Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Dökülme

Saç Ekimi Sonrası Dökülme
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Saç Ekimi Sonrası Dökülme

 

 

sac-ekimi-sonrasinda-dokulme

Günümüzde birçok insan saç dökülmesi ve kellik problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın gerçekleşen bu durum kişinin kendisi açısından rahatsız edici olabilmektedir. Saç dökülmesine ve kelleşmeye yol açan birçok neden bulunmaktadır. Bunlardan bazıları genetik nedenler, aşırı kilo kaybı ya da alımı, kadınlarda da genellikle hamilelik ya da emzirme dönemindeki metabolik değişimlerdir. Yazımızda sizlere saç ekimi sonrası dökülme hakkında bilgiler sunacağız. Saç ekimi ile saçlarınızı geri kazanın Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte saç ekimi daha güvenli ve daha sağlıklı bir hale gelmeye başlamıştır. Cerrahi bir operasyon olan saç ekimi gerekli koşullar sağlandığında başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Saç ekimi öncesinde doktor muayenesi, saç analizleri, kellik tipi, greft miktarı gibi detaylar doktorunuz tarafından gerçekleştirilir.

sac-ekimi-sonrasi-dokulme

Saç ekimi sonrası dökülme giderek azalacak ve zaman içerisinde tamamen bitmiş olacaktır. Sizler de bu sayede dökülen saçlarınızı tekrar kazanabilir ve kendinize olan güveninizi tazeleyebilirsiniz. Saç ekimi için en uygun zaman Sizlerin de saçlarınız ile problemleriniz var ise uzman bir kişiye danışabilirsiniz. Saç yapınızın ekime uygun olduğu onaylandığı takdirde saçlarınızı geri kazanmanız mümkündür. Saç ekimi zamanında kişinin yaşı büyük önem taşımaktadır. 20 yaşından genç olanlar saç ekimi yaptırdığı takdirde yeniden dökülme sorunu yaşayabilirler. Sizler de saç ekimi sonrası dökülme sorunu yaşamak istemiyor iseniz 30 yaşınızdan sonra ekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Açıkçası saç dökülmelerinizin pasif hale gelmiş olması gerekmektedir.

sac-ekimi-sonrasi

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar saç ekimine daha fazla yoğunlaşmaya başlamıştır. Bu sayede birçok kişi saçları ile ilgili yaşadığı problemlerini halletmeye başlamıştır. Genetik ya da dış etkenlere bağlı olarak meydana gelen saçların dökülmesi zaman içerisinde kelliğe yol açmaktadır. Saç ekimi süreci nasıl ilerlemektedir? Cerrahi bir operasyon olan saç ekimi bu alanda uzmanlaşmış bir kişi tarafından uygun ortamlarda gerçekleştirilmelidir. İşlem öncesinde doktorunuz gerekli bütün testleri size uygulayarak saç yapınızın saç ekimine uygun olup olmadığını belirler ve seanslar halinde saç ekimi gerçekleştirilir. Eğer sağlık sorunlarınız var ise gerekli koşullar sağlandıktan sonra bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Saç nakli ve saç ekimi işlemi cerrahların yöntemlerine göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Operasyon öncesinde kanınızı sulandıracak ilaçlar ve sigara kullanmamanız gerekmektedir.

sac-ekimi-

Saç ekimi sonrası dönem boyunca doktorunuz sizlere ilaçlarınız ve yemeniz, içmeniz gereken şeyler hakkında bilgi verecektir. Saç ekimi için en doğru zaman Erkeklerde androjen hormonundan kaynaklı olarak ortaya çıkan erkek tipi dökülme sorununda uygulanabilecek en etkili tedavi yöntemi saç ekimidir. Bu tip dökülmeler genellikle kalıcı tiptir. Kadınlarda meydana gelen dökülmeler genellikle strese bağlı olarak meydana gelmektedir. Fakat bu dökülmeler de kalıcı sorunlara yol açabilir. Saç ekimi işlemi genellikle 20 yaş sonrasında yapılmalıdır. Bunun nedeni ise saç ekimi sonrası dönem aynı sorunun tekrar yaşanmamasıdır. Saç dökülmeleri pasif hale dönüşmelidir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git