar bal konulur. Bu iki malzeme iyice bir karıştırılır. Bu şekilde hazır hale getirilen saç bakım maskesi saç derisine masaj yapılarak uygulanır. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar saç bakım maskesi, saçta bekletilir. 15 dakikalık beklemenin ardından saçlar güzelce bir yıkanır ve sonrasında da durulanır. Saçların yumuşak bir şampuanla yıkanması gereklidir. Tarifi verilen bu saç bakım maskesi kuru saçlar için önerilen bir saç bakımı maskesidir. Bu maskenin uygulanmasıyla birlikte saçlar daha canlı ve daha parlak bir görünüm kazanacaktır. Ayrıca saçların daha sağlıklı hale gelmesine de yardımcı olur.

sac-bakimi-maskeleri-yapilisi

3-Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi Gerekli Malzemeler Birkaç damla kadar badem yağı 1 adet muz Hazırlanışı Öncelikle maskeyi hazırlamak için ufak bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine birkaç damla kadar badem yağı konulur. Sonrasında bir tane muz ezilerek badem yağına ilave edilir. Bu iki malzeme iyice bir karıştırılır. Hazır hale gelen bu maske saçlara masaj yapmak suretiyle uygulanır. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar bu saç bakım maskesi, saçlarda bekletilir. 15 dakikalık bir sürenin ardından saçlar maden suyu ile yıkanır. Sonrasında da saçlar şampuanla güzelce yıkanır. Son olarak saç kremi ile de yıkanıp durulanır. Tarifi verilen bu saç bakım maskesi yıpranan saçlar için önerilen bir saç bakım maskesidir. Bu maske sayesinde saçlar canlılık kazanır ve daha sağlıklı hale gelir. Ayrıca saçlar daha parlak bir görünüm kazanır.

sac-bakimi-maskeleri

4- Kepekli Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi Gerekli Malzemeler 2 çorba kaşığı kadar limon suyu ( Doğal limon kullanılmalıdır. Evde limon yoksa elma sirkesi de kullanılabilir.) 4 su bardağı su Hazırlanışı Öncelikle bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine 2 çorba kaşığı kadar limon suyu ile 4 su bardağı su konulur. Malzemeler iyice bir karıştırılır. Saçlar yıkandıktan sonra hazırlanan bu karışım ile saçlar durulanır. Yani hazırlanan karışım durulama suyu olarak kullanılır. Tarifi verilen bu maske kepek sorunu olan saçlar için kullanılır. Kepek oluşumunu engellemek için uygulanan bir saç bakım maskesi önerisidir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git