Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Riskli Mi

Saç Ekimi Riskli Mi
18 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Saç Ekimi Riskli Mi

 

 

sac-ekimi-riskli-midir

Saç ekimi operasyonlarında her cerrahi işlemde olduğu bazı risk ve tehlikeler bulunmaktadır. Yaşanan riskler çok ciddi ya da önemsiz derecede ihtimallere dayalı olabilmektedir. Ancak risklerin önemsiz olması halinde bile saç ekiminden önce kişilerin bu durumları bilerek operasyona karar vermesi büyük bir önem taşımaktadır. Hastaların saç ekim uygulamasına karar verdikten sonra sıklıkla sorduğu sorular arasında saç ekimi riskli mi, süreç ne kadar sürer, maliyeti nedir, saçlarım ne zaman çıkar gibi sorular yer almaktadır. Saç Ekiminde Görülen Riskler Saç ekimi uygulamasındaki tehlikeler arasında donör bölgedeki ya da ekim yapılan bölgedeki uyuşukluk halidir. Genellikle ilk 3 aylık süre boyunca bu bölgelerde uyuşukluk hissinin devam edebilmesi riski bulunmaktadır.

sac-ekimi-risklimidir

Operasyon gününden sonraki 3 aydan sonra başınızda ara ara bile olsa uyuşukluk hissi varsa mutlaka uygulamayı yapan doktora danışılmalıdır. Saç ekimi riskleri arasında enfeksiyon yer alabilmektedir. Operasyon sonrasında kafa derisinin mikroplara açık olması nedeniyle cilt kolaylıkla enfeksiyon kapabilmektedir. Bazı durumlarda ise kafa derisinde kanamalar olabilmektedir. Bu durum da yaşanan problemin geçmesi beklenmeden doktora başvurulmalıdır. Operasyon Sonunda İz Kalır mı? İz kalması açısından saç ekimi riskli mi, deride iz kalır mı? Bu sorular saç ekimine karar veren kişilerin akıllarına gelen ilk sorular arasında yer almaktadır. Yapılan uygulamayla birlikte deri üzerinde iz kalma riski vardır. Ancak bu durum çok yaygın olarak görülmemekle birlikte bazı kişilerde gözlemlenebilmektedir.

sac-ekimi-risklimi-

Ciltte iz kalması halinde saçların uzamasıyla birlikte bu sorun anlaşılmaz bir hal almaktadır. Kullanılan FUE yönteminde ise iz kalma diğer yöntemlere göre daha azdır. Saç ekimi uygulamasının cerrahi bir işlem olması ve ameliyathane ortamlarında yapılması gerekliliği nedeniyle uygulama yapılacak merkez seçimi büyük bir önem taşımaktadır. Operasyonu gerçekleştirecek kişilerin tecrübeli olmaları ve daha önceden gerekli operasyonları yapmış olması ve başarılı sonuçlar alması oldukça önemlidir. Kötü bir operasyon psikolojik açıdan büyük bir çöküntü ve hayal kırıklığı yaratabilmektedir.

sac-ekimi-

Saç Ekimini Kimler Gerçekleştirir? Saç ekim uygulaması plastik cerrah ve dermatologlar tarafından gerçekleştirilir. Bu operasyonlardan başarılı sonuçlar alınması için plastik cerrah ve dermatologlardan yardım alınmalıdır. Bu konuda yaşanan en büyük sorun uzmanlık alanı olmamasına rağmen saç ekimi yaptığını söyleyen ve bu işlemi gerçekleştiren doktorlardır. Saç ekimi bünyesinde bulunan uzman, tecrübeli ve yetenekli doktorlar sayesinde uygulama sonrasında başarılı sonuçlar alabileceğiniz merkezlerde hizmet almalısınız. Bu yazımızda sizlere saç ekimi riskli mi hakkında en doğru bilgileri sunduk tercih sizin.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git